Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
12. feb 2011

@yamahafazer a ako si to robila?Pána kde je chlieb v kytici?A čo je v stonke? 😕

fukylove
12. feb 2011

@kovik no na tortu minies asi iba to kilo, ale z kila by sa ti zle potahovalo 😉 lebo ked potahujes, je dobre mat z kazde strany kus navyse 😀

@lukika - ak planujes iba dve poschodia, neviem ci je nutne vystuzovat.. ja som robila pre ocina tutu:

http://www.facebook.com/photo.php?pid=8184670&l...

a nevystuzovala som nic 🙂

@anibas - a mas aj niekde zoznam tych e-shopov? 🙂 by sa zisiel 😀

@mizulienka - ja som lienku robila z polovicnej davky - 5 vajicok, prekrajovala som na 2x, traseny krem som robila dvojitu davku (teda trojitu, ale to len preto,ze som potrebovala aj do puncoviny.. do torty som dala na kazde poschodie z jednej slahacky, jedneho kompotu a jedneho pudingu.. s tym, ze ja mandarinky davam na krem, mi to chuti tak viac.) piekla som na 150st, ale ako dlho neviem presne... ja peciem viac menej od oka...

@yamahafazer - ta slana vyzera bozsky 🙂

lussy23
12. feb 2011

@vinka - jej roztomilé. 🙂 🙂 @yamahafazer - krásna torta.@hanula11 - krásne,t en myšiak je rozkošný 🙂 @hejdita - krásne autíčko @mrka2 - krásne

reruna
12. feb 2011

@hanula11 ahoj 🙂 vyzkoušej mmf, to je jednoduchý a určitě se ti to povede 🙂 recept je tady na 1. straně
@yamahafazer krásná slaná kytice
@hejdita suepr Blesk
@mrka2 krásné
Já mám srdce už upečené, dělala jsem mramorový korpus, ale místo kakaa jsem dala červené barvivo, aby to bylo více valentýnské 🙂 , dala jsem tam jahodový džem z lidlu značka maribel, ty jsou fakt výborné, jogurtovo šlehačkový jahodový krém, jahody a teda dost mi to teklo po stranách ven, tak jsem tam musela naplácat kolem dokola hodně másla s cukrem, tak doufám, že mi na tom to mmf bude dobře držet.

mukky
12. feb 2011

ahojte,
najprv musím oceniť Vase prenádherné torty 😅

a rada by som sa opýtala ci by ste mi vedeli poradiť nejaký recept na tortu pre uplneho zaciatocníka a co by som k tomu zhruba na to potahovanie potrebovala....dakujem za prípadnu odpoved 😉

reruna
12. feb 2011

@mukky ahoj 🙂 vyzkoušej třeba mramorový korpus, , džem, pudinkovo - máslový krém a hmotu MMF - recept na straně 1 od alionushky
http://www.toprecepty.cz/recept/12135-mramorovy...

mizulienka
12. feb 2011

@muky ahoj, nakoniec sa tu vsetky stretneme 😀
ja dnes robim prvy krat potahovanu tortu a robila som nastavovany korpus http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...
a traseny krem, skompcim ti to cele tu, baby mi tu radili, tak mam cele ulozene:

"2 slahackove smotany, 2 pudingy creme ole, 1 jahodovy alebo ananasovy kompot, alebo 2 mandarinkove, a 1 kyslu smotanu. ja ale netrasiem, sa mi to napacilo, ja radsej zapnem slahac a chvilu slaham a je to ovela lepšie a nie su hrudky z pudingu. ked das cokoladovy puding, mne to chutí ako nejaký tvarohacik, alebo termix. je to výborne a ta pochutkova smotana da taku lahodnu chut. kompoty ale nedavam cele. len tu stavu. a potom ked natriem plnku, tak ovocie popicham do plnky".

a recept na MMF tak ako reruna vravela, na prvej strane je popis, ja som sa pridrziavala aj tohto;

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274

dm1
12. feb 2011

krasne torty tu pribudli veru 😵

ja pridavam svoje dve co som robila v noci teda skor nadranom 😝 . maly mal teplotu stale sa budil ja tiez KO takze hroza taka robota ☹

jakelina
12. feb 2011

@dm1 no ty jsou nádherné. Chudák malý Matýsek, ty nemoci to je děs. Tak ať je mu brzy líp.
Ten nápis Tesco, máš jak opravdový. Čím jsi to tak krásně vyřezala???? A vysokozdvižný vozík i s pánem super 😉

fukylove
12. feb 2011

@dm1 krasne torticky 🙂 pozeram, ze tvoj Matejko sa dohodol s mojim Sebatiankom... este ze ja som torty odovzdavala uz vcera... minulu noc som tortovo ponocovala, tuto zase so Sebikom 😒

hanula11
12. feb 2011

@reruna ahoj 🙂 ty máš to silikonové srdce z Lídlu? Dnes jsem ho tam ještě obhlížela, není moc malé? Ale když těsto zbyde tak se dá zase využít jinak, viď? 😉
@dm1 pěkné dortíky a vůbec jste tu všechny moc šikovné 😵
Dnes jsem si v tom Lídlu koupila dva balíky Maršmelounů 😉 🙂

beruska2x
12. feb 2011

@hanula11 srdicko je bud na maly dortik - korpus tak ze 3 - max 4 vajec - nekdo chce male a nebo se hodi na 2. patro 😉 ale da se v nem delat vic veci - sladke zele s ovocem, slane aspiky.. nepeceny dortik 😉

beruska2x
12. feb 2011

@dm1 krasne 😉 musim toho medu taky zkusit, hned jak bude prilezitost...

hanula11
12. feb 2011

Možná srdíčko ještě koupím, už se mi líbí dýl, třeba na to druhý patro, jojo 🙂

beruska2x
12. feb 2011

@hanula11 no akce je jen do pondeli 😉 a to muzes byt rada ze ho jeste maji... ve vetsine kramu jsou tyhle veci hned pryc... 😉

respektive teda do nedele, v pondeli uz budou mit jinou akcni nabidku zbozi..

dominika2727
12. feb 2011

Ahojte baby. Robila niektora z vas tortu s penovym platom? Chcela by som taku urobit, len neviem presne ako na to. Vdaka 😉

dominika2727
12. feb 2011

Torty ako vzdy dokonale 🙂 Pridavam moju amatersku 🙂

hanula11
12. feb 2011

@beruska2x snad se tam dostaneme zítra, máme to cestou do města (nebo z města 😀 ) domů. Zítra půjdem asi za MM na zkoušku - ráno zkouší s kapelou a odpo pak bude zase v práci 😠 🙂 , tak formu asi koupím zítra.
Dnes tam předělávali regály, na nové akce, nemohla jsem ty bílý kostky najít, už jsem myslela že jsou pryč, naštěstí balíčky ještě předělali jinam - ale už jich tam moc nemají 😎 🙂

jakelina
12. feb 2011

@hanula11 máš novou fotečku v pase, skoro jsem tě nepoznala 😉

jakelina
12. feb 2011

@dominika2727 dortočka je krásná, jaká amatérská 😀 😀 !!!!!!

dominika2727
12. feb 2011

@jakelina vdaka 😉 no zatial sa len ucim a chodim sem obdivovat torty od proficiek 🙂

hanula11
12. feb 2011

@jakelina OŘEZALA jsem si jednu starou - tak tři roky, já nic novýho nemám, ale jsem asi furt stejná 😉 🙂 , jen vlasy už nemám ani blond, ani červený (to byly potom) ale zase skoro černý (jako zamlada 😒 😉 😀)

hanula11
12. feb 2011

@dominika2727 náhodou je dortík moc hezký, fakt jako od profíka 🙂 😵

dominika2727
12. feb 2011

@hanula11 dikes 😉 hadam sa niekedy aj k tomu dopracujem 🙂

dajna11
12. feb 2011

ahojte,ja vela nepečiem,iba rodinke....dnes taká rychlovka na valentína pre deti 🙂 🙂

nadulici
12. feb 2011

@dm1 paradne su, ty si sa uz tych macikov narobila teda dost 😅 😵
@dajna11 pekna rychlovka, deti maju urcite velku radost 🙂

a tu je moja dnesna, len jedna tento vikend, konecne som si oddychla od pecenia...

paja.o
12. feb 2011

Téééda, nádherné dortíky jste holky udělaly!!!
@dm1 Ten medvídek je skvělej!

Holky, prosím, jak se dělá ten třasený mandarinkový krém? Vím, že jste tu o tom už mluvily, ale nějak nemůžu najít recept 😅 A nemáte i nějaký ověřený krém s malinama?

reruna
12. feb 2011

Ahoj, tak mám valentýnské srdíčko pro mm hotové, ale sníme ho zítra, nač čekat až do pondělka, když bude stejně v práci... srdce se mi potahovalo celkem dobře, ale ten krém jogurtovo-šlehačkový mi málo ztuhnul, asi ten jeden želatinový ztužovač je málo. A nedařilo se mi pořádně rozválet mmf z těch amerických bonbonů do hladka, tak jsem ty prasklinky musela zamaskovat srdíčkama. Při zdobení jsem se inspirovala jakelinou, tak snad mi promine, ten její dort byl mnohem hezčí 😉 kusila jsem i růžičku, ale nic moc teda... podle čeho děláte růže?

reruna
12. feb 2011

@nadulici @dajna11 krásné dortíky
@dm1 nádhera - ten méďa je k sežrání 🙂
@hanula11 ano mám to srdce z lidlu, je malé, dělala jsem korpus ze 2 vajec, ale klidně by se vlezlo i ze 3, možná i ze 4. Takhle jsem to překrojila jen jednou, ale zase je to tak akorát pro nás a taky jsem už přemýšlela, že by se hodilo ho dát jako druhé patro třeba na kulatý korpus, když budu potřebovat něco fakt velkého!
@dominika2727 tak pěkné srdíčko, máš nějaké metalické barvy nebo sprej?

nadulici
12. feb 2011

@paja.o mizulienka to pise na tejto strane, mrkni vyssie 😉