Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
9. apr 2013

Ahoj holky, jdu zase otravovat, nemá někdo postup na dort z barbii?? 🙂 a nevíte jak udělat ty křídla, nemáte uloženou nějakou šablonu, nákres, děkujiiii moc 🙂 🙂 jsem otrava 😀

zuzana92101
9. apr 2013

@jakelina ved to, aj ja sa toho bojim, aj moja mama ma odhovara a muz ten len nech to zoberiem, ze to zvladneme...no neviem, ja mam strach

zuzana92101
9. apr 2013

@aduskatt vidis, ja som chcela kupovat dalsie male formy...tak by sa to tiez dalo spravit, ze vo velkom a mam 4 naraz...len zase treba tomu dat aj tvar a to by som asi cas stracala. No neviem...baby mam z toho take stresy, ze mam chut to hned zrusit.

aduskatt
9. apr 2013

@zuzana92101 prekrojis, naplnis napichas spajdle, aby sa nepohla, dobre zachladis, aby sa nesmykalo a prekrojis na 4 ks.potom obmaslujes

jakelina
9. apr 2013

@zuzana92101 víš jak to je, kdybys třeba onemocněla a nebo z nějakého důvodu nemohla, tak je to jiné, než třeba dort na narozeniny, který buď nějak i v nemoci doděláš a nebo jim řekneš, že jsi nemocná a oni to pochopí. Ale na svatbu to není tak jednoduché. Já bych do toho šla jedině s podmínkou, že se domluvím s někým kdo to trochu umí a bude mi k ruce a nebo s mamkou, že by ti od středy třeba ještě i ona pekla doma korpusy a přivezla ti je hotové a mohla jsi jenom mazat, potahovat a stejně toho bude hodně.

lucula73
9. apr 2013

@obcansr
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
tu máš kooopec kremikov,všetky odskúšaané,výborné,len si vybrať 🙂

mysiatkoo
9. apr 2013

@zuzana92101 ine riesenie teta nexce? ako sa tu aj nedavno spominalo, ze cupcakes a nejaka vacsia torta? ja som sice uplny zaciatocnik, tak odhad nemam, ale nesla by som do toho asi ani so 4ma rukami... kazdopadne ak sa na to das, tak drzim palec...a zelam pevne nervy ;)

lucula73
9. apr 2013

@zuzana92101 no teraz som dočítala,že čo od teba chcú......mňa len napadlo,že je toho fakt veeeeľa.........tie korpusy by si si nemohla upiecť postupne a dať do mraziaku?tomu sa nemá čo stať,aspoň pár keby si si tak urobila,potom by si mala o niečo viac času............ale ja osobne by som to nevzala..........jedine s dobrou kamoškou,čo pečie a by mi to bezchybne pomohla..........ale tu je otázka,či to bude dva dni so mnou niekto robiť zadarmo 😕 🙂 🙂

zuzana92101
9. apr 2013

@mysiatkoo to su torticky do vysluzky, oni chcu namiesto zakuskov dat kazdemu jednu takuto torticku

zuzana92101
9. apr 2013

@lucula73 to aj mna napadlo, ze si to predpeciem...lenze...nemam taky mrazak a v mrazaku aj tak budu nakupene maliny, co tam chcu mat...takze ani z voza ani na voz
mne moze pomoct akurat moj muz, ten by si zobral 3 dni dovolenky a pomahal mi...umyvat riad, a vsetko, co by som kazala...len neviem, ci to bude stacit

jakelina
9. apr 2013

@zuzana92101 tak se domluv na půlce a druhou ať jim upeče někdo jiný, však nemusí být všechny úplně stejné. Nevěstiným hostům dají jeden druh a ženichovým druhý 😀 😀 😀

zuzana92101
9. apr 2013

@aduskatt takto by sa to dalo robit, len pri 65ks budem mat strasny odpad...a to nemozem dat ani pod potahovku (zeby som to rozmixovala), lebo to je parizan s mascarpone a maliny

lilianka1199
9. apr 2013

Ahojte, chcem sa opytat ci je tu nejaka sikovna mamka z KE,u nas nikto nechce marcipanovu tortu, tak chcem aspon nieco na vrch napr. KRTKA 🙂, je tu niekto od koho by som to kupila?

mysiatkoo
9. apr 2013

@zuzana92101 no ak je to vysluzka, tak rataj s tym, ze to musi byt ok este v nedelu, nie v sobotu... to neviem, ci od stredy plnene by som sa zarucila 😖

lucula73
9. apr 2013

@zuzana92101 hm,tak to áno........hm,hm.......no dievča,neviem........na kedy to máš? 😀
a váhovo to koľko asi bude mať,nevieš?oplatí sa ti to vobec?lebo pri cene za kg ,čím menšia torta,tým žiaden zisk 😠
inak pani Janka v Paneláku,by to zvládla,treba sa opýtať,ako 😀 😀 😀

daducha
9. apr 2013

@zuzana92101 no teoreticky, pondelok,utorok pecies korpusy,stvrtok rano naplnis a dobre je rozdelit si to potahovanie na polovicu, nieco stvrtok vecer a noc, zbytok piatok den a noc.Vsetky ozdoby urobit hoc aj v nedelu.ja som ich robila 30 a nikdy viac,nad tento pocet vsetko odmietam 😝 .je to brutus robota.A este ja vzdy robim iba s maslovym kremom torticky, s mascarpone aaj keby ma na kolenach prosili tak nie 😀 .osobne by som 65 nerobila 😝

aduskatt
9. apr 2013

@zuzana92101 to ides robit okruhle?

lucula73
9. apr 2013

@daducha
@zuzana92101 no mňa presne napadlo,nevedela som aký krem........tak ak parížsky,tak to bude treba ešte aj riadne po bokoch obmaslovať,nech to nepretečie s tým ovocím a šľahačkou......a teda 65ks natierať maslom 😕

lucula73
9. apr 2013

@aduskatt ano okruhle,tak písala 🙂

aduskatt
9. apr 2013

@lucula73 aha, to som nepostrehla.............
tak to by som nerobila do stvorca isto......tym padom vobec🙂
@zuzana92101

lucula73
9. apr 2013

@aduskatt uvidíme,ako sa Zuzka rozhodne,v každom prípade držím všetky palce 🙂 🙂

aduskatt
9. apr 2013

@lucula73 asi som slepa, ale nenasla som ani teraz ze okruhle.nuz, ale ja som uz stara dama🙂)))))

aduskatt
9. apr 2013

@lucula73 to hej, budem drzat aj na nohach🙂))

lucula73
9. apr 2013

@aduskatt 😀 ...........nenapísala síce že okrúhle 😀 😀 .ale že priemer 14-15cm........ 🙂

lucula73
9. apr 2013

@aduskatt a nie nadarmo máš potom tú 99 😀

aduskatt
9. apr 2013

@lucula73 tak ked ideme do detailov, napisala iba 14-15 cm, tak ja som pochoipila, ze strana torticky ma byt 14 cm🙂)) ale sak to je jedno konieckoncov, hlavne, ze vieme, co ide robit a ze jej intenzivne vsetky ideme drzat palce a fandit🙂)
btw, uzasny chlap, ze si ide brat tri dni dovolenky kvoli tomu 🙂

lucula73
9. apr 2013

@aduskatt aha vidíš,ten "priemer" tam síce nie je,ten som si ja dodala sama a tým mi vyšlo,že okruhle 😀

aduskatt
9. apr 2013

@lucula73 no vidis a mala si pravdu🙂 och ide to tym vekom so mnou dole vodou....

mariann2
9. apr 2013

@makinka2 krídla vyrábam z plátkovej želatíny 😉

levandulka3
10. apr 2013

@mysiatkoo a koľko stojí jeden kúsok tej zila torty?