Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dush
20. sep 2015

krasne torticky vsetky do jedneho..ja len jedna jednoduch

pipka
20. sep 2015

@sikag mne nevadi, ja ak budem mat cas pridem 😉 teraz v pondelok mam rodicovske, takze to by som ani ja nemohla 😖 😉

sollange
20. sep 2015

Jedna minulotýždňová a dve tohtotýždňové🙂

pipka
20. sep 2015

@jachin dakujeeem 😵

elamaslakova
20. sep 2015

@njonja Prekrásne obidve tortičky

elamaslakova
20. sep 2015

Ahojte dievčence idem pridať moje tohto týždňové tortičky a asi si dám šlofika , mám toho dosť 😒

zuzkavit
20. sep 2015
grasie
20. sep 2015

@katarina51 @denisak77 @pipka @sikag Ďakujeeem babky 😵 😵 😵
@njonja padla mi sánka, akože obe sú úžasnéé, ale tá prvá maľovaná, že dovidenia, úplne mega 😵 😵 😵
@sikag @antenka1 @mysiatkoo @pipka jejda som neičo zasa raz prepásla 😝 no ja v pondelok tiež nemôžem 😒 teda môžem jedine asi poobede a aj to s príveskom a akurát kukám, že @pipka janka spomenula rodičko, tak už vlastne ani ja nemôžem, tiež rodičkujem a iný termín netuším, ale jak budem mať čas, si aj nohy dolámem, aby som dofrčala 🙂

grasie
20. sep 2015

@sikag normálne uvažujem 😀 bo to čo som ja tento týždeň predvádzala s tou čokoládou, tak to by do učebníc ísť nemohlo, jedine ako sranda 😖 ešte aj tortu som fénovala, čo mi čokoška zatuhla skôr jak som plánovala 😀

grasie
20. sep 2015

@evicaka mne padajú korpusy, resp sa tak svrknú a prepadnú do stredu, ke=d moc našľahám žltka, korpus vytiahnem z trúby, je krááásny vysoký a do minúty že grrrc a je nepoužiteľný a akoby gumový
som myslela že som krátko piekla, ale hodina a pol obyčajnej 20tke musí stačiž aj keby čo bolo, a všimla som si, že sa mi to stávalo, ked som na žltka zabudla a moc sa napenili,
a raz sa mis talo, som robila naraz do 2 foriem, a tam som asi zle pomiešala cesto, bo bolo toho veľa, cestov prvej forme bolo presne takého, ako som hore opísala a druhé bolo ok, ale to som ešte raz cesto premiešala a na spodu bolo ešte dosť toho tuhého, tak neviem, či by to mohlo aj u teba s týmto súvisieť 😕

grasie
20. sep 2015

@monikq ďakujeem 😅

evala777
20. sep 2015

ahojte, nádherné tortičky ste popridávali, skoromne pripájam aj ja svoje dve 😉

michaela3011
20. sep 2015

@elamaslakova ahoj prosimta prezradis mi kde si kupovala ten stencil, ktory si pouzila na prvej torte? dlho nieco podobne hladam 😒 na november mam jednu tortu kde by nieco take chceli 😒 dakujem

evicaka
20. sep 2015

@grasie ďakujem.... ja už som vyskúšala možné aj nemožné a stále mi to robí. Nikdy som nemala problém, cesto robím rovnaké už dlhú dobu. Asi tam bude nejaká iná závada. Dúfam že sa to nejako vysvetlí. Som sa rozhodla že kúpim spodnú špirálu a ak nepomôže tak budem musieť vymeniť sporák...

pppeeetttaaa
20. sep 2015

moj vikendovy maraton..

elamaslakova
20. sep 2015

@michaela3011 Ahoj , to nie je stensil , je to taká forma z tvrdeného plastu a druhá časť je z umelej hmoty , a mám ju už veľmi dlho asi 6 rokov a neviem či také niečo sa dá ešte zohnať , odfotím ju a pridám foto ako vyzerá .

michaela3011
20. sep 2015

@elamaslakova ☹ fuuuuha 😒 tak asi budem musiet malovat s stetcom 😅 jejda, komplikovane veci chcu odomna 😅 za foto ti budem inak vdacna 🙂

evicaka
20. sep 2015

moja dnešná

muffinka8
20. sep 2015

@pppeeetttaaa pozerám torty a zrazu ... "čo tu robí moja torta?" 😕 ... pozerám lepšie 😀 😀 ale som potešená, že si sa inšpirovala 🙂 🙂 😉

haannka
20. sep 2015

Ahojte...moje dve tohtotyzdnovky

haannka
20. sep 2015

Heheh som si vsimla ze som dala fotku ihriska bez podnosu na drevenom denku 😀 😀

katarina51
20. sep 2015

Krááásne tortičky ste zase porobili. 🙂 🙂 🙂 Ja som robila jednu svadobnú. Mala som z nej nervy, lebo veľa vecí som išla robiť prvý lrát. Trochu ma sklamala proporčnosť, v skutočnosti to nebolo až také zle, rušilo ma to až na fotke. Priemery boli 28,22 a 18 a mala 10,5kg,, asi dám nabudúce 28,20 a 12. 😉 😉 😉

jachin
20. sep 2015

@pppeeetttaaa mňam, s penovou tortou si mi chuť spravila 😀 😝

elamaslakova
20. sep 2015

@michaela3011 tak takto to vyzerá ,ale neviem teraz rýchlo nájsť na tú formu tú umelú časť , tak som odfotila aj druhú krajku , aby si mala predstavu

elamaslakova
20. sep 2015

@katarina51 Nádherná

michaela3011
20. sep 2015

@elamaslakova ja som myslela na tejto torte 😁 😅

njonja
20. sep 2015

Dievcata dakujem vam za vsetky pacitka! Velmi potesili 😉 Su tu take krasne tortuchy vsade!!!

nicoletta77
20. sep 2015

@tinuskaha ja som ten čokomantinel robila prvýkrát, tak sú tam aj chyby. Pokúsim sa Ti teda opísať postup. Použila som 40 % čokoládu, ktorú som roztápala v mikrovlnke, asi cca 250 g a pridala som tam trošku cery - asi vo veľkosti orecha. Tortu som mala obmazanú maslovým krémom a vychladenú. Roztopenú čokoládu som rozotrela na silikónovú formu na krajky. Snažila som sa rovnomerne. Čokoláda nesmie tiecť z tej krajky, keď ju zdvihneš. Čiže som tú čokoládu mala takú hustejšiu. Formu na krajky som priložila k boku torty a popritláčala. Tortu som dala do ladničky stuhnúť asi na cca 15 minút. Potom som formu pomaly sťahovala. Zasa som čokoládu natrela na formu a priložila na miesto, kde čokomantinel končil a takto nadpojila. Dúfam, že som Ti trošku pomohla. Nech sa Ti darí. 🙂

antenka1
20. sep 2015

@dush prosím ta ako robíš krem z mascarpone na mafinky? Je dost tuhy? Budem s nim vediet urobit ruzu? Dakujem

pppeeetttaaa
20. sep 2015

@muffinka8 ahoj, jej a ktora? lebo lienkovu a zvieratkovu mi poslali fotky ze take mam urobit 🙂 tak som robila.. casto robim podla fotky ze takuto chceme.. a niekedy som aj rada lebo ja vela fantazie veru nemam :( ked sama vymyslam tak sa potrapim lebo ja si to neviem predstavit ze ako to realne vude vyzerat..

pppeeetttaaa
20. sep 2015

@katarina51 taaa je neskutocna..