Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
9. aug 2013

@79zuzana aaaaax 22 aj ja xcem... ja mam teraz 30,5 a desim sa ako v noci potiahnem tortu.... a ci ju vobec dokazem ocokoladovat 😀 😀 😀

mysiatkoo
9. aug 2013

@timuss fakt netusim.... ja to zase skusim nafotit cele, ak sa mi podari...

muffinka8
9. aug 2013

@jakelina
@aduskatt ja ho mam tiez taky vysoky zo 4 vajec v 23cm forme ako @mysiatkoo

brunila
9. aug 2013

@nika266 ta fialová orchidejka je moc hezká.Máš je drátkované nebo jen slepené?Nemůžu to odhadnout,připadá mi že slepované?Mám dělat také na svatební, 🙂 jen v zelené barvě,tak přemýšlím zda drátkovat nebo jen slepit.

79zuzana
9. aug 2013

@mysiatkoo tak pod rychlo k nam, dnes je vonku 17 stupnov 😀

aduskatt
9. aug 2013

a ja budem zajtra v noci miesto pri 27 stupnoch len pri asi 17tich🙂)

aduskatt
9. aug 2013

Zienky, ako dlho priblizne vam trva vyrezat 3D auto? staci mi hruby odhad? dik

mysiatkoo
9. aug 2013

@79zuzana to keby slo.... 😉

pristela
9. aug 2013

@mysiatkoo nee, len musis na to kukat aby sa ti to nespalilo, som to robila len raz :P

mamcas
9. aug 2013

@zsuzsu ahoj, prosim ta davas k tej svojej citronovej plnke este daco? Chystam sa vyskusat a tak rozmyslam, ze ci sa k tomu daco hodi... a este jeden dotaz, ked chcem urobit do cca formy 26 cm a trikrat prerezat, bude mi stacit dvojite mnozstvo?
Babulky a ked uz tu bola rec o korpusoch, na 26cm 3x prerezany kolko mi treba? Ja som lava na pocty... dakovala 🙂

jakelina
9. aug 2013

@mamcas já k citronovému dávám zavařené mandarinky a pod ten krém citronovou marmeládu. Dělám svoji a je skvělá, každý ji v dortech chválí.

simasa
9. aug 2013

@jakelina A kde máme recept? 😀
Inak mám veľký problém s pečením... ☹ ......... stráááááášne sa mi nechce 😝 😀

jakelina
9. aug 2013

@simasa jenom vymačkáš šťávu z citronu,aby jí byl litr, přidáš kůru, buď koupíš neošetřené citrony a nastrouháš a nebo koupíš šušenou a povaříš, pak tu kůru ocedím, ale může tam zůstat, jak kdo chce a podle návodu na sáčku z nějakým přípravkem na marmeládu uvařím. Je důležité dát fakt jenom tu žlutou kůru, ne to bílé, jinak je to hořké. Dá se kombinovat se zázvorem nebo pomerančem. Dělám ho hodně v zimě, když je to citrusové ovoce levnější.

jakelina
9. aug 2013

@simasa já jsem dodělala dva takové velké obdélníky na celý plech a ještě zítra musím udělat jeden. 😝 Taky se mi nechce, je sice zataženo, ale neprší. 😝 😝 Ale konečně se ochladilo.

akapulko
9. aug 2013

@jakelina a co ides robit s tolkyi korpusmi? 😎

mamcas
9. aug 2013

@jakelina fiiiiha ta marmelada musi byt mnamka 🙂 no ale teda nemam doma ani jedno ani druhe a zajtra idem na to 😝 ale som sa skoro opytala co? 😝 juj dievcata ale dnes sa mi strasne zle robi... plnila som plnkou pre alergika na BKM a je to cele zle, krive,hrbolate a este sa to furt aj topi... v zivote nikdy bez obmaslenia uz nic nerobim a s inymi ako kravickovymi mliekami tiez nie 😠 chudaci moji petshopaci budu na skaaaaredej torte.... ☹ ☹ ☹

jakelina
9. aug 2013

@akapulko dělala jsem z nich tady ty dorty. Trochu jsem okrájela kraje a jinak jsou velké skoro přes celý plech každý. 😝 😝

sisix
9. aug 2013

Cokokorpus+kastanova napln. Se moc tesim na ochutnavku. 😀

mysiatkoo
9. aug 2013

@jakelina jeeeej to je pekne 🙂

mysiatkoo
9. aug 2013

tak este jedna meracia - klasicke piskotove cesto, 3 vajicka, 17cm forma

gumidekmomo
9. aug 2013

@nika266 krasna prosim vas ako odcielit taku krasnu fialovu farbu? dakujem

luciahromadkova
9. aug 2013

baby tie vase korpusy su paradne 😵 aj ja peciem.... konecne v BA dazd a sa ochladilo a konecne v podkrovnom byte nemam 32, tak kurim teraz pri peceni... takze mam teraz len 29 😀

prosim do magic dekor-u kto ste farbili krajku, aka farba praskova alebo gelova ?, dakujem vopred

mia114
9. aug 2013

ahojte, moja dnesna pre nasho sebatsianka, on si hovoril ako ma vzyerat ako maju bzt planety, ozdoboval spolu somnou..

pristela
9. aug 2013

@mysiatkoo no hej , ono cim je forma mensia tak tym vyssie cesto narastie aj z uplne mála vajíčok, neviem preco, ale aspon u mna je to tak 😀

mysiatkoo
9. aug 2013

@pristela nekaz mi iluzie, ze sa to da preratavat podla matiky 😀 😀 😀

pristela
9. aug 2013

@mysiatkoo jasne dááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nemohla by si mi zajra upiect v 30tky z 8 vajec ci kolko si to pisala aby mal aspon 7cm ? 😀 😀 😀 😀 😀 by som sla k tebe do ucenia🙂/ale ne na matiku!!!! na slahanie korpusu 😵 😵 😵/ inak musim nakupit ine formy 😠 take cim vyssie tym lepsie , bo mne sa cesta splhaju po boku formy a ked mam viac cesta a neet uz hore formy 😠 je to na prd 😠 😀 a ked mam vysoku formu aj korpus mi narastie vyssi

luciahromadkova
9. aug 2013

@pristela no ved toto tie formy... treba mat aspon 8 cm, tie klasicke otvaracie nie su dobre...este ze som ich nekupovala, ale zdedila po babicke..., mam uz hranate- stvorce a obdlznik ale nutne potrebujem tie kruhy 😉 , inak videla som v tescu kruhove formy take ze aspon 10 cm, len mali len tie mensie tak priemer 16, 18 cm a tusim je na ne aj akcia... musim kuknut

mysiatkoo
9. aug 2013

@pristela ma neone.... 😀 😀 v nedelu vecer to prisamtri musim skusit do 30tky, dovtedy nestiham 😝

zsuzsu
10. aug 2013

@mamcas dufam ze neodpovedam neskoro ale teraz som prisla z prace. ano dvojdavka by malo stacit. a nedavam k tomu nic. ked som robila ako rezy tak som na vrch dala tenky plat citrona inak nic.ani neviem co by k tomu hodilo ake ovocie ale ja osobne este pridavam za miesania aj citronu stavu na vyse. :D pre nasich musi byt kysla :D

lawli
10. aug 2013

pridávam moje tohotýždňové tortičky...a vaše pozriem/polajkujem neskôr...som uťahaná 🙂
PS: vopred sa ospravedlňujem za tepetu 😕