Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
18. jún 2013

@halienka mnam ta cokoladova je uzasna to mozno skusim na moje narodky ak nebude moc teplo

mamina1978
18. jún 2013

@lokalistin Ahoj moja, idem ta varovat , neviem ci si uz natrafila na citronovy Paradies creme ....... 😉
Ja som ho totiz teraz omylom vsypala miesto vanilkoveho 😅 😅 Oni maju tak podobne obaly, ze ja som necitala , zobrala v obchode 4 kusy, navrchu bol vanilkovy , ale ze niekto omylom ten jeden vanilkovy dal do rady kde boli citronove 🙄 🙄 🙄 🙄 Tak som kupila 1 vanilkovy a teda omylom 3 citronove. No ja tapa som na to ani doma nedosla..... 😅 😅 isla som ako na hotove, vybrala sacky vsypala a potom sa mi zdal byt taky kriklavejsi zlty ten pribinacik. A ked som ochutnala ,tak ma slo porazit !!! 😠 😠 😠 A az potom som si pozrela este raz obal 😅 😅 😅
No a vies co ti musim povedat, ze ten citronovy pribinacik je potom velmi citronovy........ 😀 A teda ododnes, ak bude niekto chciet odo mna osviezujucu citronovu plnku , tak viem ako na to 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Je fantasticka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 aj ked to bola nehoda 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
18. jún 2013

@dada2007 @aduskatt @pristela ...tak ja mam pilku uz vyse roka ...a nedaaam na nu dopustit 😵 😵 😵 nemam nic dodzubane, ked dam korpus zachladit, reze ho ako do masla, krasne rovnucke platy 😉

este by som potrebovala jednu ale vyssiu ako mam ...ale nikde som este nevidela 😒

aduskatt
18. jún 2013

@pipka asi nie je pilka ako pilka🙂 ja mam moj plech🙂

pipka
18. jún 2013

@aduskatt ja vobec netusim odkial mam tu moju...doniesol mi ju este minule vianoce Jezisko 😅 a netusim, kde ju splasil 😅 ...mozno aj v tom tescu 😅 😉

mysiatkoo
18. jún 2013

baby k pilke... uz som kupila pre @pristela... je hodne vysoka, tak ak mate niekto zaujem, este mozem zbehnut... stoji 2,99... ja som ju kupovala sebe asi pred 3 mesiacmi a je super, predtym som mala z Ikey a ta mi vydrzala iba pol roka, kym sa nezoskrabali tie gumicky... a ozobance z toho nemam, aj ked to ma tendenciu ozobavat pri zavere krajania, pridrzim rukou a odkroji to super... a @pipka nepotrebujes vysoku, ak zacnes krajat zdola--- ja som najprv krajala od vrxu a zakazdym prestavovala vysku rezania a teraz krajam tak, ze si odmeriam vysku korpusu, nastavim si vysku aku xcem a krajam zospodu... su potom vsetky kusy rovnake

pipka
18. jún 2013

@mysiatkoo ja vzdy krajam odspodu ..len nedavam to odkrojene prec, akoze rozratam si to na tri diely a krajam..ale vlastne mas pravdu, ved ak si ten spodok dam prec, tak mam akoby nizsi korpus a mozem viac platov narobit 😅 😉

no inteligencia moja neopustaj ma 😝 😀 😀 😀

pipka
18. jún 2013

@mysiatkoo a toto, co si kupila za 2,90 to si kupila aky rozmer? a kde? v tescu? 😕

mysiatkoo
18. jún 2013

@pipka v domacix potrebax a rozmer nevieeem... pozriem az decka zalomia a napisem

aduskatt
18. jún 2013

@mysiatkoo to je pilka s pilkou, alebo s drotikom?🙂

mysiatkoo
18. jún 2013

@aduskatt odfotim 😉

aduskatt
18. jún 2013

@mysiatkoo kujeeeeem🙂)

dada2007
18. jún 2013

@mysiatkoo kuknem na foto......a dám ti vedieť....prípadne by si ju mne a @pristela poslala naraz..... 😉

jakelina
18. jún 2013

Mascarpone krém, maliny a jeden korpus světlý a jeden tmavý, strašně se to potí. Nešlo mi to ani žehličkou uhladit, tahalo se to za ní nahoru přilepené. 😒

mysiatkoo
18. jún 2013

tak tu je foto... btw ja som to kupovala v PO o 50centov drahsie 😀 ... este jednu alebo dve tam dnes mali, tak ak by vas bolo nahodou viac, asi by to nebolo hned... ale mysim,ze to bezne maju v domacix potrebax... a ma to 30,5cm - merane cisty drot bez toho ukoncenia ako je to prixytene...

lokalistin
18. jún 2013

@mamina1978 ja ho uz kupujem davno,ved som ti vtedy vravela,ze mne najviac chuti ten citronovy a broskynovy,ten je tiez genialny

aduskatt
18. jún 2013

@mysiatkoo dakujem🙂) takuto som znicila po dvoch mesiacoch, asi som nesikovna, mam v sufliku, uz je bez jednej gumicky🙂

lokalistin
18. jún 2013

@mamina1978 teda ja nerobim pribinak,ale taky tvarohovy krem a tam vzdy toho trosku supnem podla chuti a mne strasne chutia

lokalistin
18. jún 2013

baby tri dni som tu nebola a citania... ,no neviem kedy to postiham 😉 pekny den,dneska zase do roboty jak sa mi nechce 😝

mysiatkoo
18. jún 2013

@aduskatt 😀 😀 😀 ja na nu nedam dopustit 😝 pri tej s ikey mi vzdy musel pomahat mm s krajanim,lebo 2 ruky boli malo a s tymto to ide aj mne samej 😝

aduskatt
18. jún 2013

@mysiatkoo je mozne, ze to zalezi aj od znacky...........🙂 a tiez od mojej sikovnosti🙂 kazdopadne som rada, ze aspon niekto ma dobre skusenosti s tym....ja som si nasla sposob bez pilky, sice to trva mozno o dve minutky dlhsie, ale splni to ucel🙂

sisix
18. jún 2013

@mamina1978 mladej ma rad citron. To udelas normalni pribinacek a pak das citronovy krem nebo to davas misto creme ole? Dekuji za radu.

nika1985
18. jún 2013

@aduskatt ano tie pilky asi zalezia presne ako pises aj od znacky ja mam teraz pol roka druhu a neviem si vynachvalit tu prvu som slahla do kosa a rezala ako ty🙂teraz uz to ide 😉

pipka
18. jún 2013

@mysiatkoo tak takuto istu mam aj ja 😉
keby mali aj 40 cm sirku, hned by som si kupila, bo ked robim nejaky vacsi rozmer, tak si drotom len naznacim a krajam bud cvernou alebo nozom, ale nie je to ono 😒 😉

mysiatkoo
18. jún 2013

@pipka ja som zatial nic vacsie nepiekla, a vzhladom na rozmery rury asi ani nebudem 😀

pipka
18. jún 2013

@mysiatkoo ja zatial len raz...ale tak jeden nikdy nevie 😝 😀 😀

jakelina
18. jún 2013

Holky já mám tady tu pilku a je super. Neřežu teda najednou s víc plátky, to se mi nechce nastavovat. Každý korpus je jinak vysoký. Mám ji skoro dva roky a zatím spokojenost. Měla jsem i tu strunovou a ta mi praskla. 😒 Snad za dva měsíce a to jsem pekla jeden dva dorty do měsíce.
http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/eshop/12-...

mysiatkoo
18. jún 2013

@jakelina to je ine delo 😀 nerobi prave toto moc domrveny kraj?

pristela
18. jún 2013

@dada2007 no uz vies moj nazor 😀 😀 zboznujem pilku na korpus, ziadne odzobane okraje , zarezy pomimo ani nic, uplne ako od matela krasne rovne prerezane a lahuuulinkooo

@pipka jj, ja som mala tuto dva roky a bola som vysoko spokojna , takze viem ze bez pilky uz ani krok 😀 😀 😀
@pipka ty si trdlo 😀 😀 😀 ted citam ako si krájavala 😀 no nepridas si robotu ked možes ? 😀 😀 😀

@mysiatkoo presne tento styl pilky som mala 😵 😵 paraada, tesiiim a moooc dakujem a cmukaaaam 😵 😵
@dada2007 jasne že ju chces!!! ani nepremyslaj , alebo lepsie povedane , premyslaj!!!!! 😀 😀

nicolka21
18. jún 2013