Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
4. mar 2013

@lawli snáď prežije, ja som teiž robila jednu čo cestovala vlakom do Prahy a prežila, plnku som mala čokoládovú bez ovocia aj fotky som videla potom, takže bol aj dôkaz 😀

adrianai
4. mar 2013

Ahojte kočeny, nemáte náhodou uložené nejaké 2-torty pre súrodencov? Ale dospelácke 😀 Vopred Ď.

lawli
4. mar 2013

@eliska22 ďakujem tak si ma trochu ukľudnila...aj ja v nej mám čokoplnku + džem...je to cez dve republiky ,tak som sa bála hlavne toho ,že je to ďaleko...a ešte aká milá pani ,že dám si ju pod nohy pod sedadlo pred seba a nebojte bude v pohode...neviem asi som na ňu blbo kukla a hneď na to sa pýtala ,alebo radšej do batožínového priestoru ??...no čo som jej na to mala povedať?! ...jedno lepšie ako druhé... 😅

muffinka8
4. mar 2013

@lawli ale poradiť si mi poradila, lebo som chcela hlavne vedieť, že ako môžem tú modrú zmeniť, a teda ak z nej bude fialová, tak je všetko ok 🙂

zuzana92101
4. mar 2013
luciahromadkova
4. mar 2013

dievcata kto ste robili kufor s peniazmi?
mam robit nieco taketo, nasla som postup, kde je vrchna cast z platov zlepených a je to na podložke /karton/, a na spodnej casti je kus korpusu, aby to udrzalo a kufor bol akoze pootvorený..., ja nemusim mat velmi otvorený, torta bude ma mat rozmer A4, tak by som chcela radu na co si mam dat pozor- co sa týka potahu, potiahnem spodok, dnu kufor tenucko, kvoli peniazom- oblatka, aby sa nerozmocili, boky a zadnu cast a potom samostatne tu vrchnu cast, a tiez si pomozem slamkami na vystuhu, rucka na kufri chcem z potahovky- dam asi vytvrdnut a zapichnem spajdle, aby to drzalo,
dakujem za akukolvek radu
bankovky mam objednane, neviete kde zozeniem dukatiky, coko mince? lidl a billa nemaju

aduskatt
4. mar 2013

@luciahromadkova kolko tych dukatikov chces?

lamps
4. mar 2013

@mizulienka Lucka ďakujem za pochvalu, ústa im robím obyčajnou guľatou formičkou na vykrajovanie pagáčikov a lineckého pečiva 😉 a keď ich chcem mať aj trochu otvorené, tak používam obyčajné špáratko a ním urobím otvor

luciahromadkova
4. mar 2013

@lawli skusala som tvoj piskotovy korpus cez vikend- pisala si dadke, pre mna velmi dobry, akurat som dala trosku viac oleja a vody /od oka/, a mala som asi este trocha viac oleja dat- ja totiz korpusy nepolievam, pouzivam mrazene ovocie a potom su stavnate...lenze teraz som dala len jahody normalne a k nemu kokosoveho pribinaka, tak tam by sa ziadalo poliat
ale korpus mal perfektný tvar, dokonca aj manzel povedal, ze vyzeral ako z programu cake boss 😀 /úuf aka poklona 😵 😵 😵 /
prosim do formy 20x 30 z kolkých vajec robis tento korpus, dakujem, chcem aby to bolo vyssie, len mam posuvatelný rafik a tam je výska len 6 cm tak asi upeciem 2 krat

luciahromadkova
4. mar 2013

@aduskatt mas? mne staci mozno aj len balik, lebo mam este bankovky objednane, uz na ceste...

aduskatt
4. mar 2013

@luciahromadkova mam aj ja , ak ti staci zopar, alebo viem zohnat....., idem pozriet do skrine, kolko mam ja🙂

aduskatt
4. mar 2013

@luciahromadkovat mam 14 ks 1euroviek

luciahromadkova
4. mar 2013

@aduskatt jej to by bolo super, mas cestu na postu, potrebujem do piatku, a posli do IP c. uctu poslem peniazky aj za postovne 😉

pristela
4. mar 2013

holky prosim vas nemate niekto ulozeny ten postup na puncovu tortu co som pisala @vecernici ? ak ano pekne prosim do IP 😕

jakelina
4. mar 2013

@alexandrakocikova půl hodiny jsem hledala, kde jsem tu kostku viděla, tak jsem si alespoň na chvilku sedla. 😀 😀 Snad pomůže. http://www.kosternovi.cz/dorty/dorty.asp?klic=92

lawli
4. mar 2013

@luciahromadkova som rada že vám chutil...my iný doma ani nekomzumujeme ,je jedno či robím punčák ,či tortu ,robím ho aj ako rýchlovku na to marhule a želatínu ,alebo si len tak nejaký koláčik vymyslím ,vždy robím tento piškót. Tiež ho nikdy nepolievam ,a prišla som na to že keď si ustrehnem kedy vychladne a dám ho do sáčku ,tak je lepší ,taký mokrejší sa mi zdá...prosto nie je suchý. Po upečení ,hneď vyberám z ráfku, stále si ho prevrátim naopak ,ale len tak cca na 2-3 minútky (nech sa zrovná vrch), no hneď po prevrátení ho prehodím teknou utierkou...potom ho otočím ,zase prikryjem ,ale aj dvomi utierkami....nechám ho vychladnúť úplne a odložím do sáčku...čo sa týka formy 20x30 no nemám taký rozmer ráfku...mám 25x34 a tam dávam 16 vajec...do ráfku 24x24 dávam 10 vajíčok a do ovalu 25x34 dávam 14 vajíčok...tak asi tých 14 by som dala aj do 20x30cm ráfku...no ja mám všetky ráfky 8cm vysoké...

aduskatt
4. mar 2013

ked to zajtra rano poslem doporucene, vo stvrtok to mas doma🙂

pristela
4. mar 2013

@luciahromadkova nie to co som písala ako ju skladam , ako zalievam, chladnicka atd , nechce sa mi to pisat znova 😀 😀 kedze jedna zienka chce vediet ako ju robim 😅

zsuzsu
4. mar 2013

@pristela pristela @vecernicci ach , ja cakala ze ti poradi niekto iny, bo sa mi nechcelo pisat
ja robievam korpus z tohto receptiku : http://tortyodmamy.sme.sk/?q=content/puncova-po... , ale naposledy som robila tu krivu puncovu normal z mramor korpusu /bledy+ruzovy/ a bolo to tiez super/potrebovala som pevnejsi korpus/ medzi davam ribezlovy dzem .
Torticku poskladas, zalejes zalievkou , nechas si jeden plat suchy, ten suchy das uplne na vrch uz poliateho dortiku/tento posledny uz nepolievas, nechas ho suchy!/, vrazis do chladnicky a pomaly !!!! postupne zatazujes/prvu hodinu polozis na to plech, druhu das na plech kilo cukru atd atd pokracujes/ nezatazuj naraz !!!! bo ti vsetko vytecie a splaskne ti korpus , ak robim 3D puncovu nezatazujem vobec. ak vyteka šťava- nestresuj a len zberaj kuchynskou papierovou utierkou , takto nechat naj cez noc, rano vytiahni a celu tortu preklop na konecnu ozdobnu podlozku , tym padom budes mat ten vrchny suchý korpus dole a pohlti ti prebytocnu zalievku ak by jej tam este bolo privela, pak obmaslujes/maslo+cukor+korpus/das zachladit a normal potahujes
ak dodrzis to otocenie so suchym korpusom nemusis sa bat vytekania zalievky aj ked jej tam das hodne/ono to zhltne vazne vela, ludia maju radi mokry puncak / , mne prva puncova vytiekla a splaskla , des a hroza, plakat sa mi chcelo odvtedy som ich robila uz viac a tento vymysel sa mi osvedcil na 100% ak som nieco vynechala pytaj

pristela
4. mar 2013

@zsuzsu Dakujeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

mimcak
4. mar 2013

Vieťe mi poradiť či su dobré tieto písmená,máte ich niekto? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13722270

rachel36a
4. mar 2013

@mimcak ja ich mám a aj čísla ale nemajú pekný tvar, ani ich nepoužívam... aj u číňana som ich nedávno videla za 7 eur, alebo tak nejako... jednoduchá práca, klasické vykrajovačky, ale ako hovorím nepekný tvar písmen...

mimcak
4. mar 2013

@rachel36a hmm tak dobre sa mi zdalo,že majú čudný tvar niektoré písmenká.Tak ďakujem 😉

zz134
4. mar 2013

babule poradte ...torta pre karatistu ....hm?

rachel36a
4. mar 2013

@mimcak nemáš za čo, ja som ich našťastie nekupovala ale dostala z jednej firmy ako darček, tak mi to nie je až tak ľúto ako keby som za ne vyhodila peniaze

pristela
4. mar 2013

@mimcak ja ich mam tiez , dostala som od švagrinky pod stromček 😵 😵 😵 používam rada bo je to rychla robotka , nedaju sa použiť vsade ale niekde su pekné- teda podla mna , mrk na foto dole, tam vsade ich mam na svojich tortičkach pouzite, len treba davat bacha N je tam naopak 😀 😀 co som si ja ani nevsimla 😀

Ospravedlnujem sa za tapetyyyy 😕

jakelina
4. mar 2013

Holky tak paní si pro dort přišla, tak jsem si oddychla. 😀 😀 😀

mysiatkoo
4. mar 2013

@zuzana92101 rozhodne infantilna je 😎 @katkak23 ano, noznickami na manikuru...fotopostup je tu : https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/
@lokalistin dakujem za tip.... uz len dufat, ze sa mi podari namiesat rovnaky odtien, lebo som si farbila len maly kusok...

aduskatt
4. mar 2013

@pristela
@mimcak aj ja ich mam, sice bez cisel, len pismenka a pouzivam ich rada🙂 a N je tam dobreeeeeeeeee🙂)