Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
25. aug 2013

mooooooc ďakujem 😉 @luciahromadkova
@pipka ale že vôbec nie sme prieberčivé 😀 😀 😀
@muffinka8 ako vravíš, po nociach, napríklad teraz som nonstop bez spánku od včera rána 6:45, len čo som si dnes zdriemla asi na 20 minúr 😀

muffinka8
25. aug 2013

@pipka @jakelina 😀 😀 a preto ja sa nikdy nebavím s ľudmi o hmotnosti. Proste im poviem, že aké rozmery mám, pre koľko ľudí to asi bude a potom keď si vyberú im poviem cenu. A zatiaľ sa nesťažovali, že by mali veľa 😅 😀

muffinka8
25. aug 2013

@wera.g dievča 😕 stojí ti to za to? Verím, že sa ti ťažko hovorí nie, ale váž si aj samú seba (svoju rodinu), veď je to tvoje hobby, nie zamestnanie, či? 😕 Ja nie som ochotná ani cez víkend robiť. Takže keď niekto chce tortu, posledný termín na prevzatie je piatok večer.

wera.g
25. aug 2013

baby a keď smiem tiež pridám, veľmi preveľmi som sa pobavila na jednej objednávke, pani mi volá že by chcelaa na túto sobotu 2 torty - opisovala opisovala, hovorím ok, a ona že aby mala každá kilo maximálne 😀DD vravím že kilovú tortuu nemá ani 15cm priemer, že to je úplne mini, že najmenšie robím 2,5kg, ale že chce 2, tak ok aj 2x2kg... a ona mi povedala že v cukrárni sa bola pýýtať a tam majú kilové torty o priemere 27cm !!!!!!!! to čo iba korpus???

pristela
25. aug 2013

@pipka 😀 mne bola dávnejšie jedna tetuška prekvapena , normalne som jej to na ociach videla 😀 mala objednavku tortu do 6kg, vyšla jej 5,5 kg , ozdoba skoro ziadna, len lahuckych par kvietkov cize vaha na nich nic a ked ju videla pri odovzdávani, vraví ze no nevie ci jej to bude dost že ich je vela, asi cakala obrovsku tortisko za tie peniaze ☹ nuž co už , velkost na ukor vahy neviem nafúknuť ☹ ma to aj mrzelo , ale co ja za to mozem? som bola radsej ticho

jakelina
25. aug 2013

@luciahromadkova já se nejdřív zeptám jakou chtějí dortu a když je to nějaká kravina, tak se vymluvím, že už toho mám hodně a nebo, že to neumím a je to. 😝 😝

wera.g
25. aug 2013

@muffinka8 ale hej, toto je výnimka, nestáva sa mi, že by som vôbec nespala 😀

jakelina
25. aug 2013

@wera.g asi jenom nějaké uzoučké nebo nevím. U nás mají v Kauflandu takové malinké, fakt asi 16 průměr, váží necelé kilo a jsou za 190,- korun. Ale potažené, dole sklady u obvodu a nahoře pět kytiček z formičky.

wera.g
25. aug 2013

sama netuším 😀DDD ale 3 boli ešte z minulej nedeľe a ostatné z priebehu celého tohto týždňa 😉 @mysiatkoo
@pristela moooooc ďakujem 😵 😵 😀 😀 😀 😀 ja som sa do gombíkov zaľúbila 😀 😀 a čo chceš kupovať???? šak normálne väčší krúžok, menší krúžok a 2 dierky kosticami a nech sa páči,gombík je na svete 😀 😀 😀

mysiatkoo
25. aug 2013

@jakelina take z tej tvojej tovarny, ci ? 😉

lamps
25. aug 2013

@wera.g aj ja mám na gombíky presne tvoj postup 😀 😀 😀

@jakelina Majka, ale ľudia neraz pozerajú len na to, že je nejaká torta 😝 a neriešia ako chutí a vyzerá. Inak by tie akože torty ani nekupovali

jakelina
25. aug 2013

@mysiatkoo ano přesně takové 😀 😀 😀

wera.g
25. aug 2013

vieš čo mne tie víkendy nejak neprídu, drahý mi robí 24 hod a potom 2 dni je doma, tak ide doobeda s krpcom von, ja si naplním torty, alebo keď nie tak vtedy keď spinká cez obed a potom večer keď mi o tej 20tej zaspinká tak poťahujem, zdobím 😉 už som si našla systém a je to pohoda, najmä ak si predpripravím blbostičky vopred, hoci poslednú dobu sa mi nechce nič vopred 😀 @muffinka8

jakelina
25. aug 2013

@lamps asi máš pravdu.

lamps
25. aug 2013

@jakelina ty počuj a nechceš ma zamestnať v tej tvojej továrni na torty, som ochotná sa ja presťahovať do Čiech 😀 😀 😀 😀, bo t. č. som nezamestnaná a nejaká robota by sa zišla, predpokladám, že ty by si bola dobrá šéfka

jakelina
25. aug 2013

@lamps jo jo, my bychom seděly a pily kávu a továrna by plnila dorty co 😀 😀 😀

lamps
25. aug 2013

@jakelina no presne tak, vieš jak by nám bolo dobre

mysiatkoo
25. aug 2013

@wera.g klobuk dolu, ja som na tom ako pise @muffinka8 - jedna, max dve za tyzden a to je tak akurat na relax... mat ix tolko ako ty, tak nespim, deti a mm nejedia, pradlo nie je vyprate, prax nepoutierany, dlazky nepovysavane a neumyte, pes a deti nevyvencene, a ja v nervox z nevyspatia po vsetkyx stekam.... nexapem ako sa to da, ale mas ix fakt jednu krajsiu ako druhu... 😉

muffinka8
25. aug 2013

@wera.g 🙂 naše dieťa vstáva o 6:30 najneskôr a zaspáva o 22:00 😝 modelovať niečo cez deň sa pri ňom nedá vôbec, tak jedine po desiatej keď spí a to som aj ja unavená už. A tie 2 hodky čo pospí cez deň som rada, že sa najem a vypnem nachvíľu a neoplatí sa mi vybaľovať veci aby som niečo vymodelovala. Aj keď by som chcela ešte veľa vecí vyskúšať čo sa toriet týka, ale nie som ochotná tomu venovať svoj voľný čas na úkor rodiny a spoločných chvíľ, takže sa posúvam len veľmi pomaly.

kader
25. aug 2013

Ahoj holky, tak můj pátý dort v pořadí je hotov a předán. Byl pro mého tatínka k 60.narozeninám a moc se líbil. Vím, že není dokonalý, jako ty Vaše, ale měla jsem z něj velikou radost. 🙂

lamps
25. aug 2013

@kader že piata torta ... nechápem, veď tie klobásky sú jak živé 😵 😵 😵 😵 super

gumidekmomo
25. aug 2013

@kader podla mna je super ...ja som tiez len zaciatocnik ale myslím ze je krásná ..a to si ten podklad na torte farbila ručně si štetcom či ako? 🙂

kader
25. aug 2013

@lamps Taky jsem měla strach, že až si táta půjde do lednice kousnout klobásy, aby to nespolkl i s tou špejlí 🙂 ta byla pravá 😀

kader
25. aug 2013

@gumidekmomo Ručně. Vzala jsem si jedno rádélko, nadělala prkna a suky, natřela vodkou, nanesla kakao a rozetřela štětcem 🙂

gumidekmomo
25. aug 2013

@kader no teda s kakaon by má to nenapadlo velmi pekne Dakujem 😉

kader
25. aug 2013

@gumidekmomo A ja si zase říkala, že tím nic zkazit nemůžu 😀

pristela
25. aug 2013

@kader uuuuuuuuuuuuzasnaaaa, fakt nadherne urobená 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
25. aug 2013

@kader heh, ze neni dokonaly... a ty si sa kde doteraz sxovavala? tesime sa na dasie

vlada111
25. aug 2013

@pipka ty kočka akú máš novú foto, super 😵

cat
25. aug 2013

@lawli prosim prosim, napíš recept na tú Sunquick tortičku, vyzerá úžasne 🙂