Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlasta80
5. júl 2013

a prva ktoru som nerobila po nociach 😎 😎 foto nic moc zajtra odfotim lepsie 😖

pipka
5. júl 2013

@pristela ale je ti jasne, ze ta aj tak milujeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😵

salonka1981
5. júl 2013

Prosííím baby potrebujem urýchlene či nemáte uložené nejaké torty pre chlapca s autami ale nemusia byť cars autá hocijaké.Na nete ma akosi nič nezaujalo.Musí to byť niečo farebné.Asi mi dochádza fantázia ☹ Tortu mám odovzdať už v nedelu

maca77
5. júl 2013

@pristela Ďakujem 😵 ja som si dnes uvedomila, že tento krém som ešte nerobila .... na nedeľu idem robiť tortu pre najmladšieho, tak nech konečne niečo nové ochutnáme 😅

lussy23
5. júl 2013

@gumidekmomo ďakujem. Aj som si myslela, že sa to tak robí, ale istota je guľomet🙂

luciahromadkova
5. júl 2013

@ivkaivka robim bud

mramorovy korpus- recept tu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

alebo mam recept od Ivanky @lawli na tento
8 vajec, 240 g krystal cukru, 300 g polohruba muka, 120 ml, olej, cca 3 PL vody /alebo rumu/ ja davam vacsinou vodu kvoli detom, 1 PDP a ak robim svetly korpus 1 VC, ak kakaovy korpus tak dam holandske kakao a o 1 PL vody viac

vyslahat z vacsej cast cukru a bielok sneh, do bielok dam hned stipku soli a krystyl cukor, žltky vymiešať s ostatnym cukrom, potom pridam olej, vodu a postupne prisypavam muku s PDP a sneh, ale to uz len rucne miesam varechou a ak robim kakaovy tak pridam kakao
tento rozpis do formy kruh s priemerom 22- prekrajujem 3 krat- teda 4 platy a 3 krat plnka a aj do formy 20x20, ale to mam rafiky s vyskou 8 cm
zavisi tiez od toho aky vysoky chces korpus a tortu

peciem oba tak ze vyhrejem dobre ruru a potom peciem na 160 stupnov cca 1 hod podla velkosti formy, skusam spajdlou ci je upeceny

sticker
6. júl 2013

@maca77 Teraz som ju robila, prvýkrát a pekne šľahačom 🙂 Dokonca som dostala pochvalu, že ako budem piecť o rok, keď už teraz im tak veľmi chutila 😅 A to mne teda tento krém moc nechutil, tak som sa bála reakcií 🙂

vecernicci
6. júl 2013

@jakelina kámoška má hafoooo slepic, tak mi nechává i devadesát vajec týdně 😉
@sisix ee, dávám jen cukr a šťávu, ale v určitým poměru, musí tam být na 1 litr šťávy 1,4 kilo cukru a hlavně nesmíš ochutnávat, respektive můžeš, ale nikdy nesmíš vrátit vařečku zpátky do směsi, nebo se ti pak bude kazit 😉

vecernicci
6. júl 2013

@simasa tak ta je nááádherná, tak takovou si prosím za týden k svátku a k narozkám 😀 😀 😀 😉

jinak zase pár mých skromných výtvorů 😉

a pro ukázku, fotečka, co nám roste na zahrádce 😉

simasa
6. júl 2013

@vecernicci Ďakujem. Jasné, urobím, pošlem, za týždeň to tam máš aj s plesninkou jak na koni 😀 😀

ajka82
6. júl 2013

baby, moje dve bezlepkove... akoze strasne, no modelovanie este ako tak, potrapila som sa, ale potahovanie :/ polozila som WI na tortu a jak som sla zehlickou uhladit, tak sa mi hmota na nu lepila 😲 😖 takze nic moc extra, ale hadam sa dvojcata potesia 😉

artepf
6. júl 2013

ahoj holky, opět moc chválím všechny nové dortíky, přidávám i dva svoje a chtěla bych se vás zeptat, kde jste nakoupily nejlevněji ty nádherné krajky, co dáváte na bok dortu, asi je to pálka, ale moc mě to láká, díky 🙂

pristela
6. júl 2013

Holky pridávam poslednú , chlapček čo si ju objednaval je očividne sorta ako moj 😀 😀 😀 Podmienky- Domček, tráva, kosačka , vrtulník a ujo s kufríkom 😀 😀 súvis nechapali ani jeho rodicia 😀 fotnute to je bez vrtulnika aj uja s kufrikom kedze to som holčine "poradila" kupiť v hračkárstve 😝 aby nemala tortu len samu potahovku a hlavne v tomto teple vrtulnik no neviem 😀

@artepf tá prvá je naaadhernaaa,taka čistunká , krásna a ten kaktussss!!! uzasny 😉 😉

muffinka8
6. júl 2013

@florentina ako naopak lístky? nechápem, nevidím 😕 😀 😀
no, ak je všetko presne dané tak sa torta nerobí ľahko a hlavne nie s láskou a radosťou 😖 aj ja som takú robila nedávno, ani som ju sen nedala, lebo presne bolo všetko dané a vôbec sa mi to nepáčilo 😒 a myslím, že ani zadávateľke sa to nepáčilo, lebo vôbec "nepochválila", ani slovo o tom ako vyzerala torta, či sa páčila alebo nie, len že ju zjedli a korpus jej moc nerezal 😝 No každý má iné chute ... torty predtým si pýtali recept na korpusy, lebo také dobré ešte nejedli.

timonko
6. júl 2013
jakelina
6. júl 2013

@artepf nádhera, mám taky dělat dort s autem, máš na něj nějaký postup. Já to vůbec neznám, vidím ho na dortech a to je vše. Malý se moc na televizi nedívá a na takové pohádky vůbec. 😉

artepf
6. júl 2013

@pristela
@jakelina holky moc díky, jinak Majko, asi tě zklamu, ale většinou nedělám nic podle postupů, jen si vygoogluju nějakou fotku aktuální věci nebo postavičky, mám ji před sebou na tabletu a podle toho modeluju 😅 . Ale toho Buráka mají zrovna kluci mezi hračkama, takže to je ideální případ, že ho mám před sebou v 3D variantě 😀

artepf
6. júl 2013

jinak holky moc moc PROSÍM o nějaký odkaz na ty nádherné krajky, kde jste je kupovaly, díky 😵

jakelina
6. júl 2013

@artepf já v Monaco

jakelina
6. júl 2013

@artepf díky moc, tak najdu obrázek a budu modelovat podle něj, díky moc.

mamcas
6. júl 2013

@simasa Tvoje torticky su neuveritelne krasne... mas niekde stranku alebo volaco kde by som si ich mohla pozriet?

janula.h
6. júl 2013

konečne víkend večer popozerám vaše výtvory idem na slniečkooooo 🙂 krásny deň dámy tu sú moje výtvory podľa želania 😀

mamcas
6. júl 2013

Babule prosim Vas na torticke nizsie je na tych gulickach pouzity perletovy sprej? Chcem si ju spravit na narodky 😝

akapulko
6. júl 2013

@mamcas aj ja ju mam ulozenu len som ju nemala zatial komu robit:(pekna je🙂podla mna je tam nieco na tom ved skus ako to bude vyzerat pak daj foto!!!🙂

jakelina
6. júl 2013

Moje dva na tento víkend. Příští týden jsem se zbláznila a mám čtyři. A to jsem jich asi pět odmítla. Nevím co se děje, ale tolik narozenin se snad nemůže ani slavit. 😀 😀 😝 😝

mamina1978
6. júl 2013

@jakelina Majka ,nadherne su obe torticky .... 😵 😵 😵 A na tej farme mas krasne zvieratkaaa 🙂

mysiatkoo
6. júl 2013

@jakelina ta farma je veselaaaa 😉

jakelina
6. júl 2013

@mamina1978
@mysiatkoo děkuji moc

florentina
6. júl 2013

HOLKY MOJE ZLATÉ, musím vám něco říct...normálně JSTE MĚ DOJALY...všem vám HROZNĚ MOC DĚKUJI za podporu, neumím ani popsat, jak jste mi zvedly náladu a dodaly zase chuť do dalšího pečení, moc si toho vážím. Už se těším, až budu mít čas vše pěkně dočíst a odpovědět, ale teď zase stojím v kuchyni a utíkám za vámi s dotazem....

FOTKA INSPIRACE Z INTERNETU - prosím jak na takovéto vlny? Vím, že se dělají taky krémem, ale tohle je asi z potahovky...to bych raději, ale pořádně nevím jak na to...jen "zmuchlat" potahovku a vršek nabarvit bílou? Děkujiiii...

jakelina
6. júl 2013

@florentina není tu fotka