Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
18. sep 2014

@jakelina veru veru...nejako to tu uz nezije...asi musim viac chodit a pisat 😀 😀 😀 😀 😀
ale ked skolacka zacala...mam co robit 😝 😅 do toho robota, malý v skolke, kružky...
no poviem vam, ze som rada, ze som 😅 😀 🙄

dnes sa ma kolegyna pyta, ze dufam, ze si nezabudla na mna buduci tyzden s tou jesennou tortou 😅 😅 😅
no neeeeeee moja...jasne ze som zabudla 😀 😀 😀 😝
kua, smart nemam, podlozky nemam, rovno mozem v pondelok ist a uz vidim, jak oplieskam tas aspon 50€ 🙄 😅

pipka
18. sep 2014

@pristela toto som presne mrkla milacik, len ked to ti je na mna nejake mooc zlozite 😅 😅
alebo sa mi to len zda, ze vacsinou su to poschodky 😝 😀

ja bych nieco take ze JEDNODUCHEEE akoze pre mna...chapes? 😀 😀 😀
listky vykrojim...aj namalujem, len ked to ma byt obycajka, neposchodka, to az tak neukaze...tak som myslela nejaky napad...te ťuk.a osvie ti ma 😀 😅

rozmyslam, ci do toho lístia ježka nezakomponujem...nejake jablcko, gastany, zalude...co jaaa ti vim 😝 😅 😀

pristela
18. sep 2014
jakelina
18. sep 2014

@akzuzs tak to je dobře, že to není nic infekčního, to by jsi měla špatnou reklamu, kdyby ještě oslavencům bylo z dortu špatně. 😝 Snad zítra bude líp 😉

jakelina
18. sep 2014

@pipka mně napadají jenom dýně a listí 😉

pipka
18. sep 2014

@jakelina ano ano, aj tekvicky by som tam chcela dat 😉 to je ono 😉

pipka
18. sep 2014

@pristela ta tretia je dooooobraaaaa, take nieco som myslela 😵 vidim, ze ma znaaas jak svoju zenu 😀 😀 😎 cmuk!

kiya
18. sep 2014

pomoc prosim.. ktroy kdem je tuhsi karamelovy, zo salka, alebo z paleneho cukru? mate skusenost? potrebujem aby drzaaal... vdaka

mamcas
18. sep 2014

@mysatkoo @jakelina ja, ja, ja chcem ist na zraaaaz 😀 ja chcem spoznat vsetky guruuuu odtialto, ano damy uz Vas je viac 😉 len teda ja nemozem ist od deti...asi....to ste mali naposledy nejaky vikend,ci? 😅

mamcas
18. sep 2014

@kiya ja som robila zo salka a pudingu a masla a bol ok 🙂

kiya
18. sep 2014

@mamcas vdaka 🙂

ivcak333
18. sep 2014

Ahojte baby potrebujem radu od vas skusenych 😉
Chcem zrobit pudingovu plnku na tortu ako ju najlepsie urobit aby sa mi nezrazila???
Dakujem 🙂

jenie123
18. sep 2014

@ivcak333 ahoj, hlavne musis mat rovnaku teplotu masla a pudingu.. maslo si vyslahat a pridavat puding.. takto to robim ja, mozno niekto poradi inak.. mne sa zatial nezrazila.. tuk, tuk, tuk.. 🙂

pristela
18. sep 2014

@ivcak333 ...... a keby sa ti nahodou zrazí, ohrej v mikro kusok masla a zaslahaj ho do plnky a ona sa odrazí 😉

meo
18. sep 2014

@ivcak333 holky ti raděj skvěle, jako vždycky, já jsem dělala podle nich, jako úplně první náplň pudinkovo máslový a poved se. Hlavně postupně přidávej po částech puding a bude ok. Nedávno jsem dělala pudinkovo tvarohový s jahodama (to bylo na přání) a byl úplně výborný. 😀

nika1985
19. sep 2014

@timuss dakujem tak nakoniec ze ona ju vezme tak asi jej neni az tak zle. Minula by som aj pre nas o to pokoj len ja mam zarobene aj pre nas mame oslavy a tolko teda nezjeme ale chodila by som po susedoch 😒

jakelina
19. sep 2014

@mamcas bylo to o víkendu na chatě kousíček od hranic na Slovensku. Byla tam společenská místnost, kde jsme seděly a pristela nám ukazovala modelování obličeje, jak dělá stencils, dort krabice a dm1 ta zdobila perníky a ukázala jak dělá s čokoládou.

sasettka
19. sep 2014

jeeej, ahojte baby, nahodou som narazila na tuto skupinku a som tiez uz vyse roka maniacka na torty, mozem sa pridat? 🙂 😉

brunila
19. sep 2014

@pipka tady mám nějaké podzimní...jsou všechny jednoduché,snad trochu inspirují 🙂

jachin
19. sep 2014

Baby mám dve otázočky: ako vážite torty? položíte aj s podložkou na váhu, či jednotlivo ( napr. zvlášť korpus, plnka..)
a druhá: už ste ma navnadili na ganache 😅 ako sa krája potom torta? neláme sa tá čokoláda veľmi pri krájaní?
vdaka 😉

brunila
19. sep 2014

@pipka ale omlouvám se za kvalitu,jsou to moje dortové začátky,potahovky ještě ze sušeného mléka.....ale ty šípky a listy jsou rychlé a k podzimu patří 😉

pristela
19. sep 2014

@sasettka jasneee, pridaj sa , tešíííme 😉 😉

@jakelina ooo a večernici ukazovala 3D srnčeka 😵 😵 😵 jaaaaj dobre bolo 😀

@jachin na čo vázit zvlasť ? 😕 normal ked je torta hotova polozim na vahu aj s podlozkou, zo vsetkym co s tortou dostávaju, aj podlozku platis ty, mne teda podlozky nik nevracia, mozno zo sto ludi jeden ... a ganache sa kraja uplne super, nieje to tuhe ako coko s cerou

jachin
19. sep 2014

@pristela vdaka 😉 ja len že mám menšiu váhu a ked na to položím niečo väčšie tak nevidím ani na gramy, či to treba väčšiu váhu či čo 😅

pristela
19. sep 2014

@jachin taku mam aj ja , treba si polozit na vahu zavaraninovy pohar, alebo zmrzlinovy pohar taky na stopke hore s sirokou miskou a az na to polozit tortu s podlozkou, vahu pohara vynulujes hned na zaciatku ak nemas "nulovač" tak v hlave odčítaš jeho vahu na konci

jakelina
19. sep 2014

@pristela no vidíš, na srnečka jsem zapomněla. 😉

jakelina
19. sep 2014

@sasettka jasně můžeš, těšíme se na novou pekařinku 😉

sasettka
19. sep 2014

@pristela dakujeeeeeeeeem 🙂) akurat som cela rozradostena, lebo to vyzera tak, ze na 4.10. budem robit mega velku tortu, tak snad to prezijem... asi budem potit krv, ale snad sa to podariii 🙂) inak tu je par mojich najnovsich vytvorov 🙂
@jachin torta sa vazi, az ked je hotova a ganaz je uzasna vec, kraja sa super, sup do toho 🙂 ja si na vahu polozim vacsiu misku, cez ktoru je vidiet v pohode na ciselnik, dam si ju vynulovat a potom polozim tortu na misku

jachin
19. sep 2014

@pristela
@sasettka dakujem baby 😉 to ma ani nenapadlo položiť pod to misku či pohár 😝 😅

muffinka8
19. sep 2014

Keďže niektoré z vás pečú aj bezlepkové torty, tak toto sú "bezlepkovo-bezmliečne" muffiny 🙂 a musím povedať, že sú ešte jemnejšie ako klasické jemné mufffiny. Toto je podľa mňa dávka len tak na 6 klasických muffinov. Ja ich mám trochu viac na foto, ale ako vidno tie košíky nie sú celkom plné.

110 g bezlepkovej múky (napr. Schar MIX B) - ja som dala Promix UNI,
80 g trstinového cukru,
1/2 dcl oleja,
1 vajce,
1/2 prášku do pečiva,
1/2 sáčku vanil. cukru,
1 dcl ryžového mlieka,
(1 čajová lyžička kakaa - ja som robila bez)

Piecť na 180°C ... cca 20 minút

adrika202
19. sep 2014

@mysiatkoo aj ja sa hlásim ,ak budu práve priaznivé okolnosti 🙂