Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
5. jún 2014

ha, tak jsem vás našla 😀 😀 ...

florentina
5. jún 2014

@vladiella děkuji, prostuduji. Jo na netu je toho docela dost, což mě pozitivně překvapilo, ale právě proto můj původní dotaz zněl, zda má někdo ozkoušený recept. Už se mi stalo, že jsem dělala něco co se vůbec nepovedlo a šlo vše do koše, prostě ten recept byl k ničemu a já nejsem takový odborník, abych to odhadla předem. Každopádně ti děkuji, určitě se to bude hodit 😉

jakelina
5. jún 2014

@mysiatkoo dokonalý dort, jak když střelí hrany a postavička je boží 😉

florentina
5. jún 2014

@mysiatkoo veselý, barevný, ale hlavně neuvěřitelně dokonalý dort! Klobouk dolů 😉

adka_praha
5. jún 2014

ahojte... velmi pekne prosim, nepomohli by ste mi najst postup na bager? 😒 na 30-ku... zasa celkom do rychla... mam "stastie" na tieto rychlotorty... 😅

mrka2
5. jún 2014

@mysiatkoo ooooooo 😕 krasa

chvapilu
5. jún 2014

@adka_praha já jsem dělala traktor + lžíci http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na... a ještě jsem jsi stáhla tento postup,ale ještě jsem ho nezkusila

adka_praha
5. jún 2014

@chvapilu dakujem 😵

jakelina
5. jún 2014

@florentina představ si, že já teď hodně dortů potahuji pravým marcipánem. Jako mě moc nechutná, ale než lidem vymlouvat mléčný marcipán, který po mě pořád chtěli, tak už raději tohleto. Učím se s ním potahovat, už jsem dělala si deset dortů a celkem jsem to vychytala. 😀 😀 😀

mia114
5. jún 2014

ahojte, moja dnesna torta pre nasho Sebastianka do skolky na rozucku so skolkou:o)

mysiatkoo
5. jún 2014

@evicaka @pipka @dm1 @jakelina @florentina @mrka2 DAKUJEM, tesi ma kazde jedno pismenko aj pacitko... bola to pre mna specialna torticka a najviac sa tesim,ze sa pacila a xutila detickam, ktorym bola urcena 😵 tusim este ziadna mi tolko usmevu na pery nepriniesla, aj ked teda potrapila ma pri tvorbe statocne 😉

blancagon
5. jún 2014

@mysiatkoo je nááááádhernáááá a určite aj detičkám na onkologii chutila,máš zlaté ručičky.

katarina51
5. jún 2014

@mysiatkoo nápaditá, ako vždy a nádherná práca 🙂 🙂

grasie
5. jún 2014

@mysiatkoo tá je nádhernáá 🙂
@mia114 aj tvoja je úplne parádna 🙂 detičky sa isto potešia, ke´d sa na nej nájdu 🙂

jakelina
5. jún 2014

@mia114 skvělý dort 😉

abriela
5. jún 2014

@mysiatkoo krasna torta. Mozno to tu uz bolo, ale temu som zanedbavala 😒 , ako sa robia take krasne neskutocne hrany? V com je to kuzlo, okrem tvojej sikovnosti

lokalistin
5. jún 2014

@mysiatkoo krasna

lokalistin
5. jún 2014

@mia114 suprova

vladiella
5. jún 2014

Holky z CZ konika, funguje teraz cz konik??? nechce ma to tam pustit vraj forbidden 403 , neviete pls niekto co to znamena??

nika266
5. jún 2014

Dobojované

vladiella
5. jún 2014

@florentina no ved som Ti pisala, ze Ti z osobnych skusenosti neporadim a to co som zistila bolo bud bezlepkove, alebo aspon to co som Ti sem dala, no nemusela som nic vyhladavat a cas som mohla vyuzit inak 😉 dala som Ti aspon voditko ako postupovat, ak recept nezozenies. ale ako povies. ja som hold od nikoho pomoc tu nenasla a musela som skusat... bola by som vtedy vdacna aspon za nejaky text od niekoho 🙂

govinda
5. jún 2014

kočky, takže z bonboniéry nakoniec nič. Toľko som sa natrápila s tým vrchnákom a nebol dobrý. Asi to bolo príliš veľké, ale prelamoval sa a ohýbal .... na tortu doslova padol a prilepil sa ... tak som musela improvizovať bez neho a toť výsledok. Nadšená nie som, spokojná vôbec nie, ale nijako inak som to už zachrániť nevedela ☹ Aspoňže je to v rodine, keďže je to pre starkú .... 🙂

vladiella
5. jún 2014

@govinda tak mohla byt bonboska bez vrchnaku otvorena a na vrchu poukladane rozne druhy cokoladiek-bonboniery 🙂 co tam po vrchnaku, ved dolezita nie je krabica 😀

grasie
6. jún 2014

@govinda nebuď na seba tak prísna, ve´d je krásna, starká bude isto šťastím bez seba 🙂
kvety sú úplne parádne a sa mi lúbi aj to zdobenie na boku. si šulkala či použila extruder?
bo ja síce extruder mam, ale skôr si ruku dolámem, ako by som cez neho smart pretlačila.

mysiatkoo
6. jún 2014

@blancagon @katarina51 @grasie @lokalistin @abriela Dakujem este krat 😵 😵
@abriela to kuzlo je pre mna cokolada 😉 na FB (www.facebook.com/CakesByMyska) mam album s nazvom Ako to robim ja - cokoganache. Tam najdes cely postup 😉

pristela
6. jún 2014

@govinda nadherna je !!! a tie gerberky mas uplne ze top 😉

govinda
6. jún 2014

@grasie dakujem za pochvalu. Pouzula dom extruder, ale mala sdom 100 chuti ho vysmarit z 13.poschodia 😀 normalne mam modriny na dlaniach z toho 😀 mam taky daly kovovy extruder, neviem, ci je nejaky iny, s ktorym by to islo lepsie 😒 A to som mala teraz flowerku, no som skoro o ruky prisla. Mozno s nejakou inou hmotou by to islo lepsie.....

jakelina
6. jún 2014

@govinda pěkné to máš, mohla jsi ten vršek třeba opřít z boku o ten dort, však to může být otevřená bonboniéra. 😀 😀 Ale i tak super, však já kolikrát musím taky improvizovat, jak se něco nepovede jak má. 😝

jakelina
6. jún 2014

Můj první víkendový, dokončený dnes ráno v 1 hodinu.

govinda
6. jún 2014

@pristela dakujem za pochvalu, aspon ze tie gerbery sa mi podarili... 😀
@jakelina aj na to som myslela, ale ten vrchnak bol dost velky a zrejme svojou vlastnou vahou sa prelamoval. Nevedela som totiz vyrezat slzu z jednej oblatky, musela som z dvoch ob latok aj vrch aj spodok, zlepila nutelou, nechala zatuhnut a potiahla. Ked bolo pitiahnute z oboch stran, prelomiilo sa mi to hned po potahovani a tak som to potiahla len z jednej strany, no aj tak sa mi to prelomilo a to v mieste, kde boli spajane oblatky, kedze to neslo vykrojit z jedneho kudsu. Poucenie do buducna - bud len z jedneho kusa oblatky, alebo namiesto oblatok pouzit nieco ine, pripadne zlepit niecim inym...