Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
7. máj 2014

@mysiatkoo hneď to vybavím 😉

jakelina
7. máj 2014

@maya30 víš jak jsi psala, že se ti u čtverce propadne prostředek. Tak mně to dnes udělalo taky a poprvé v životě. Vždycky jsem u pribináčkového krému nedávala krém až ke kraji a obmazala ganache a nebo máslem s cukrem a včera jsem tam zkusila dát pásky z korpusu jak to děláš ty a ten prostředek se mi propad.. Možná je to náhoda, netuším, ale předtím se mi nestalo. Jenom můj postřeh. 😝 Taky mě to štve, nijak to nazamaskuju, je to hladký dort a na něm jenom nápis. 😝

pipka
7. máj 2014

@maya30 ja by som mu vytiahla ten kvet a z pismeniek by som rychlo hore este napisala napis ZLAVA 😝 😀 😠 😠
niektori ludia su fakt drbnuti, pardon za vyraz 😠 🙄 🙄 🙄 😝

maya30
7. máj 2014

@jakelina no ja uz asi viem preco mi to robi, bude to tou ganazou, ja navrch natieram standartnu, nie velmi hrubu vrstvu, potom otocim dole hlavou a zarovnavam boky....no a prave pri hranatych tortach ide tej ganaze hlavne na rohy dost vela a ked to stvrdne tak je to ako beton...ked je torta natreta maslom tak po otoceni trochu sadne, ale sadne rovnomerne, ale ked je na bokoch ta vrstva ganaze tak boky nesadnu len ten stred, lebo tam je cokolady menej...ked pozries posledne moje torty tak je tam taky biely obdlznik, tak ten je prerabany, lebo prvykrat bol oganasovany a po potiahnuti mi stred sadol...a nebolo to cim zamaskovat tak som dala dole potah, cele nanovo natrela maslom a potiahla a uz bol ok, nic nesadlo, takze uz viem ze to je tym 😉

maya30
7. máj 2014

@pipka @mysiatkoo mne to hlavne odobera chut do prace, ja totiz velakrat ani nazaratam skutocnu vahu ale iba dohodnutu, hlavne pri tych mensich vahach je to problem, niekto chce 3 kg a mne vyda 3,4 kg tak ratam len tie 3.... a casto ludia pridu uz s peniazmi nachystanymi v ruke, ani ich nenapadne ze by to mohlo byt viac, a mne je potom trapne si pytat 🙄

michaela3011
7. máj 2014

@maya30 pri odovzdavani torticky a pri jej vyplacani si pytal pan zlavu???!!! 😕 by som sa ho s kludnym tonom spytala, ze ci sa mu torticka nepaci 🙄 je mi jasne, zeby torticku vychvalil do nebies, pretoze si fakt sikovna zena 😉 a na koniec by som povedala: mlady pan, zlavy sa riesia na zaciatku objednavky 😉 ale mozem Vam tentokrat vyhoviet... isla by som do kuchyne pre noz a potom sa ho spytala, ze ktoru cast z torticky odrezeme 😀 jasne, zeby to nedovolil a lutoval by co zadrel 🙂 🙄 😀

maya30
7. máj 2014

@michaela3011 keby to bol mlady pan tak to snad pochopim a otocim na zart ale tento mal cez 50 😝 😀

mysiatkoo
7. máj 2014

@maya30 nedivim sa tomu,ze ti to odobera xut do prace.... divim sa tomu,ze pri tvojej kvalite prace sa citis trapne... nie v zlom, ale mala by si trosku popracovat na sebavedomi zenska! je sice super, ze ta to bavi, ale tymto tempom sa oxvilu znicis - a myslim,ze varovny prst sa ti uz ukazal, ci? sorry za otvorenost, ale takyto pristup "zakaznikov" ma vytaca aj za teba
a prave preto neriesim torty na vahy, lebo to jednoduxo nedokazem presne odhadnut. ja viem,ze je ine pokial tortovy prijem je velmi dolezitym prijmom do rodiny - hoc dobre vieme aky zarobok sa na tortax riesi - a ine, ked to nie je absolutne podstatnym zdrojom, ale zdravie mame vsetci len to jedno 😒 a o to je to zranujucejsie, ked je reakcia podobna tej, co si popisala 😒
A zvlast, pokial je na tvojix tortax ta kvalita NEPREHLIADNUTELNA!!!
....ale to sme my, ktori sa za kazdu xybicku hanbime a ospravedlnujeme sami pred sebou a nevieme sa xvalit svojimi uspexmi.... v tomto by sme potrebovali drzost a zdrave sebavedomie inyx narodov 😉

jakelina
7. máj 2014

@maya30 no tak to je možné, ale já jsem dnes ten dort neganážovala a taky mi to udělalo, tak nevím 😲 😲 😲 Právě ty boky byly takové pevnější, potřela jsem jenom máslem s drobečky a cukrem. 😝

vlada111
7. máj 2014

@sticker ja teda nerobím na zárobok, len za náklady a to teda len rodine a stále tým istým kamoškám. Ale mám to len ako hobby a teda robím vzhľad len taký aký si sama vymyslím, bez ich zadania. Za 10 EUR by som to určite nerobila, to mi nestojí za to. Toľké hodiny pri jednej torte, uf. Aj keď je pravda, že si tu tým mnohé kočky privyrábajú a ja robím, zarobím lepšie ako pečením tort 😒

vlada111
7. máj 2014

@sikag
@maya30 ja ani tých 11 😀

halienka
7. máj 2014

@maya30 to sú takí niektorí ľudia, ja mám jedného takého známeho a on si pýta zľavu snáď všade, proste to má takú taktiku a tvrdí, že za pokus to vždy stojí a takto môže získať zľavu aj tam, kde by mu inak nedali, proste to je jeho taktika, myslím, že to je proste taký typ ľudí, čo to proste všade skúšajú a vôbec nejde o to či sa im tvoja torta páči alebo nepáči, ide im primárne len o tú zľavu, proste to skúsiť, či nedáš lacnejšie. Takže sa proti takým treba obrniť, vôbec sa s tým netráp, nájsť nejakú vhodnú odpoveď, napr. no ale mne nikto nedal zľavu na elektriku, plyn, potraviny ani na môj čas, keď som ju piekla 😀 😀

pipka
7. máj 2014

moja dnešná včelia rodinka a mam volnnyyyyyyy 4 dnovy vikendik 😎
tak sa tu majte krasne babulky moje a v nedelu sa hlasim, lajkujem a chvaaaaalim do nebies vase vytvory 😵

vlada111
7. máj 2014

@pipka tá je krásnunká, uži si voľno

janka22201
7. máj 2014

@pipka krásna,milučká tortička 🙂

pipka
7. máj 2014

@janka22201 @vlada111 dakujeeem babulky 😵

balim a ked vidim ten dazd z okna 😅 😅 ale kaslem na to, balim gumaky, prsiplaste a idem si to uzit za kazdu cenu 😀 😅 😀

jakelina
7. máj 2014

@pipka Jani krásná je, taková milounká

pipka
7. máj 2014

@jakelina dakujem Majka, aj moj maly hned, ze jeeeej mamiii...aj ja taku chceeeem 😅 😀 teda v poradi asi 1365-ta torta, ktoru by prave akutne potreboval na narodeniny 😀 😀 😀

mia114
7. máj 2014

ahojte, som v praci tak si vas diem konecne precitat, kedze mam kludnu nocnu.
ja uy asi bduem koncit s tortami, aj ked mi bude smutno ya nimi, ale uy sa ma deti stale pytaju preco vsetkym robim torty. Dnes mi drobec povedal, ze mami povedz ludom,ze im nemozes upiest tortu leb potom nemozes ist somnou von ☹ tak mi to prsilo luto, ze uz naozaj skoncim. Este mi povedal, ze len nam budem piect.
takze dokokncujem posledne objednavky co ma do polovice juna, a asi koniec, aj ked urcite raz za cas neodoolam a daku upeciem.
poviem Vam , ze odomna strasne ludia chcu torty s veela postavickami, tak straaaasne vela casu travim robenim postaviciek. ked tu citam za ake ceny peciete torty tak to by som nerobila, neberiem sice 15eur ale urcite ani 10eur to je podla mna dost maaalo, za ten straaaveny cas a ked si spocitame vsetky suroviny. Taktiez pocitam cenu vsetkym rovnako, ved aj tak peciem len vacsinou rodine a len dobrym kamoskam.

zuul
7. máj 2014

Holky BA potrebujem sa opytat, ci nemate niektora tu zlatu strasovu stuhu? potrebovala by som odkupit jeden riadok 26cm dlhy.
no potrebujem to na piatok!
k bielo hnedej sa mi strieborna nehodi.
pomooooooooooooooooooc!

zuul
7. máj 2014

@sikag ty nahodou nemas taku stuhu? budem vdacna.

elamaslakova
7. máj 2014

Dievčence potrebujem poradiť , mám robiť svadobnú tortu 4 poschodovú potiahnutú poťahovou hmotou a okolo jednotlivých poschodí na vrchu by malo ísť čerstvé ovocie . Ešte som takú nerobila tak neviem, ako bude reagovať to ovocie na poťahovku , či nebude časom púšťať šťavu. Svadba má byť v polovici júla , určite bude teplo a tiež sa bojím aby sa to ovocie nepokazilo . Potrebujem nejaké finty ako na to ak je to vôbec možné . Ďakujem

elamaslakova
7. máj 2014

Ešte foto pridám ako by mala vyzerať

laumi
7. máj 2014

Žienky prosim nemáte nejaké inšpiracie na niečo takéto ? Zevraj chlapček je do toho hotový.. Tí bojovníci majú aj mená, no ešte som sa s tým nestretla. Neviem to ani zaradiť, či je to hra ? Za každú radu Ďakujem 🙂 ☹

mimcak
8. máj 2014

@elamaslakova to som tiež zvedavá čo ti baby poradia,lebo ovocie priamo na poťahovku nemôžeš dať,lebo ti bude topiť poťahovku. Kedže to bude stáť a bude púšťať šťavu. Ale tiež ma to zaujíma ako by to tam mohlo ísť.

daria77
8. máj 2014

ahojte žienky,chcela by som poprosiť o radu,objednala som si obrázky na fondáne,len neviem ako dlho vydrzia,viem ,možno blba otázka,či dotaz,tie obrázky mám vo folii,zdajú sa mi také vlhké,tak neviem,či ich mám skladovať pri izbovej teplote,či ako,aby vydržali,čo najdlhšie....(torta so odkladá do neurčita)

sisika
8. máj 2014

Ahojte sikovnice,idem sa vam postazovat-na zajtra a na sobotu mam rozrobene dve obrovske torty na PSP,a dnes rano som robila korpus-a co sa nestalo?! Slahač pri slahani domacich vajec proste nezvladol tu kvalitu a skoncil svoju púť.... Prave dnes-sviatok,torty musia byt hotove co najskor... Tak namiesto vyletu teraz vyberam pokladnicky a zhanam peniaze na novy...
Susedka je na dovolenke,ani pozicat si nemam od koho ☹...
Ked sa dari,tak sa dari.

mima595
8. máj 2014

ahojte, nemate po ruke nejaky recept na krem s kokosovym Crem Ole?? konci mi trvanlivost, tak ho chcem spotrebovat...

zola123
8. máj 2014

Ahoj mám takú otázku v chladničke mám modelovaciu hmotu a je už asi tak 2 -3 mesiace po záruke. Myslíte, že ju môžem použiť na poťahovanie?

jakelina
8. máj 2014

@sisika to je smůla, kup někde v marketu za pár korun levný ruční, to ti na pár dortů vydrží, než koupíš lepší 😒