Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. aug 2013

ja sa tu moriiiim s poschodkou , kde horne poschodie je velky muffin...no konec 😝 ja netusim jak ja ho potiahnem 🙄 😅

a tu figurku jak ja spravim...no to este len bude 😀 😅

petkaa28
22. aug 2013

@pipka mozno troska pomozem 🙂

viera6
22. aug 2013

baby prosím vas ako si nakresliť sablonu na tortu ,ked to chcem malovat?

mysiatkoo
22. aug 2013

@viera6 daj si obrazok do folioveho obalu a prekresli zakladne linky ihlou

pristela
22. aug 2013

@viera6 vraj sa moze kreslit aj obyčajnou ceruzkou, jemne samozrejme, vraaaj to nieje zdraviu skodlive v takom mnozstve a moze sa to aj jest , ale ta ceruzka sa da normal štetcom s vodou z poťahovky zmyť dole 😉

@pipka 😀 😀 😀 juj, uvidíš az v okrtobri ci novembri , ani sama uz nepamatam kedy 😀 nuž čo ti poviem , dala som sa nahovoriť 😝 len som zas inteligentne urobila tortuchu s postavickami a az pak som sa dozvedela ze chcu aj postup aspon na jednu /alebo som to prepocula ze chceli 😅 netusim/ tak som musela odznovu modelovat tu jednu a fotiť 😝 no prosto času máááám 😀 😀 😀 aale zas budete mat fotopostup na jednu celu rozprávkovu /známu 😀 / postavičku 😀 😀 😀

viera6
22. aug 2013

@mysiatkoo a to mozem normalne na torte?

viera6
22. aug 2013

@pristela lenze ja nie som v tom tak dobra ako ty ja to potrebujem prekreslit....

pristela
22. aug 2013

@viera6 aale čo by si nebola 😵 😵 😵 tak urob ako Myšiatkoo písala , alebo to robia aj tak ze prekreslia normal na papier , prilozia na tortu a ihlou prepichuju po obrysoch, pak das papier dole a zostane ti naznacený cely obrazok, alebo si ten vzor mozes obstrihat na šablonu, prilozit na tortu a klasika jemne ceruzkou obkreslit 😉

viera6
22. aug 2013

@mysiatkoo
@pristela dievcata dakujem vam 🙂 skusim to tou ihlou ,skusala som jemne tou ceruzkou,ale veru sa mi to rozmazávalo 😨 ...

mysiatkoo
22. aug 2013

@viera6 na torte priamo som to nerobila, iba na kuse potahovky.... ale detailny obrazok s tym nenakreslis, len ti to pomoze zakladne obrysy zaxytit.... ak potrebujes detailnejsie, tak to ti @pristela dala lepsie rady 😉

mysiatkoo
22. aug 2013

@pristela a v ktorom to periodiku budes celebita? nex si jeden zajednam u tetusky v stanku 😝

pipka
22. aug 2013

@petkaa28 ani netusiiiis ako si mi pomohla 😎 preeesne toto potrebujem 😵 😵 😵
ten spodok som mala predstavu, ze presne takto pasom spravim ale tu hornu spiralu na tu puncovinu, to som tu dumala ako tam spravim, dakujeeeem 😵 😵 😵

lamps
22. aug 2013

@timuss ja dávam vodu vždy, bez ohľadu na to aké cukríky mám

pipka
22. aug 2013

@pristela no celaaaaaa ty 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
22. aug 2013

@lokalistin 😀 ,som sa zasmiala,že na M.ale može byť...........ale už to nechám tak........kočka nechce bielomodrú,tak som jej chcela ukázať,že aj zelenkavo hnedá je krásna,ale mi napísala,že chce so žltou teda,no amen,uvidím,čo z toho vznikne....a ďakujem 🙂 🙂 🙂

adka_praha
22. aug 2013

ahojte... nehnevajte sa, zasa raz pokladam otrepanu otazku- ten krem slahacka+ kysla smotana- aky tam bol pomer, resp. presnejsi recept... moj pc je takych 450 km odo mna, takze to nezistim, aj keby som mooooc chcela... dakujem moc

jakelina
22. aug 2013

Holky děkuji všem, kdo mi včera poslali recepty na muffiny, mám všechny uložené a použiju, mám udělat víc druhů. Nakonec se nevěsta rozhodla, že to mám přivézt až v sobotu s dortem, tak se mi ulevilo a když upeču v pátek, tak to bude vše čerstvé a můžu mít v chladnu ve sklepě do rána, do lednice se mi všechny nevejdou, ale ten jeden den to nebude vadit. Jste hodné, ještě jednou děkuji.
Můj dortík pro Matěje, má 9 měsíců, tak proto 3/4 dortu. 😉

vladiella
22. aug 2013

@jakelina skoda zjest, je perfektna!

vladiella
22. aug 2013

@jakelina mozem poprosit o recept na tie muffinky, prosim??

luciahromadkova
22. aug 2013

@viera6 ja som robila tak ze som si podla sablony prekreslila jemnou zltou- praskova rozmiesana v alkohole a tenkym stetcom naznacila obrysy, potom som uz normal malovala, ak teda nechces obyc. ceruzku

luciahromadkova
22. aug 2013

@jakelina majka nadhernaááá 😵

pipka
22. aug 2013

@jakelina kraaasny 😵 😵 😵 este mi prezrad, co si urobila s tou stvrtinou, co si vykrojila? 😀 😀 😀

jakelina
22. aug 2013

@pipka ten jsem potáhla celý modře a je to ještě tak symbolicky pro synovce k 19 narozeninám. Jestli si myslíš, že ho tady jím, tak to teda neeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀

jakelina
22. aug 2013

@vladiella zlatko dvě až tři strany dozadu jsou ty recepty co mi holky poslaly odkazy, nechce se mi to přepisovat. Peču další tři korpusy a dělám dorty. 😉

pipka
22. aug 2013

@jakelina neveriiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
22. aug 2013

@pipka haaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀
Však já jsem takový chudák, že si musím koupit oplatek, když mám chuť na sladké 😀 😀 😀

adrika202
22. aug 2013

Šikovnice ,ste tu niektorá z Banskej Bystrice ? jedna známa chce dve torty na oktober 🙂

anibas
22. aug 2013

@lucula73 Môžeš farby vymeniť ako chceš 😉 😉

lucula73
22. aug 2013

@anibas krásne torty,vďaka moc,pošlem ešte kočke,či by sa jej niečo neľúbilo................. 🙂 🙂 🙂

vladiella
22. aug 2013

@jakelina dik nebudem sebecka a skopirujem to pre vsetkych do receptov...