Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
26. máj 2014

@muffinka8 ďakujem, práve zvažujem nad gum pastou alebo flowerkou, na kurze som videla prácu z gum pastou a bolo to super, pekne tvarovala lupene hneď za chodu, čo ja ako začiatočník mám problém s velvetkou lebo keď ju nechám trocha preschnúť tak potom sa mi láme alebo praská keď ohýbam lupene, proste to ešte neviem 😠 , a v tomto teple mi aj vyschnutá ruža mäkla v ruke a to nehovorím ako sa mi lepili lupienky na prsty 😀

muffinka8
26. máj 2014

@mirinecka mne ani z flowerky nešlo robiť a keď som skúsila gum pastu mala som pocit, že aká som ja šikovná 😀 😀 😀

veronkaj
26. máj 2014

ahojte,

môžem sa Vás opýtať o radu? kupila som si hmotu white icing a cez víkend som s ňou poťahovala tortičku obtretú pudingovo maslovým krémom - viac masla a aj tak sa tá poťahovka hne´d po potiahnutí tak topila, lepila dala som do chladničky potom bolo ok a tak som to postupne dozdobila. čím to je?? že by tým, že bolo dosť vlhko ? a dusno?

jakelina
26. máj 2014

@muffinka8 někdy je lepší, že takoví lidé ten dort nechtějí, protože pak s nimi jsou jenom problémy. Když neznají slušné vychování, co od nich můžeš čekat. 😝

jakelina
26. máj 2014

@veronkaj je to tím pudinkem v krému a nebo vlhkostí.

veronkaj
26. máj 2014

puding tomu nevadí pretože je tam viac masla ako pudingu to už mám odskúšané to len teraz mi robilo asi tou vlhkosťou

sikag
26. máj 2014

@mirinecka nekupuj inu smartflex je najlepsi na kvety. a co sa ti konkretne nedari?

sikag
26. máj 2014

@zuul tipujem ivory. ak nemas dam ti kvapku

jakelina
26. máj 2014

@veronkaj je to možné, že se nějak orosil 😉

lifinka
26. máj 2014

Ahojky holky, přidávám 3 dorty, byla to moje smrt, nechápu, jak to zvládáte na jeden den + vaření, děti apod.

mirinecka
26. máj 2014

@sikag proste to neviem, už som skúšala podľa rôznych postupov a furt to neni ono, robila som z velvetky, kraje som stenšila a nechala na lyžičkách trocha obshnúť ale nie úplne aby som si mohla ešte lupene tvarovať, a ako som ich lepila tak mi pomaly mäkli v rukách a kraje mi potom praskali keď som ich zahíňala ☹ , snáď sa to raz naučím, len nikde neviem nájsť presný postup veľkosť lupienkov atď pre laika ako ja 😀

janka22201
26. máj 2014

@jakelina kráásne ,tak si posúvam tvoje tortičky hore -dole a obdivujem ešte aj tie ostré hrany,super 🙂

jakelina
26. máj 2014

@janka22201 děkuji krásně

veronkaj
26. máj 2014

prosím poradte mi

musím urobiť ozdôbky malé - kvietky, lístočky z marcipánu - smartfl. flower alebo gumpasta a budem ich dávať - pokladať ako ozdobu na koláčiky kde na vrchu bude vaječný nad parou s maslom krém a na to - pôjde tá ozdoba musí to vydržať od štvrtka do soboty nerozpustí sa to??? ktorý by bol lepší chuťovo asi flower

veronkaj
26. máj 2014

@mirinecka ak môžem poradiť z velvet sa poťahuje ak chceš z nej kvety - tak lístky zelené a guličky a pod nie je problém ak chceš kvietky väčšie alebo také čo treba hned zavesiť na drôtiku aby uschli miešam s flower alebo trošku gum pasty - všetky kvety tak robím.
ak potrebuješ aby ti rýchlo zatuhli tak gumpasta a len trošku velvetky - napr. robila som v sobotu orchidee v nedelu ráno nafarbila viazala odovzdala

zuul
26. máj 2014

tak moje, vikendove, 15,5kg (podlozka 1,5kg)

@sikag @jakelina dakujem vam. mam ivory. objednala som aj CREAM - tak uvidim, ze ktorou.

jper
26. máj 2014

@mirinecka mám tuhle wilton http://www.sladketvoreni.cz/www-sladketvoreni-c... je nádherně červená. Hmotu mám smartflex velvet, gum pastu neznám a ty na květiny smartflex mi bylo líto peněz - ale orchideje bych asi dělala z něčeho co rychleji schne, prý jsou hodně komplikované, já si na ně netroufám, i s těma drátkama bojuju.

jper
26. máj 2014

@mirinecka mi se taky ty lístky od růže lepí na prsty, tak furt utírám - myju ruky, a máčím v cukru

sonina08
26. máj 2014

dievčatá nemáte skúsenosti náhodou s poťahovou hmotou z prášk. mlieka do kávy??ďakujem za Vaše rady🙂

jper
26. máj 2014

pekl někdo někdy pro cukrovkáře?

jakelina
26. máj 2014

@sonina08 to není dobré, ani nezkoušej

adrika202
26. máj 2014

S.O.S :D torta s temou 2 svetova vojna ,nemate nejake inspiraci prosim prosim,budem velmi vdačna..tora ma byt na sobotu a ja mam v hlavke vymeteneeee :D

mimcak
26. máj 2014

Ahojte.Tak už dlhšie som tu nebola nič nejako nestíham . Tak pridávam svoje za dva týždne.Tie minnie som už robila ani neviem kolko krát a zas chceli presne také isté. 😝

mirinecka
26. máj 2014

@jper tak torta pre cukrovkára by aj mňa zaujímala, lebo mojej malej trojročnej neterke zistili cukrovku 😢 tak tiež aby mala troška radosť budeme robiť tortu ale pre diabetikov, sestra mi niečo spomínala že niekde sú recepty tak sa jej spýtam

mirinecka
26. máj 2014

@muffinka8 @veronkaj tak rozhodnuté vyskúšam gum pastu
@jper ďakujem, objednám si extra gelovku, lebo čo mám ja musím použiť strašne veľa čiže je už aj minutá :(

sticker
26. máj 2014

@jper @mirinecka Ja som raz piekla nie priamo pre cukrovkárku, ale jedla z mojej torty. Je to kamarátkina malá a v 5 rokoch jej zistili cukrovku. Zjedla ju bez poťahu a mala super "gličky" 🙂 Teraz bude mať 7 narodeniny a chcú pre ňu tortu. Možno dám do pribináčika ten ich cukor, uvidím ako povedia, ale inak spravím mramor, pribináčika a jahody. Malá už vie čo môže a čo nie a jeden kúsok naozaj zvládla bez problémov. Ono keď jej to dajú vrámci jedného jedla - napr. olovrant tak sa to dá 🙂

jper
26. máj 2014

@mimcak ta žirafa je božííí :D ostatní taky krásné, ale žirafa mě dostala 😉

mirinecka
26. máj 2014

@sticker som sa pýtala sestry, vravela že poťah aj tak jesť nebude a tiež ten jeden kúsok môže, že však namiesto cukru tam zoženie niečo iné (napr. staviu, neviem ako sa to presne píše), u nás je to len čerstve ešte sú v nemocke, ale že všetko si zístí od mamičiek čo majú také starosti, ale že v podstate môže všetko len treba dať pozor na cukor

pipka
26. máj 2014

@muffinka8 ty kati a nebola ta zakaznicka nejaka volavka 😕 😖 ze zistit, ci pecies aj pre cudzich a niekde to nahlasit 😖 ci to bola cez niekoho dohodena? to by bolo este ok, len teda teta asi nevie co je to slusne spravanie 😠 😝 🙄

v tom pripade hodit za hlavu a kaslat na nu 🙂 aspon mas viac volna 😉

sikag
26. máj 2014

@mirinecka ja som mala ten isty problem na zaciatku, doteraz som ruze iba lepila. problem je v tom ze to nenechas poriadne vyschnut, ale ak ruze lepis tak to vlastne ani nemozes 😀 😀 teraz to robim takto - trva to 2 dni. vlastne 3 dni 😀 😀 dopredu si urobim tu slzicku so spajdlou/alebo drotikom. necham poriadne zatvrdnut (min 1 den, radsej aj viac). 2.den si vykrojim najmensie kruzky a lepim prve 2 do puciku a dalsich tusim 5 okolo a tie uz rozviniem. toto cele necham zaschnut 1 den. 3. den vykrojim stredne a velke lupene, vytvarujem, necham obschnut na lyzici a lepim okolo ruze, ale tiez sa to rychlo topi. preto treba pracovat rychlo, co najmenej mackat. mozes to rozdelit do dvoch dalsich dni a kazdy den urobit jednu radu 🙂 . mne sa este osvedcil postup ze tu ruzu posledny den susim dole hlavou, lebo tie posledne lupene su velmi makke. potom drzi pekne. ....no neviem ci som poradila, tiez som robila ruzu iba par krat 🙂 tak skus a daj vediet