Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
3. jan 2014

Moja prva nočná v tomto roku,podľa popisu

nika266
3. jan 2014
oluska88
3. jan 2014

Žienky ste všetky veľmi šikovné,ale potrebovala by som od Vás pomoc.Chcela by som urobit pre moje detičky tortu.Súrodenecku.Dievčatko a chlapec.Nakoľko je tu veeeeľa príspevkov toľkých krásnych tort,nemám šancu to tak rýchlo prelúskať.Preto Vás prosím o pomoc.

mysiatkoo
3. jan 2014

@mamcas 😢 ox... on urcite len xcel pokrstit aby dalsich 10 rokov slapal ako hodinky... drzim palce!

mysiatkoo
3. jan 2014

@nikina17 oblatky sa davaju na marcipan bezne, len je potreba pod oblatku naniest piping gel(alebo nieco podobne - zozenies v cukrarskych obchodoch), pripadne to vraj funguje aj s tenkou vrstvou medu ... aj na vrch oblatky to mozes dat... osobnu skusenost nemam, ale su baby co to robia castejsie, tak ti mozno niekto este poradi lepsie 😉

mysiatkoo
3. jan 2014

@oluska88 nerozumiem z popisu s cim konkretne xces pomoct.... ?

mishulle
3. jan 2014

@mamcas nevím, mám jiný tip robota, ale mám tam tlačítko pojistky, které se musí zmáčknout, aby šlo příslušenství odebrat, nemáš tam taky něco takového?

nikina17
3. jan 2014

@mysiatkoo dakujem, ja som si kupila ten gel spolu s oblatkou. Len som sa zabudla opytat v tych cukr.potrebach ci sa to moze lepit na marcipan. Pani mi akurat hovorila, ze nesmie byt pod oblatkou maslova plnka, ale na marcipan som sa neopytala

jakelina
3. jan 2014

První letošní, tak rychle ozdobený, ale líbil se.

pipka
3. jan 2014

@jakelina kraasne si to vymyslela Majka, šikulka si velkaaaa 😵 😵 😵

pipka
3. jan 2014

@nikina17 moze sa to v pohode lepit na marcipan 😉 aj na cokoladu 😉

jakelina
3. jan 2014

@pipka děkuji, je to takové spíš jarní co?? Ale co tak rychle udělat, když chtějí květy a je málo času 😀 😀 😀

sisix
3. jan 2014

@jakelina také bych chtěla umet takove rychlovky 😀

pipka
3. jan 2014

@jakelina ved ale ked sa pozries z okna co vidis??? 😅 😕 😀
neviem ako u vas..aaale u nas hotovaaaa jar 😝 😀 😀 😀 takze dortík uplne aktuální 😎 😎 😎

jakelina
3. jan 2014

@pipka to je fakt, já jedu dnes do práce na kole. Musím se pohnout a venku je 10 stupňů. 😉

woman04
3. jan 2014

@jakelina rychle zdobený??? ..to by som robila 3 dni 😀 😀 Krásna ...
@pipka,ja pozriem von a mlieko..hmla neskutočná..o chvíľu idem do Karlovky,uvidíme ako tam 😎

pipka
3. jan 2014

@woman04 tu je naaadherne slnecno 😎 😎 😎
az po Sitinu...v meste uz je hmla 😝 😉

pipka
3. jan 2014

@jakelina u nas 12°C 😕 😕 😅 😅 😎 😎 akoze v januari 😀 ale to zas bude na Velku Noc meter snehu 😠 😝 😝 😅

jakelina
3. jan 2014

@pipka to tak bude 😝 😝 😝

lamps
3. jan 2014

@nika1985 myslíš tie veľké balíčky cukríkov? ak áno, ja by som ich od teba kúpila

lamps
3. jan 2014

@jakelina Majka, prekrásna tortička 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
3. jan 2014

@lamps aaach , som vedela ze mam ist skor sem nakuknut si ma o par minut predbehla s tymi cukriiiikmi od
@nika1985 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
@mamcas ja viem co sa staloooooooo 😢 😢 😢 😢 a je mi to strasne luuuto, tam treba davat pozor ked davas dole tu nádobu , bo ak nesledujes, alebo v zaciatkoch nevies tak ako to "odkrucas" na vybratie , odkruca sa uzáver na rozoberanie - teda sklo od nozov ☹ ja ked som prve razy videla ze sa to toci ako to davam dole hned som zatacala spääääť a potom som to dvomi rukami tocila za uplny spodok , no a ja ked ho idem umyvat, ho rozoberam bo niekedy je mlieko aj pod tou tesniacou gumičkou, tak mi s tym pomaha pubos, bo sama to neodtočím . Neboj bude dobre , len sa chcel pokrstit 😉 a keby nebolo aj tak opatrne zlozte a daj reklamovat že nejde, nevrav im co sa stalo, dost mozne ze to studovat ani nebudu, moj nedavno dolamal vnutro novej kosacky co som kupila , bola to jeho chyba, aj tak sme to poslali na reklamaciu, a oni to normal bez skumania opravili-vymenili to cele za nove 😀

jakelina
3. jan 2014

@lamps děkuji

Já jsem byla v Lídlu a tam měli spoustu těch růžových omyvatelných Rubino, ale vzala jsem si jenom jeden balíček, mně se s tím už nechce dělat 😝 😝

jakelina
3. jan 2014

@pristela tak já to mám tak utažené, že mi to vůbec nejde povolit, proto to myju v celku. Budu se na to muset podívat, jestli tam nemám něco vytečené pod to těsnění. 😉

nikina17
3. jan 2014

@pipka dakujem krasne, dnes idem upiect tortu, potiahnut ju a zajtra nalepim tu oblatku. Akurat neviem ci mam tym priehladnym gelom co mi dali na lepenie potriet aj povrch oblatky. Niekto pise, ze ano niekto nie. Bojim sa, aby sa mi to pri potierani neposkodilo alebo nezvlnilo.

aduskatt
3. jan 2014

@nikina17 ano, potries spodok aj vrch, vrch len tenkou vrstvickou a nie velakrat po tom istom mieste, aby sa nerozpili farby🙂

nikina17
3. jan 2014

@aduskatt dakujem 🙂 stetcom asi nie,iba tou tubickou staci potriet?

eeffka
3. jan 2014

@nikina17 ja natieram pierkom

pristela
3. jan 2014

@jakelina no jo , prave preto s tym mne pomaha odtáčať bud moj abo puboš :D bo samej to ide strasne tazko, v navode pisali ze sa to ma cele rozoberat pri umyvani tak já poslucham 😀 😀