Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
3. nov 2014

@mysiatkoo Dr. Oetrker by mal mať bezlepkové veci
@sticker nepostrehla som žiaden rozdiel - obe gramáže sú fajn 😉

muffinka8
3. nov 2014

@mysiatkoo ak puding tak v nejakom napr. ryžovom mlieku uvariť. A šľahačka jedine rastlinná. Náš malý má teraz bezlepkovo bezmliečnu diétu a je to o nervy lebo "mlieko" je takmer úplne všade 😖

sticker
3. nov 2014

@anibas Ďakujem. Už len aby ich mali ☹ Tovar majú iba ráno a to tam kočka nedokladala, že neprišli, tak zase zajtra tam musím letieť...

jankapalko
3. nov 2014

Dievcata, prosim vas velmi pekne o radu - do ganache ide zivocisna ci rastlinna slahacka? Idem robit pnik a pre zakaznika, ktry nechce potahovanu tortu, tak chcem vyskusat prvykrat ganache. Myslite, ze to na ten pnik bude dobre? 😒

mysiatkoo
3. nov 2014

@muffinka8 no to nezavidim 😒 pevne nervy.... a coko moze? som mimo civilizacie, tak si neviem pozriet ani tu 52% coko z lidla ci tam je nieco take...

muffinka8
3. nov 2014

@mysiatkoo túto áno, tá je bez mlieka.

mysiatkoo
3. nov 2014

@muffinka8 ufff super, dakujem!

jakelina
3. nov 2014

@jankapalko já dělala už z obou, ale víc z živočisné

adrika202
3. nov 2014

jedna dnešná pre mojho miláčika do školky, trochu neskor kvoli maleho chorobe 🙂

sasettka
3. nov 2014

@mia114 alien expres 😀 😀 dobre som sa zasmiala, dakujem 🙂)))

anibas
3. nov 2014

pekný podvečer žienky - už dlho som zazerala na mentolový extrakt - nakoniec som vyskúšala a je to vynikajúúúúce 😵 😵 😵 základ tvorí biela čoko a mascarpone 😉

vecernicci
3. nov 2014

@anibas a kdepak kupuješ tu mentolovou esenci? Tady jsem ji nikde nesehnala, ani na netu ☹

anibas
3. nov 2014

@vecernicci zohnala mi ju sesternica "přímo z Přahy" http://www.candy-store.cz/subdom/eshop/dr-oetke...

vecernicci
3. nov 2014

@anibas jé díky, hned tam mrknu, taky mě to láká a to máš jaký krém? že je takový zelený 😉

daja55
3. nov 2014

Víkendové: Lienka a na rodinnú oslavu, bez poťahovky. Cesto Sandra Velvet, pistáciový krém a rastlinná šľahačka s višňami.Prvýkrát som skúsila čokotransfer , mala som ho kúpený skoro rok, kým som sa odhodlala použiť ho 😝 .Asi na prácu s čokoládou potrebujem radu odborníka.... 🙄

anibas
3. nov 2014

@vecernicci zelená gelovka 😀 😀 😀 nie je to pleseň !!! 😀 😀

muffinka8
4. nov 2014

@jakelina Majka, prosím ťa dávala si tu niekde tvoj recept na korpus z celých vajíčok? Nevieš na akej strane náhodou? 😅

jakelina
4. nov 2014

@muffinka8 6 vajíček dát šlehat s 250 g cukru krupice a špetkou soli, do vyšlehaného přidat 2 lžíce oleje a 120 g hladké a 120 g polohrubé mouky. Zašlehat už jenom ručně metličkou. 😉 Mám to přepočítané na různý počet vajíček. Nejvíc co šlehám najednou je 9 vajec, to je do velké obdélníkové formy. 😉

muffinka8
4. nov 2014

@jakelina Ďakujem 🙂 zapíšem si.

timuss
4. nov 2014

@mysiatkoo sójové mlieko by som nepoužila...tam môže byť skrížená alergia tiež 😖 podľa mňa bude najlepšie, keď sa spýtaš čím nahrádzajú mlieko a uvaríš v tom, aspoň budeš mať istotu, že to je ok 😉

mamiaigi
4. nov 2014

@jakelina prosím ťa a mohla by som do tohto receptu použiť aj kakao a spraviť tak kakaový korpus? A PDP sa tam nepridava? Ďakujem

nika1985
4. nov 2014

@mysiatkoo radsej sa priamo spytaj ci moze vobec nejake mlieko myslim ako radia baby sojove alebo tak nasej najmensej to zistili pred tyzdnom a nesmie nic ani sojove mlieka vsetko sa to dokopy bije. som z toho na nervy vsetko citam

jakelina
4. nov 2014

@jakelina
@mamiaigi ještě tam jde 1/3 KP. Já se omlouvám. Já ho teda kolikrát zapomenu dát a nic se nestane, ale má tam být. Můžeš udělat mramor, kakaový, kokosový, čokoládový. Jenom ubrat mouku a nahradit čím chceš.

mysiatkoo
4. nov 2014

@timuss
@nika1985 dik baby, nahradu mlieka mam potvrdenu priamo, len som si nebola ista co vsetko ostatne ano a co nie.. ale uz teraz sa desim, co z toho vzide 😝

muffinka8
4. nov 2014

@nika1985 my nesmieme ani lepok, ale ako vidím po 2 mesiacoch lepok je najmenší problém, lebo aj koláč upečieš aj halušky spravíš bezlepkové a chuťovo to nepoznať, ale nahradiť tvaroh, bryndzu, syr, smotanu sa proste nedá. A mlieko máš skoro všade. Aj v regáli bezlepkových vecí je z toho tak možno 10% bez mlieka.

sikag
4. nov 2014

@adrika202 @pritela a uz ste sa nejak dohodli na objednavani tej stierky? idem vas rychlo docitat....

nika1985
4. nov 2014

@muffinka8 ved presne aj ja som sa desila tejto kombinacii ale teraz ked nesmie ani len susienky tak sa desim lebo starsiu vidi nieco pyta. Hladam recepty a snazim sa im doma piect aby tam nebolo mlieko ale predsa je to tazke je uplne vsade bezlepkaci to maju v tomto lahsie vymenis a mas pokoj. drzim palce nech z toho vyrastu

sikag
4. nov 2014

idem objednat tuto stierku na ganache - je to super cena. prida sa niekto? dajte mi prosim vediet do piatku
http://www.aliexpress.com/item/Pastry-Dough-Spa...

muffinka8
4. nov 2014

@nika1985 veď to, ešte aj miesto masla máme GHEE ale mne to nechutí 😝 a to mu max. na cestoviny dávam. A malý miloval mliečne veci.

jakelina
5. nov 2014

muffinka8 @nika1985 zlatko zapomněla jsem do receptu napsat 1/3 KP. Tak si to tam přidej, já nějak nestíhám ani dočítat a jak píšu a u toho dělám další věci, tak to tak dopadne.