Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
4. sep 2013

@darinkazv tento maslovy krem mam z casaku, kde boli americke recepty, ale uz ti asi niekto aj medzi casom odpisal
maslovy cukrovy krem:
75g zmaknuteho masla
2lyzice polo alebo plnotucneho mlieka
1lyzicka vanilkoveho extraktu
225g praskoveho cukru
(potravinarske farbivo)
toto pouzivaju aj na plnenie toriet, aj na ozdobenie muffin kremom aj na obtretie torty 🤐

akzuzs
4. sep 2013

Mám ďalšiu otázočku, ako sa daju vymodelovať čísla? Niektoré ich tu máte na tortách. Ja potrebujem tiež len neviem či v nej má byť aj drôtik, alebo sa len vymodelujú, nechajú vyschnúť a pripevnia? Prosím o radu. Ďakujem

jakelina
4. sep 2013

@akzuzs pokud chceš, aby na dortu stálo, tak ho vykroj, zespoda píchni párátko a nebo špejli, podle velikosti a nech dva dny sušit. Pak jenom zapíchneš do dortu.

jorsulova
4. sep 2013

@ajka82 ajka tie postavicky ste vyrabali vy vlastnorucne??

elamaslakova
4. sep 2013

@brunila Nádherné tortičky

sikag
4. sep 2013

@maya30 ja mam taku istu formicku a ide mi to super. najprv neslo ale druhy pokus ok, celu torticku som tym ogulickovala 🙂 pouzila som smartflex, urobila som si hruby sulok a ten som tam natlacila (inak sa mi stalo ze na gulickach boli zahyby), orezala, prstom poriadne zacistila, potom som to zjednej strany akoby skoro vylupla aby neostala ani jedna gulicka prilepena, to iste z druhej strany guliciek a vyberala som to hned tak ze otocim smerom ku stolu, poriadne roztiahnem na jednom konci a prstom tlacim zozadu a zaroven roztahujem z oboch stran a pekne vypadnu v celku
neviem ci som to jasne napisala 🙂 vsak ak budes skusat este sa ozvi, mozno sa mi to podari jasnejsie

ajka82
4. sep 2013

@jorsulova neviem ktore postavicky myslis, ale vsetky na mojich tortickach su moja vyroba 😉 a podaktore aj na inych tortickach, ked ma maminky poprosili, ci by som im nevymodelovala

akapulko
4. sep 2013

pomooooooooooooooooooooc sladke zienky ako by ste dali tortu ze budova slovenskeho rozhlasu?mate nejake rady?

jorsulova
4. sep 2013

@ajka82 myslela som masu a medveda, bol by ste ochotna vyrobit ich? ak ano kolko by prosim vas bola cena? da sa ku nim aj nejake celo domceka spravit? popripade stromcek? neviem co ine este by mohlo byt ku tymto postavicka... A este jedna otazka ak by ste boli ochotna vyrobit ich, potrebovala by som ich na buduci tyzden v stredu, stihli by ste??? dakujem 🙂 jana

jakelina
4. sep 2013

Holky neměla jste některá zánět karpálního tunelu?? Už dva dny mě šíleně bolí ruce, jako fakt nevím kam je v noci strčit a prý to asi budou karpály. 😒 😒

ajka82
4. sep 2013

@jorsulova ak myslis tuto buducu strebu(o tyzden) tak bohuzial stihat nebudem ☹ keby som to vedela 2-3 dni dozadu, tak by som ich tie dni urobila, ale vazne netiham, mam toho dost(modelovanie na 9 torticiek+pecenie dovtedy), plus mladsiu dceru choru so zapalom mocovych ciest a to len okolo jej zadku beham teraz 😖 az na dalsi tyzden stiham

ajka82
4. sep 2013

@akapulko 😀 poslem ti na kibic mojho manzela? on tam pracuje 😝 ...poschodka naopak, pod kazde nove precnievajuce poschodie by bolo dobre dat podlozku, nech ti nepadne 😉 ale neviem aky velky ma byt, aj podla toho by som robila

jorsulova
4. sep 2013

@ajka82 rozumiem vam a dakujem za odpoved 🙂

akapulko
4. sep 2013

@ajka82 🙂)taak uz ma to napadlo s tymi podlozkami torta by mala byt do5kg len zase aby to neprekazalo pri krajani ta podlozka 😒 😒 naviem stale uvazujem 😀 😀 takuto tortu este asi nik nerobil 😖 lebo neviem najst nic na nete 😖 😖

miruska15
4. sep 2013

Dievcata prosim vas aka Torta by sa hodila synovi na 18.Ja nemam ziadnu predstavu . Dakujem

brunila
4. sep 2013

@lawli děkuji za pochvalu.Spodní patro jsem dělala 28cm,střední 21 cm a horní 15cm.Když se to potáhne,tak se průměr zvětší.Dort není extra velký má kolem 8 až 9 kg podle váhy květů nebo ozdob.Mám několik forem různých průměrů,tak to kombinuji jak potřebuji.

jakelina
4. sep 2013

@brunila já jsem zrovna dnes upekla 29, 24 a 19 cm. Jsem zvědavá kolik bude vážit. Kolikrát jsi plnila korpusy?? Všechny dvakrát?? A kolik ti vážil???

leonesse
4. sep 2013

baby, mohla by som vas poprosit o malu inspiracku k torticke s povesanou bieliznou po obvode torty? budem vdacna aj za jeden malicky obrazok 🙂 dik.

pristela
4. sep 2013

@akapulko ale ano ja si pamatam ze niekedy davno jedna zienka tiez robila rozhlas , a robievaju sa aj obratene torty , presne ako Ajka pisala , davaju sa podlozky medzi , bud daju aj medzery alebo tie podlozky zapracuju ze niesu vidiet a niesu medzery : https://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&t...

jakelina
4. sep 2013

@brunila už to čtu, že kolem 9 kilo. Jsem to přehlídla.

mysiatkoo
4. sep 2013

@leonesse inspi z netu

hankyt
4. sep 2013

@sikag aj mne to šlo pekne

akapulko
4. sep 2013

@pristela aj s tou medzerou to vyzera zaujimavo tak som zvedava ako to dam 😖 je to taka vyzva kedze som to este nerobila 😀 kebyze sa rozhodnem pre tu medzeru medzi poschodiami podla teba by stacily do tej medzery zatvrdnuty marcipan (gulky kocky)udrzalo by to dalsie poschodie??a jasne neak tam nachat spilky staci to tak ???dakovala 😀

pristela
4. sep 2013

@akapulko no ja bych tam isto iste davala polystyren : http://www.natortu.sk/stvorec/ bo aj zatvrdnuty marcipan /potahovka , moze vlhkom uplne zmaknuť znovu 😕 ja co som robila vtedy tu poschodku tiez s tymito poschodiami kupila som si obycajny polystyren v stavebninach , davala som 5cm hruby tusin /mas to minimum penez 2€ alebo kolko cela platňa , ne ako v e shopoch ☹ a vyrezes si velkost aku sama potrebujes

akapulko
4. sep 2013

@pristela 😝 😝 😝 😝 😝 tak ten polystyren ma nenapadol vdaka za radu!toho mam habadej(staviame dom) 😀 este raz dik 😉

reruna
4. sep 2013

@jakelina teď dočítám a jsem v šoku, ten dort byl tak krásný a k tomu tolik těch nádherných muffinů, karamelový krém sice dělám bez šlehačky a těch pražených ořechů, ale logicky mi vychází, že ten tvůj musí být ještě mnohem lepší, než jen salko a máslo, co jim na tom nemohlo chutnat? smartflex chápu, že někomu třeba nemusí, ale u nás to třeba chutná všem, ale říct, že to nikomu nechutnalo, tak z toho je poznat, že lže, to je od ní hnusné a ještě že zrušila další objednávku, takové bych už neupekla nikdy nic. Máš mnoho pozitivních ohlasů, tak si z jedné kozy nic nedělej

florentina
4. sep 2013

@brunila to jsou nádherné dortíky!
@vladiella super prvotiny, jen tak dál 😉

vladiella
4. sep 2013

@florentina moc dakujem za pochvalu, zahrialo ma pri srdiecku, bo tym bezlepkacom to mam tahsie... 🙂

ajka82
4. sep 2013

@akapulko ocuj moja, vies co ma napadlo este? ze rozhlas neni len ta otocena pyramida... dolu pod pyramidou mas klasika budovy-stvorcove-tam su studia a pyramida je nad nimi, tak co keby torta bola len ten spodok a pyramida bud burizony alebo polystiren?

lokalistin
4. sep 2013

@pristela to vis mat tvoje schopnosti ani ja nekupujem 😉