Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

votrelcek
14. feb 2013

@lucula73
@dada23 dakujem za rady 🙂

zuul
14. feb 2013

@pristela dakujem za podvozok, myslim, ze sa vydarilo auto 😝
a @dm1 prekrasna cokoladova, uzasna!

baby vcera som sa celu noc "ondila" s drotikami a nakoniec mi to vobec neslo. to radsej budem vyrabat auta ako kvietky na drotikoch, to bol horor a tych nadavok 😖
tak ak viete o nejakom skoleni kde ma naucia drotikovat rada pridem

eliska22
14. feb 2013

@pristela díkes, ty si super 😵

jakelina
14. feb 2013

@zuul a co ti nešlo???

katulkaaaaaa
14. feb 2013

tak ked uz mame toho Valentina pridavam moje dve

mysiatkoo
14. feb 2013

@dm1 sanka dole - nadherna 😉

pipka
14. feb 2013

@dm1 dani dokonalaaa je 😵 😵 😵 ukladam 😉 si čokomajster No.1 😎

a z reakcie pani si nic nerob...ja som si uz tiez zvykla, ze niektorí ludia nemaju ani paru, co je s takou tortou roboty a beru to ako samozrejmost 😠 🙄 ze sak ked platim, naco by som mala chvalit, ne? 😠 😠 🙄
ale tak ..." komu nen zhuru dano, v apatece nekoupi" ako moja babicka hovorievala... 😀 tak serkat na takych primitovov 😝

a KRASNEHO VALENTINA vsetkym mojim Sladulienkam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

patka6
14. feb 2013

@dm1 no dobre teda zas som mudrejsia 🙂 dakujem 🙂 a este mam otazocku ze ci mozem pouzivat obycajny stetec ked budem zliepat vodou postavicku dokopy alebo si musim kupit nejaky extra...? a ked spravim korpus je dobre natriet aj lekvarom, a potom dat pribinacikovy krem a na to mrazene ovocie a potom zas korpus ci ako ? vdaka za rady 🙂

muffinka8
14. feb 2013

@pristela no, veď vravím, že pani asi ani palacinku neupiekla ešte 😀 😀

sisix
14. feb 2013

Vsem dekuji za rady ohledne cokohmoty. Pracovalo se s ni strasne, porad se trchala nasledne lamala a nevim co vsechno. Po dvou hodinach snahy jsem to vzdala a do hmoty pridala smartflex. A tohle vzniklo. Cokoladu nechci dlouuuho videt. 😀 A ted radu prosim, jaka varianta se vam vic libi? Fot 1 ci foto 2? Foto 3 pro moje deticky.

viera6
14. feb 2013

baby zas vas tu idem bombardovať prosím.... niečo na vegánsku tortu receptiky a inšpirácie torty pre zdravotnú sestru na 40 🙂

alexandrakocikova
14. feb 2013

@sisix foto 1 by sa ni páčilo ,len by som trocha zmenšila to srdce a na fote 2 by som zase trocha zväčšila tie srdiečka🙂

cat
14. feb 2013

krásne srdiečka baby 😎 🙂 ja dnes robím holú babu, ktorá bude akože ležať vo vírivke 😀 čiže mi stačí len horná polka tela.. Nech sa páči, toto je moja Pamela 😀 :

nika1985
14. feb 2013

KRASNEHO VALENTINKA SLADULIENKY 😉

alexandrakocikova
14. feb 2013

kočeny, keby sa vám chcelo, dajte hlas môjmu zlatíčku🙂 zaberie to asi minutku.dakujem. inak hlasovať sa dá každých 15 minut.
http://lesk.cas.sk/zlaticko2013/profil/358

sisix
14. feb 2013

@alexandrakocikova Dekuji za nazor. Horni srdicko zmensit nejde. Ty dve zvetsit muzu 🙂

alexandrakocikova
14. feb 2013

@kacka1234 ja by som spravila nejakú prírodu,motýliky a kvetinky a okolo nejakého cyklistu🙂 alebo cyklista spiaci pod kríkom a bycikel opretý 🙂
to je ako ked som ja mala robiť spoločnu tortu pre 3 a 37 ročných, kde mal byť pingu a chlap bol vášnivý zberatel vlakov🙂 🙂

evala777
14. feb 2013

@alexandrakocikova už 😉 🙂

alexandrakocikova
14. feb 2013

noto bude super. tak potom som za obrázok č.2,bo to velké srdce samo o sebe je pekné a tými červenými to ešte skrášliš🙂

alexandrakocikova
14. feb 2013

@evala777 ? nemchápem 🙂

blcha
14. feb 2013

baby tak ja sa prave trapim s tou mojou prvou krivov aj banujem ze som sa na to dala neako sa mi to zacalo rozpadavat dala som spodok aj do mraznicky lebo neviem neaku redsiu plnku som spravila no konecne som to vsetko zamaslovala a tuhne to a idem potahovat tak mi drzte palce nech sa mi podari no a stale neviem ako to ozdobim len viem ze bude biela ale stale nemam predstavu ze co s nou ako dalej ☹ ☹ ☹ 😝

nika222
14. feb 2013

Babule robievate si doma praskove farby z geloviek?ako? Potrebujem na zajtra zelenu a nechce sa mi letet do mesta 🙂 dakujeeem

@dm1 Dani krasna tortula, ako od profika 😉

alexandrakocikova
14. feb 2013

@dm1 nádhera a nič si nerob z tej pani, nech si to ona vyskúša, či by vedela vobec tak rovno čokoládu naliať.krava!

evala777
14. feb 2013

@alexandrakocikova no že som zahlasovala za tvoje dietko 😉 😀

nika1985
14. feb 2013

@nika222 ja som este neskusala ale ak si spravne pamatam ked to tu baby rozoberali voda,solamil a farba a nechat na servitkach susit.

alexandrakocikova
14. feb 2013

@evala777 už som pochopila.zahlasované 🙂)))

sticker
14. feb 2013

Ahojte. Je tu veľmi veľa strán, to nemám šancu prečítať 😅 Chcela by som sa vás opýtať, ako tak pekne vyhladzujete povrchy tortičiek... Ja som prvýkrát robila z Jojo cukríkov, cukru som dala podľa receptu ak nie aj trochu menej, nerobilo sa s ňou zase až tak zle, ale ako som ju vaľkala tak sa začínala na koncoch trhať. No ale dobre, tortu som potiahla, no na vrchu je vidno nerovnosti. Mne tá hmota prišla taká tvrdšia, aj keď som si ju trochu nahriala, vaľkala a tak....
No, idem ešte klikať pár strán dozadu 🙂

dadka212
14. feb 2013

a pre zmenu si dajme dnešnú húsenicu....och kedy sa to už ludom zunuje 😅 v apríli ma čaká 15-kopčeková 😝

aduskatt
14. feb 2013

krasneho Valentina žienky sladké🙂))
ja som dobojovala dnes , malo to byt 3 kila, ale nevyslo, ma tri a pol.tak ked je toho valentina, tak pol kila podarujem🙂))
karamelova plnka

muffinka8
14. feb 2013

@sticker s hmotou ti neporadím, lebo ja používam len kupovanú, ale aj tam platí, že tortu je treba mať pred potianutím pekne vyrovnanú. Vymiešaš si dohladka maslo s cukrom alebo aj odrezkami či nutelou a tým potrieš tortu a vyhladíš nerovnosti. Kľudne použi aj starú kreditku napríklad 😀 Dáš zatuhnúť do chladničky a potom potiehneš. Dobrá vec je aj plastová žehlička na uhladenie.
No a spraviť dobrú hmotu z cukríkov je asi len o skúšaní a vlastných pokusoch a omyloch. Ja som ju robila len raz, ale nesadla mi, tak som si kúpila radšej už hotovú hmotu.