Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
14. dec 2013

@ajka82 cute maciek uz mam plnu zlozku, len som este nevymyslela ako to urobit 😀 .... keby aspon psa xceli, ale mackuuuu .... o 2hej si pre nu pridu, tak ja sa na to asi radsej este vyspim 😝

ajka82
14. dec 2013

@mysiatkoo :D no ale ta sedobiela pasikova je dobraaaa... to by som im tam nacapila 😉 😝

mysiatkoo
14. dec 2013

@ajka82 ked ja by som potrebovala skor vidiet inspi ako to ma na torte byt, - ako ukaze cisto 2D a ako nejaky relief... pisem jak tatar, ale asi xapes 😝 a take len hlavove torty co som nasla boli .... no ... nepaci sa mi to proste 😖 obrazky maciek su, to je v poho, len mi uz nemysli to dalej....

ajka82
14. dec 2013

@mysiatkoo vieeem, no nic sa mi neukazalo take na porovnanie zatial :-s a s cisto hlavou uz vobec nie

mysiatkoo
14. dec 2013

@ajka82 neostava mi ine nez sa pomodlit na dobru noc, aby sa mi nieco prisnilo a rano to aj vyslo 😀 a vdaka za pomoc! 😉

anibas
14. dec 2013
mamcas
14. dec 2013

@ejkula este mozes rozpustit maslo, nechat naspat stuhnut a to sa ti pekne ta bielkovina oddeli a tu das prec 🙂 zbytok pouzijes pod potah 🙂 a biela coko nie je alergen kedze neobsahuje kakao 😉 jedknd teda, ze by obsahovala mlieko 😝 co predpokladam 😉

mysiatkoo
14. dec 2013

@anibas jee ta je pekna... teda pre seba si taku aj viem predstavit, ale toto ma byt pre 5rocnu holcinu 😖 a dat tam z toho len ten xixt na cely vrx, asi by to stratilo svoje caro.... ale ..... nakoplo ma to na nieco - VDAKA!!! 😉

ika84
14. dec 2013

slubila som ze pridam foto ako podakovanie za vase rady...v podstate moja prvotina 🙂

dida38
14. dec 2013

@macickarebeka ahoj....no to som mala nafarbenu hnedu (torta sponge boba- mam ju v albume) , potom som potrebovala nejaku svetlejsiu, tak som do nej zamiesala bielu (to je ta dvojtorta s kvetom) no a potom na to babo som pridala do tej svetlehnedej zas trochu bielej a vznikla tato telova farba 🙂

jakelina
14. dec 2013

@ika84 jako první je super. Příště vychytáš rovnější boky a jsi profík 😉 Fakt šikulka

ika84
14. dec 2013

@jakelina v prvom rade ten roztopeny smartflex :D uz viem ze mlieko ee..., dakujem

79zuzana
14. dec 2013

Pre moju princeznicku, ktora ma dnes tri rocky 🙂

jakelina
14. dec 2013

@ika84 však chybami se člověk učí, příště to bude na jedničku 😉

jakelina
14. dec 2013

@79zuzana krásný a gratulujeme

muffinka8
14. dec 2013

@aduskatt áno, bude to presne v takej farebnej kombinácii ako je foto.

muffinka8
14. dec 2013

@pipka @mysiatkoo ... mne tiež stopli všetky fotky ... dala som si do fotoblogu foto predposlednej torty, do komentu link na FB a tiež na druhý deň stopnuté 😝 ... no čo už musím to nahadzovať tak často ako mažú 😀 😀

mysiatkoo
14. dec 2013

@muffinka8 😀 😀 😀 no hanba nam, takto cielene si nahanat klientelu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaj keby radsej ine veci riesili... ale u mna asi este nestihli byt dosledni, lebo ostatne prispevky toho isteho xarakteru este nepomazali (dame stavku dokedy?, mam tajny tip 😀 😀 )

ejkula
14. dec 2013

@njonja ďakujem za rady. Práve v tom mám problém, že priamo maminky sa nemôžem spýtať, lebo je to vybavované cez jej švagrinu. Našťastie, ešte mám 2 týždne čas, tak dovtedy dám za úlohu presne vyzistiť, čo skutočne môže a čo nie. A teraz, keď mám už priamo tipy od Vás viacerých, môžem konkrétne navrhnúť, čo by im najviac pasovalo
@pipka vďaka, nakoľko ja do billy vôbec nechodím, tak som v podstate ani nevedela, že tam sa dajú zohnať takto bezlaktózové výrobky. Mám poučenie aj do budúcna 😅 .
Ešte raz Vám všetkým ďakujem, ste moja záchrana 🙂 🙂 🙂

ejkula
14. dec 2013

@mamcas 😲 toto som nikdy neskúšala a pravdupovediac, ani by ma to nenapadlo 😕 a je to úplne skvelý nápad 😀 . Ja som taká maslová a najradšej robím s obyčajným maslom. Preto mám veľký rešpekt pred ostatnými bezlaktózovými výrobkami, lebo som s nimi nikdy nerobila. Vďaka za každú radu 🙂

kovacsova
14. dec 2013

@kovacsova ďakujem 🙂

njonja
14. dec 2013

@ejkula len pozor - bezlaktozove nesmu jest ludia, co maju alergiu na kravske mlieko. Su to dve odlisne veci! Pri alergii nesmies nic z kravskeho mlieka, plus mnohe potraviny, ktore robia skrizenu reakciu. Pri intolerancii na laktozu, smies produkty, ktore su z kravskeho mlieka, ale im bola chemickou upravou odobrana laktoza… Su to dve rozne veci, radsej si to poriadne nechaj zistit u mamicky, s alergiou je to riziko!

ejkula
14. dec 2013

@njonja 😲 😲 😲 vidno, že som sa s takýmto problémom ešte v živote nepasovala. Tak ozaj mám čo zisťovať 😨 , no som skutočne zvedavá už aj ja, čo z týchto všetkých info vykúzlim ja 😀 😀 😀 . Znovu a znovu vďakáááá 🙂

njonja
14. dec 2013

@ejkula potom nam daj vediet, co si pouzila🙂 tiez som zvedava🙂

ejkula
14. dec 2013

@njonja jasné 😉 🙂

michaela3011
14. dec 2013

@mysiatkoo ja by som si do google zadala "cat lps"... LPS su tie male zvieratka, ktore maju velke hlavy 😀 a ty prave potrebujes tu hlavu 😉 😀 boky by som teda dala cokoladove a farebne vyzdobila labkami roznych velkosti a dve tri rozmotane klbka 😅 😀 to mam v hlave ako predstavu teraz 😀 snad pomoze 😉

lucula73
14. dec 2013

@jakelina krásne tortičky...........možem sa opýtať,tie lietadielka sú celé z poťahovky?a koľko asi majú ,nevieš?ďakujem....

maya30
15. dec 2013

@muffinka8 aj ja som robila presne tuto istu a stuhy som kupovala normalne v galanterke, tam maju rozne sirky
@njonja krásneee 😵 😵 😵
@denisak77 ta s hudobnymi nastrojmi je prefektna 😵

maya30
15. dec 2013

konecne na tento tyzden dobojovane, s minitortickami som tymto na dlho skoncila 😝 Tie listy vinica som nakoniec vyrezavala podla papierovej sablony, kurier mi volal az v piatok, ze vraj nestihal, tak som to ani neprebrala...Trojposchodka svadobna mala byt bielo-ruzovo-zlata, trochu kriklave zlte sa mi zdaju listky, ale hadam nevadi....este mam do vianoc par torticiek, ale uz menej, aj doma mi treba daco porobit 🙂

njonja
15. dec 2013

@maya30 maji, prekrasne torty! A s tymi mini si sa musela poriadne namakat!