Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
7. aug 2013

@viera6 ten prvý link na holuba nefunguje pridávam druhý http://dorty.artmama.cz/node/13540

ollako
7. aug 2013

Ahojte prosim mozete mi poradit, z kolkych vajec spravit korpus, do 30 cm formy? a ako velk y korpus mam upiect ako druhe poschodie, 20 cm? a ak ano tak tiez otazka kolko vajec, chcem prekrojit na tri krat, vdaka pripadne ci mam piect na viac krat?
a robila som drotikovane kvietky, no hroza mala som chut to smarit do kosa, darilo sa mi az do chvile, kym som isla pouzit pasku ....ale rozmyslam, ked mam drotiky opaskovane, tak musim ich po dokonceni ruzicky znova opaskovat, aky to ma zmysel? lebo ked som zacala robit drobne kvietky, tak sa mi to akurat tak zacalo rozpadavat do vtedy to drzalo, robila sm dpodla tohto http://tortyodmamy.sme.sk/node/55524

pristela
7. aug 2013

@sikag zvacsa ted modelujem zo smatflexu velvet alebo mmf , aby si nemala trhlinky nemozes nechat to miesto obschnut , musis ho mat stale makke a "teple" v rukach rozparcujes, pohladis prstami , alebo kosticou

florentina
7. aug 2013

@ludkas31 děkuji 😉 , jsi zlatíčko, moc mě těší, že jste byli spokojeni!

ludkas31
7. aug 2013

@florentina boli sme velmi spokojní, doteraz rodina spomina 🙂

jakelina
7. aug 2013

@vecernicci
@lamps děkuji

florentina
7. aug 2013

@jakelina ten je božíííí, já ho chci domů 😉

jakelina
7. aug 2013

@florentina díky, já ti udělám až se uvidíme 😀 😀 😀

florentina
7. aug 2013

@jakelina jé, tak to mu pak udělám čestné místo vedle @lamps marťánka🙂...

muffinka8
7. aug 2013

@pristela dakujem, tak budem skusat.

Baby, prisiiiiiim o nejaku inspiraciu na tortu pre chemika, lebo na googli nic 🤐

elamaslakova
7. aug 2013

@muffinka8 daj si do googla cake for chemist , niečo je tam ,možno sa ti bude niečo hodiť

dadulka271
7. aug 2013

@zaciatocnickalubka jee dakujem velmi pekne a teraz poprosim radu ako si to mam objednat aby mi to urobili na oplatke alebo fondane ☹

lamps
7. aug 2013

@florentina jééj, môj malý zelený ešte žije? 😀 😀 😀

muffinka8
7. aug 2013

@elamaslakova to bolo prve co som hladala lebo vzdy hladam cez anglicke vyrazy a je to velmi chabe co tam naslo tentokrat.

aduskatt
7. aug 2013

@muffinka8 nejake vzorce, cast periodickej tabulky, chemicke reakcie, nejake laboratorne nastroje,.....

tertery
7. aug 2013

Holky, chystám se premiérově na hmotu...poradíte mi časový sled, upečení korpusu popřípadě tvorbu nějakých dekorací z hmoty...jak dlouho před oslavou? Oslava je v sobotu...díííky

aadulik2110
7. aug 2013

@muffinka8 ja som našla takúto:

mamcas
7. aug 2013

@tertery no podla toho ake ozdoby... postavicky alebo tvarovane kvietky aspon den dopredu, ale teda pre lepsie zatvrdnutie aj viac. A pokial ide o postupnost, tak zajtra upiect korpus, v piatok ranonnaplnit, obmaslovat, vecer potiahnut, ozdobit a do soboty pekne sadne. Pripadne potahovat a zdobit v sobotu rano, ak je oslava poobede. Podstatne je, aby naplnena torta mala cas "sadnut". No a plnku ak mas taku co musi stuhnut, vychladnut, tak tiez skor.

lucula73
7. aug 2013

@muffinka8 kuk 🙂

aadulik2110
7. aug 2013

@tertery ja nie som taká šikovnica ako sú tu dámy, ale keď som synovi piekla tortu na sobotu, tak som piekla vo štvrtok ráno, večer som to naplnila, v piatok ráno som to obmaslovala a večer som zdobila.... a postavičky som si robila od pondelka (večer, keď malý spinkal)... a tu je výsledok

viera6
7. aug 2013

@jakelina no len ja to mam pre 57 rocneho chlapa znamenie leva...

viera6
7. aug 2013

@elamaslakova take nieco som aj uvažovala.. zeby som nakreslila hlavu leva...len este popozerať nejake predlohy...

muffinka8
7. aug 2013

@lucula73 @aadulik2110 @elamaslakova @aduskatt ďakujem baby, skúsim niečo vymyslieť.

florentina
7. aug 2013

@lamps 😀 jasně, každý den se tu s ním muckám🙂

lamps
7. aug 2013

@florentina no darmo do dobrých rúk som ich zelených mužíčkov zverila 😀 😀 😀 😀

ivcak333
7. aug 2013

Ahojte baby mam este otazku ohladom oplatky na tortu, ked si ju objednam teraz a budem to robit az za dva tyzdne , lebo ideme na dovolenku tak mozem alebo radsej az ked prideme z dovolenky neviem ako to je 😅 ci sa jej nic nestane 😉

adrika202
7. aug 2013

zase raz vysek človeka 🙂

adrika202
7. aug 2013

aha ešte aj foto by bolo pridať :D

mysiatkoo
7. aug 2013

@muffinka8 ja som tiez nieco nasla, mozno helfne...