Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hrablica
17. máj 2015

@antenka1 Tá rozkrájaná je mramorový korpus, ganache s mascarpone vyšľahané, višňový džem a banány 😉

adrika202
17. máj 2015

@pristela vdakaaa ,šak som ich aj žilkovala lupienok po lupienku 😀 😀 a ta flaša dala neskutočne zabrať 😀 😀 😀 tie tvoje šaločky su perfišnééé 🙂
@grasie dakujeeem ,nie som kápo iba trošku trafená 😀 😀 😀

stebota
17. máj 2015

@maya30 ahoj frajerske torty akurát teraz mam piecť tortu namet karate obkukam od teba akurát moja bude okruhla dufam že nevadi diki 😉 😉 😉

stebota
17. máj 2015

@adrika202 Parada tie množstvá ale nechápem 😝 😝 😝

stebota
17. máj 2015

@pristela Tie šálky a tá poschodová nemám slov 😉 😉 😉

mia114
17. máj 2015

ahojte, po dlhooom case vikend plny tort, vyuzivam dovolenkove volno pred nastuom do novej prace.
posledna je pre moje naj kolegyne na rozlucku so starou praacou.

mimcak
17. máj 2015

Tak a moje víkendové. @akzuzs ďakujem za receptík na mandľovú plnku. mňaaam fajnová bola.@pristela ani výhovorka,že to bude drahšie nepomohla 😀 🙂 Nakoniec som urobila mandľový korpus aj plnku 😅 ,ale bola dobrá som zvedavá na odozvu.

pppeeetttaaa
17. máj 2015

@mimcak ahoj krasne torty.. a veeelmi ma zaujala ta mandlova plnka aj korpus.. ak to nieje tajomstvo neposunies recept? 🙂 veelmi by som bola vdacna

jenie123
17. máj 2015

Baby, toľkej krásy.. 🙂🙂 pridám aj ja svoje, som rada, ze už ich mám za sebou.. Minitorticky išli na karneval pre naše pani učiteľky zo škôlky..

nika1985
17. máj 2015

Ahojte skusala som pohankovy tvaroch baby sa nevedeli dojest + makove rozky z rastlinneho mlieka,hnedeho cukru, spaldovej muky su lepsie ako klasika kysnute cesto.

pipka
17. máj 2015

@muffinka8 uuuuplne super si to vyriesila 😵 😵 😵 krasne su 😉

pipka
17. máj 2015

@maya30 woooow wooooow woooow, normalne ze ked to kukam, to mam jak darcek k narodkam 😀 😎 😎
majka uuuzasneeeee 😵

pipka
17. máj 2015

@maggie37 no ja by som oplatku nedavala ani na maslo a cukor 😅 ja som ju teda davala vzdy len na potahovku, alebo na cokoladu...inak si myslim, ze sa ti zvlni vzdy 😒 teda ak nekupujes alebo nedavas robit tu extra hrubu. tam mooozno by mohla ist aj na maslo + cukor...ale teda v pomere maslo + max dve lyzice cukru a vymixovat.

phiebie235
17. máj 2015

vie mi niekto do stvrtku spravit minnie,??? prosim zachrante ma, potrebujem na tortu 😨

maya30
17. máj 2015

@pipka dakujem, ty ma vzdy tak povzbudis na duchu 😵 co pijes ? donesiem... 😀 😀 😀

nika1985
17. máj 2015

@pipka vsetko najlepsie k narodkam nech Ti to pecie 😉

pristela
17. máj 2015

@maya30 salkoooooo 😀 😀 😀

pipka
17. máj 2015

@maya30 zena moja ti uz napisala 😀 😀 😀 a vineu 😀 😀 😀

pipka
17. máj 2015

@nika1985 dakujeeeem 😵 😵

pipka
17. máj 2015

@pristela si robis srandu, ale dnes som si bola s kamoskami sadnut...lebo sak deti s tatom, no nevyuzi to 😅 a ukecali ma na stamperlik vajecneho likeru 😅 😝 😀 ...no ty kks ...som sa normaaalne potácala z neho 😅 😀 😀 😀 😀 😅

pristela
17. máj 2015

@pipka jaj som sa rozosmialaaa, ale viem sa do teba vzit 😀

antenka1
17. máj 2015

@adrika202 naaadhera. A ty mas tiez 24 hodinovy den, ci mas 6 ruk, ci ako to robis??? 😉

@muffinka8 zvladla si to super. Krasne su.

akzuzs
18. máj 2015

Len v rýchlosti a letím

daniela09
18. máj 2015

ja som na víkend mala 3, prvá ako obetný dar do kostola, podmienka do 20€, tak len raz plnená, basketbalová jednoduchá a tretiu som ani nefotila , len poliata čoko a navrchu česká vlajka

maggie37
18. máj 2015

@pipka tak teda dam kus potahu len pod oblatku 🙂

pppeeetttaaa
18. máj 2015

@akzuzs waaau tak ten napad s puzzle je uzastny... to si ulozim a pri najblizsej moznej prilezitosti urobim.. dufam ze nevadi ale vidim to prvykrat a strasne sa mi to paci 🙂

mimcak
18. máj 2015

@pppeeetttaaa Ďakujem, jasné,že nie tiež som ho dostala tu od @akzuzs takže kopírujem varila som si šľahačku s dvoma bielými čokoládami. Potom som pomlela mandle. Prepražila ich na pánvici na sucho a potom keď pustia arómu nechala vychladnúť. Šľahačku so stužovačom vyšľahať a pridať mascarpóne a mandle.( Ja som urobobila s dvoch šlahačiek a 3 čokolády,lebo pre mňa ja biela čoko strašne sladká tak ja vždy dávam menej.) A korpus som robila ako mramorový,odobrala z múky a nahradila pomletými mandlami.Ale neviem či by netrabalo viac múky,alebo čoho,lebo korpus bol strašne jemnulinký.Až som sa bála s ním manipulovať,ale inak bol super.

pipka
18. máj 2015

@maggie37 ano, ja to tak robievam 😉 je to najvacsia istota 😉

muffinka8
18. máj 2015

@mimcak a dajú sa použiť už rovno mleté mandle? Tiež ich treba opražiť?

mimcak
18. máj 2015

@muffinka8 Ja som recept kopírovla ,ale ja som použila už kúpené mleté mandle,ale pražila som ich a tak viac vinikla chuť.