Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
18. mar 2013

@rapunzel1 krásna
@evala777 krásna

vlada111
18. mar 2013

@mamina1978 tie sú krásnunké

katkak23
18. mar 2013

@pristela tak toto je neskutočná torta...ja taku ruzu neurobim ani z potahovky ako dekor ni eto este tortu...to si mama nafotit fotopostup to by ma zaujimalo ako si to tak krasne urobila...uuuzasne

mysiatkoo
18. mar 2013

@pristela sanku si zbieram pri kazdej tvojej torte zo zeme ...

rachel36a
18. mar 2013

http://tortyodmamy.sme.sk/krigel-pivovy-pohar našla som ti postup na ten pivový pohár
@teodorie

rachel36a
18. mar 2013

ďakujem vám kočky za pačitká a poprosím dajte tapetky na veľkonočné, chceli by niečo v tvare vajca,alebo zajaca...

woman04
18. mar 2013

@pristela nádhera prenádherná..nielen šikovná,neskutočne trpezlivá musíš byť...klaniam sa zas a znova 😉 😉

lokalistin
19. mar 2013

@dada2007 a ked robis dia tortu ,to robis len nepotahovanu?alebo cim potom potahujes?a robis lorpus klasicky len nahradis cukor sladidlom ci ako?

dada2007
19. mar 2013

@lokalistin vieš čo mici, robila som len raz také dia prasiatko s tým, že som sa dohodla s dcérou oslávenca, že poťah nebude jesť-predsa, chceli prasa a to by obliate dia čoko ani nevyzeralo ako prasa 😅 😉 takže tam bola dohoda jasná a vedeli o tom. Korpus som robila podla tohto ( http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6093 ) ale vôbec sa mi nevyšlahali dobre bielky s tým sorbitolom...ani nenarástol, tak som robila další korpus......no celé zle ......teraz by som spravila podla môjho a len by som ten cukor nahradila sorbitolom. Ak by sa jednalo o dia komplet tortu, tak korpus s tým sladidlom, dia džemík, dia čoko plnka so sladidlom a dia čokynou a vrch by som poliala dia čoko...

dada2007
19. mar 2013

@pristela kriste...musím ti to hned takto za ránky.....u teba o polnoci 😀 😀 😉 napísať...v noci sa mi snívalo, že si ma tetovalaaaaaaa!!!!!!!!!božeeeee..............celý dekolt.......okrem panvice medzi prsami a ešte nejakých super truper doplnkových vecí, som tam mala, podla teba, super vzor, ktorý ked budem stará, tak mi zvýrazní vrásky 😕 😕 😀 😀 😀 to bol taký dlhý pás, asi 5cm široký, od pleca k plecu .....a na záver, hovadskými písmenami(vzor písma Marek na tvoje krstovej tortičke pre malého Mareka tu sused oproti!) že Z lásky od Inky!!! ......................................................vysvetlíš mi to???????? 😅 😅 😅

huxy
19. mar 2013

maminky,akým spôsobom aplikujete na boky torty napr.mleté orechy,aby to tam držalo a bolo pekné rovnomerné a nepadalo dolu?ďakujem.

katuskad
19. mar 2013

ahojte. poradíte mi stránku kde si môžem objednať jedlé obrázky na tortu za nejakú dobrú cenu? a ako tie obrázky dávate na poťahovanú tortu? potriete trochu krémom?

a ešte jedna otázočka 😉 ked robíte na tortu viac postavičiek, tak si za ne pýtate navyše? podla váhy, alebo ako? a asi kolko? dakujem vám.... 😵

mimcak
19. mar 2013

hľadala som v druhej téme recepty čokoládovú plnku ktorú stále spomínate šlahanú nad parou,ale nenašla som to tam nemôžte to tam niekto vložiť ďakujem.

katkak23
19. mar 2013

@aduskatt a tie lentilky sa nerozpustia vzdy mam problem ze nielen farbia ale hlavne ked su v chladnicke do druheho dna vytiahne z nich ten krem farbu 😒

levandulka3
19. mar 2013

kedže moja otázka zostala zabudnutá skúšam znovu :dievčatá som zúfalá mám robiť tortu pre náročnú ženu, milovníčku luxusu, šperkov, drahokamov, topánok , kabeliek , mám voľnú ruku tak sa na ňu teším až neviem ako to tam všetko uložiť aby to nebolo gýčové ale vkusné, podmienka musí tam byť použitá aj zlatá farba, pekne prosím o tapetky + ešte jedna prosba ako by ste vyzdobili muffiny k torte pre kuchárku torta má byť hrniec al. hrnce na sebe , ďakujeeeeeem

dm1
19. mar 2013

@levandulka3 ja by som dala na muffinky varesku, zufanky. co sa tyka torty tapetky teraz nozem som u lekara ale mozno nejaka luxusna kabelka a z nej vykukaju sperky

huxy
19. mar 2013

@levandulka3 nejaké námety.na tej poslednej torte by namiesto maľovačiek mohli byť nejaké prstienky,náramky...

cat
19. mar 2013

ahojte baby, keby ste robili 2 posch.tortu s tým, že dolný kruh je zlatej farby, horný perleťový biely, tak kvety akej farby by ste dali hore a po bokoch? Je to torta na 80-tku, ale pani je crazy osoba..a miluje gýče. Ja som na nete našla takú tortu s brutálne ružovými ružami..len neviem, či je to vhodné pre 80-ročnú 😀

aduskatt
19. mar 2013

@katkak23 pod bielou cokoladou sa nerozpustia a ak ti trosku v chladnicke do druheho dna vybledne farba, tak je druhy den vyber skor a lentilky jemne pretri naolejovanym prstom, vrati im farbu, lepsi sposob som zatial nenasla.alebo tam lentilky lepit ten den, ako odovzdavas tortu

mimcak
19. mar 2013

@levandulka3 ja mám len toto. No a na tie mafinky nejaké varešky,alebo na každu mejakú mrkvičku,čili papričku

aduskatt
19. mar 2013

@cat k zlatej asi červené

aduskatt
19. mar 2013

@katuskad http://www.jedleobrazky.sk/ , obrazok som lepila piping gelom

cat
19. mar 2013

@aduskatt dik aj ja som pôvodne myslela na červené...ale potom ma napadlo, že to bude tým pádom taká torta jak pre Moyseyovú 😀 😀 zlatá a červená..no veď ale musíme sa riadiť podla vkusu objednávateľa 😉

jenie123
19. mar 2013

Ahojte kocky.. uzasne torty ste opat vyrobili, radost pozerat.. dakujem za vsetky pacitka.. sme velmi mile a moc ma potesili.. 🙂))
este by som sa vas chcela spytat, nemate na inspiracku nejake detske kabelky.. ?

ajka82
19. mar 2013

@pipka sovickove som nedavala lebo nedavno tu boli aj sovicky aj vtaciky a nemas za co 😉

katkak23
19. mar 2013

@1zaza prosim ake mas listy alebo vykrajovacky na tie pismenká su naaadherne dakujem

janula.h
19. mar 2013

@mima595 ahaaaaaaaaaaa Emka je kadetka my máme v pondelky a piatky 🙂 ale určite sa niekedy uvidíme 🙂

janula.h
19. mar 2013

@anibas hej zákazníčky žiadajú 😀 že len pošlite mi nejaké obrázky ale niečo výnimočné 😉

lokalistin
19. mar 2013

@dada2007 dikes lebo ja mam jednu babu,koli ktorej som zacala vobec piect a jej mala tiez dostala cukrovku a minuly rok uz sa ma pytala ci tu hmotu nemozem spravit z niecoho ineho tak reku hmota sa neda,takze ok tak jej viac spricne ,tak reku skusim jej aspom tortu spravit dia a potah nech neje

mamina1978
19. mar 2013

@mizulienka , @vlada111 , jaja555 dakujem vam, ste zlatunke 😵 😵