Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
3. nov 2013

@maya30 krásne všetky 😉

eliska22
3. nov 2013

@simasa ja keĎ som zbadala túto tortu tvoju na fb, tak som skoro okoktavela, neskutočná ako živá 😀

ludkas31
3. nov 2013

@mimcak puncovina? to je co? som este nerobila, mozem poprosit navod?

simasa
3. nov 2013

@eliska22 Díky moc, veľmi sa teším, že je taká "verná" 😀

daja55
3. nov 2013

Posielam jednu včerajšiu, večer objednanu, foto kolácika, ktorý už nie je a dnešny chlebík, ktorý tiež rychlo zmizne 🙂 🙂

mia1111
3. nov 2013

@vlada111 - jééééééééééééj, zasa náááádherná torta, ja tento motív od C.A. milujem 😵 😵 😵 😵 , snáď si aj ja raz niečo podobné vyskúšam 😉

binka79
3. nov 2013

Ahojte babenky, idem sa s vami poradit, robim si doma marcipan, ale vzdy ked ho dam na tortu niekde sa mi pretrhne (robim ho zo suseneho mlieka, praskoveho cukru, troska vody a olej) poradte, aby sa netrhal ... a este sa chcem opytat, tie pismenka ako robite? kupila som si abecedu, ale to sa zle z toho vybera, tak si to iba otlacim a vyrezem

macamac
3. nov 2013

@simasa Silvi - neskutočná 😵
naozaj, si macher 😉 🙂
@lawli fuuu
tak klobúk dolu
také postavičky s krásnymi tvárami, to je iné umenie spraviť 😉
a neodpadla som teda- bo som si radšej na gauč ľahla prv, než prečítam tvoju odpoveď 😀 😀 😉 🙂

daja55
3. nov 2013

@lawli vsetky su nádherné zvlášť tá haloweenova..Obdivovujem to množstvo za 1 tyzden! !!!!! 🙂

mysiatkoo
3. nov 2013

tot druha vikendovka, poziadavka - 6 zasuvkova predlzovacka pre 6r. xlapca

mia1111
3. nov 2013

@binka79 - domáci marcipán nerobievam, tak v tom neporadím, ale písmenká vykrojíš napr. tak, že si hmotu vyvaľkaj na tenko, nechaj ju chvíľočku obschnúť a potom prilož lištu s písmenkom, ktoré ideš robiť, zatlač do hmoty a pritlač rukou, pobehaj s lištou trošku po podložke (alebo po stole, neviem, na čom tvoríš 😉 ) a mala by hmota ostať vnútri v lište. Tak potom len trochu buchni s lištou o kraj stola, alebo o ruku a písmenko vypadne 😉 . Alebo sa dá aj tak, že na vyvaľkanú hmotu položíš streč-fóliu, alebo mikroténové vrecko, zatlačíš na to lištu s písmenkami, pobeháš po stole, vyberieš lištu a písmenko by malo ostať na fólii už pekne vyrezané, len ho trošku začistíš. Dôležité je mať natenko vyvaľkanú hmotu, je fajn, keď ju necháš trošku obschnúť, aby sa na lištu nelepila. Držím palce, snáď som to vysvetlila zrozumiteľne 😅

binka79
3. nov 2013

@mia1111 dakujem, vyskusam to urcite 😉 Rada si necham poradit. Ten domaci marcipan robim, pretoze mne osobne a aj rodine a hlavne detom velmi chuti a ten kupovany je iny

daniela09
3. nov 2013

ďakujem ženy za pochvalu, potešilo ma to, ale pochvala patrí aj mojej kámoške, tie zákusky sme piekli spoločne.

vlada111
3. nov 2013

@lucula73 no nakreslila som si ich a vystrihla a potom podľa toho vyrezala 🙂

vlada111
3. nov 2013

@dagmarmustafa úžasnááá

vlada111
3. nov 2013

@maya30 krásne všetky, ja by som dala ledva jednu v takej kvalite

vlada111
3. nov 2013

@lawli fakt druhú? Aká bola tá prvá? Tak to je česť 🙂 Máš čistú prácu.

vlada111
3. nov 2013

@simasa že wau

vlada111
3. nov 2013

@mia1111 akože všetko? Mala si problémy? Juj to bude super také malinké ťuťuško 🙂

vlada111
3. nov 2013

@mia1111 no jasnéééé, na krstinovej vašej malej 😉

hradnapani
3. nov 2013

Zienky, vy ste neuveritelne sikovne a obdivuhodne! Kazda jedna, co peciete tieto nadhery 🙂
Obcas sem nakuknem, ked si chcem oddychnut a pozriet nieco pekne a casto ostanem s otvorenymi ustami 😵

simasa
3. nov 2013

@macamac
@vlada111
Baby, díky moc.
Vlaďa, Ty čo sa vzrušuješ nad kalkulačkou, keď Ty si akú nádhernú tú sloníkovú zasa urobila. Malá, keď ju videla, že aj ona chce takú 😀 😵

mia1111
3. nov 2013

@vlada111 no kvôli páleniu záhy som si odopierala sladké, ale už nemusím 😉

lusinda1989
3. nov 2013

Baby blba otazka ake chcem si doma robit torticky a chcem sa spytat je tylo prasok a cmc to iste? Ktore je lepsie? Co by ste mi odporucili ako zakladnu vybavu? Dakujem

vlada111
3. nov 2013

@mia1111 jaj to som ja našťastie nemala, ale mne zase sladké nechutilo 🙂

vlada111
3. nov 2013

@simasa ale no, veru tá kalkulačka ma dostala, milujem takéto dokonalé torty. Ja totiž nemám rada ani krivé čiarky a rozstrapkané vykrojené 2D detaily a keď vidím tvoju prácu na tej kalkulačke, no paráda. Pri sloníkovej som sa inšpirovala z netu.

zuul
3. nov 2013

sladulienky idem pre pomoc.
ako na cokotranfer? este som nikdy nerobila. aky pomer coko a cery namiesať?
dakujem VAM

ludkas31
3. nov 2013

@simasa klobuk dole 🙂

mimcak
3. nov 2013

@ludkas31 punčovina -sú odrezky korpusu zmišané so zvyškom krému,alebo džemom ,rozvarom, robievajú sa na svadbách také gulky obalené v kokose to je vlastne punčovina.

ludkas31
3. nov 2013

@mimcak jaaaj, ok vdaka 🙂