Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
23. mar 2013

@timotejkabrejkova tí angry birds ci ako sa to vola , su superrrr !!!!!!! 😵 😵 😵 ukladaaaam , konecne nejak inak stvarneny takze ich strkam do zbierky keby nahodou niekto chcel odo mna , urobila si ich fantasticky 😵 😵 😵

zuzinka1982
23. mar 2013

@pipka dakujem

luciahromadkova
23. mar 2013

@muffinka8, @dajna11 v podstate ano...tiez neucim na sladke, drobec radsej zje ovocie, nemal ani lizatko, cukriky a ani ziadne oplatky plnene ako horalky, snickers a ine hovadiny.. a pod. tak trocha coko na domacom kolaciku a detske kekse, piskota, spaldove a take bio.., skor ma rad amarant, orechy sem tam susene ovocie...,
a tiez on ani nezje nejak vela- skor len kusok sucheho korpusu- to aj vola torta...
a zas si myslim, ze 1 mensi muffin tiez dietatu neuskodi...aj ked je ozdobeny..., ten krem na to muffine sa nedava v skolke kvoli pokazeniu, doma samozrejme by som dala osobne radsej slahacku alebo jogurtovy krem, mozno pribinak a pod.

a zas teda ak sa potahovka komplet vyhadzuje..., lebo ja tiez potah nemusim a teda nejeme...pekne to sice vyzera a mozno niekto bude namietat, ze plytvanie, a ked si predstavim kolko to stoji a farby...a ak obdivujeme sladke umenie z potahovky, tak asi by sme mali vysvetlit detom, ze dobre 1 maly ks, ale nie stale a vela...
a myslim, ze tie figurky a postavicky pre deti skor na hranie, teda nie som zastancom, aby to deti jedli...,
len je fakt cudne ak niekto objednava s tortu potahom a nechce cukor, lebo ho povazuje za jed.../skusala som teda vela receptov s nahradami steviou, medom a pod. a teda urobit z toho vzhladný zakusok, tortu tiez nie je jednoduche... 😀/

ja teda neodcudzujem nikoho snazime sa aj my doma zdravo a nie ucit na sladke, poznamka so skolkou bola, ze tam sa vari podla noriem a teda dieta dostane aj palacinky, buchty a pod. a tiez sa snazime, aby rodicia nosili radsej ovocie ako tie sladkosti a muffinky, ked deti oslavuju 😉, inak ma teraz napadlo, ze medovnicky su take fajn do skolky

@dajna11- ja viem len si sa pýtala, ci niekto nepiekol nieco "zdravsie", chces vyhoviet zakaznikom 😉 aj ked niekedy su objdenavky a poziadavky zvlastne a naročne...

lussy23
23. mar 2013

@timotejkabrejkova @pipka @jenie123 @nika222 @dada2007 krásne tortičky baby
@rapunzel1 je taká zvláštna tá torta aj tie inštrukcie. Ale krásna práca🙂

simasa
23. mar 2013

@pipka Ale mám ešte aj lepší nápad: urob mu "kozy" - veď aj učiteľ je len človek a je v tom aj nejaká tá príroda a kopce 😀 😀 😀

lussy23
23. mar 2013

@luciahromadkova môj synovec tie postavičky normálne zje. ale on je už veľký, desať ročný, 😀 Si pamätám, že deti mojej sestry prvé čo jedli na torte boli rôzne tie kvety a ozdôbky z marcipánu. 😀 vždy to všetko vyjedli.

florentina
23. mar 2013

@pipka a nebo @jakelina tuším dělala jednou mapu, že si tam pak pani zapíchá, kde byla...tak to by taky šlo....že by si pak pán zapíchal....

pipka
23. mar 2013

@simasa no napad super, len neviem ci by som sa do dvoch kil vpratala 😅
ale nasla som nieco taketo a rozmyslam, ze ak by som to spravila v tej malej 12 cm miske na husenicu, tak by to mohlo byt 😕 😖

pipka
23. mar 2013

@florentina jasneeee moja, dobre si to napisala...len nech si zapícháááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

timotejkabrejkova
23. mar 2013
florentina
23. mar 2013

@pipka já jsem čekala, jestli se chytneš 😀 😀 😀

lussy23
23. mar 2013

@lawli nádherná. tá opička je rozkošná @adrika202 krásna tortička @lokalsitin nádherný zajačik @ajka82 nádherné @mia114 nádherná kravička @janulah nádherné @nelly75 krásna @dajna11 @muffinka8 tak je to zvláštne že bez cukru.... podľa mňa čím viac deti chránime pred jedlami tohto sveta, ktoré už žial iné nebudú, tým je to horšie. @maya30 krásnučké @zuzana92101 prekrásna tortička @lucula73 krásna @simasa krásna @iwulka23 krásna

lussy23
23. mar 2013

inak včera tie torty. Tá svetová bola krásna, i ten koník, aj keď to najprv vyzeralo ako krava😀

Ale veľký bager pre školkarov... krásne to bolo.. ale to je pdoľa mňa moc. potom tie deti bolia brušká ☹

timotejkabrejkova
23. mar 2013

@pristela Ďakujem za tvoj názor od teba si ho veľmi cením kedže robíš dokonalé torty. Jasné že aj od ostatných dievčat. Veľmi to poteší, naozaj. No som rada že sa mi podarili kedže som nevedela najprv čo to je, ale syn mi dal zahrať hru 😀 a tak som sa hrala a učila čo to za tvory sú. Ďakujem za pochvalu 😉

timotejkabrejkova
23. mar 2013
marta987
23. mar 2013

Ahojte su tu nejaky vysokoskolsky absolvetni ktory su ochotný vyplnit dotaznik pre moju diplomovu pracu? 😉

pipka
23. mar 2013

@mrka2 ano tie bilogicke som tiez googlila a jak som tam videla tie creva, hned som to aj zrusila 😝 😅 😅 😅 😀 😀 😀

radsej kufor mu spravim 😅 😀
tie cestovatelske su super, hadam uz daco dokombinujem 😉

pipka
23. mar 2013

@florentina taaak tomu ver 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mrka2
23. mar 2013

@pipka urcite nieco vymyslis.. no ja som tam videla pri tych biologickych tortu prave narodeneho babatka aj s pupocnou snuuurou,tak som tom tiez hned vypla 😀 😝 ale tak link som ti poslala 😀 😀 😀 😅

timotejkabrejkova
23. mar 2013
rapunzel1
23. mar 2013

@lussy23 ďakujem a to boli ešte detajlnejšie, červené lodičky, červená kravata, červená ruža vo vlasoch, tmavé vlasy vypnuté na jednu stranu, manžel s fúzikmi,mop,vedierko,obrúčky, proste všetko čo tam je je podľa želania, niečo to pre tých manželov znamená, má nejaký význam a aj sa oslovujú Alinko a Pipinka, zadávateľka nemá rada tradyčné tory, že to je nuda, tak vymyslela takúto

muffinka8
23. mar 2013

@lussy23 mne nevadi ak si da dieta cokoladu ci kolacik, mne len tie farebne sladkosti vadia. Aj preto sa mne viac pacia pre deti torty s bielou potahovkou a postavickami ktore sa nejedia. Malemu tiez upeciem farebnu tortu aby sa potesil, podobkal do nej, ale viem ze jest ju nebude lebo take kolace s plnkou ani do ust nevezme, lebo nechce. Najradsej ma veci ako babovka, muffinky ciste co mu doma napeciem, buchty.

Inak minule som skusala recept od bukovskeho na bananove muffiny. 3 banany som tam dala, a vsetko letelo do kosa, vecsiu nechutnost som nejedla.

@dajna11 @luciahromadkova

pralinka25
23. mar 2013

@dajna11 inak k tomu domacemu marcipanu neviem ci rocne dieta uz moze mandle. ja som malemu nedavala tak skoro orechy ale neviem ako oni. a tie rozne nahrady cukru no tazko povedat lebo napriklad stevia v tabletkach sa neodporuca pre deti do 3 rokov a med je v podstate silny alergen nas maly mal prisernu reakciu na med ked ho dostal ako 2 rocny. tak ak by som od nich brala tuto objednavku nech si sami povedia co presne chcu inak by som ja nevymyslala lebo sa nahodou netrafim a dieta bude mat nejake problemy alergice a potom co.
tiez som u maleho zastancom zdravsich variant a ked mal rok tortu sice dostal ale nejedol z nej ale ani nepytal. dala som si na svoj tanier kolacik urobeny z ovocia a spaldovej muky a ani nevedel ze jeho krmim inam ako seba :D nejako tomoc prezivaju. take male dieta sa da este obalamutit.
niekedy ludia uz nevedia co by vymysleli. ved nech si objednaju klasicku tortu tu nech zjedia dospelaci a vacsie deti a malej nech spravi malinku smotanovu so zdravym sladidlom nejakym glukopurom ci cim a do toho detske piskoty a ovocie a hotovo. no nezavidim taketo objednavky 😝

mysiatkoo
23. mar 2013

ahojte... mimo domov, pecene v sestrinej kuxyni, tak len naryxlo pridavam a snad koncom tyzdna stihnem doma v klude docitat 😉

levandulka3
23. mar 2013

Tak tento víkend som toho mala vyše hlavy - samé špecialitky 😝 😝 😝 : FCB ešte v pohode -5kg, pre kuchárku - šagety, omáčka a parmezán a k tomu muffiny miniporcie špagiet - 7 kg, pre milovníčku luxusu - 8 kg, Mini Cooper - 5 kg, harmonika pre suseda muzikanta - 5 kg a ešte jedna mačka, vraj britská modrá 😝 3 kg - ufff som hotová 😝 😝 😝

florentina
23. mar 2013

@levandulka3 wauvvvv!!!! Všechny jsou nádherné, ale ta kuchařská je úplně dech beroucí, ukládám a čučím...

pralinka25
23. mar 2013

@levandulka3 sa z toho poserem (pardon za vyraz) 😀 ale teda uzasne torty vsetky a ta spagetova tak ta je neskutocnaaaa. nemam slov ako napisala florentina dech berouci je spravny vyraz 😵

florentina
23. mar 2013

@levandulka3 a ty špagety jsi dělala všechny přes lis na česnek? To musela být hrozná práce..... a jak máš tu vařečku a ty špagety nahoře konstrukčně vyřešené? prostě WAUUVVV...tady na to pořád zírám🙂

pristela
23. mar 2013

@levandulka3 WOW oči mi vypadli na tej kucharskej!!!!!! uzasna , dynamicka, fantaaaaziaaaa !!!!! Si neskutočnááááááááááááá ! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵