Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisika
12. jún 2014

@jakelina dakujem velmi velmi pekne za radu-ta mikrovlnka pomohla-a toto som zatial stvorila.
Este peciem korpus,vecer sa chystam naplnit(chvu mascarpone krem),potiahnut a zajtra ozdobit.
Snad ked bude zachladena obmaslovana torta-udrzi ten mliecny marcipan aspon pol hodinku....

mia114
12. jún 2014

ahojte, babulky ako robite tie cokoaldove boky s tou silikonovou krakou? robila som uz tak ze cokolada naliata na papier a dana na tortu na boky, ale neviem ako to mam spravit aby tam bol ten vzor krajkovy?
dakujem moc za rady,

mysiatkoo
12. jún 2014

@mia114 presne ako s papierom, ale nalejes to rovno na krajkovu silikonku 😉

sticker
12. jún 2014

Ahojte. Tak v tomto teple dobojované. Ale neviem sa dočkať, keď odpadnem do postele... Dnešný deň dal celkovo zabrať 🙄
Klasika mramor, bez ovocia a mascarpone. Prvé sa mi "zgrclo" tak som skúsila iný recept a teraz tŕpnem, či to bude chutiť 😒 Vezú ju zajtra do LM, tak ďalšie nervy, či poníci a dúha zvládnu prevoz 😖 Váha 3,6kg A môj naozaj prvý pokus vymodelovať niečo iné ako kvety....Hlboko sa skláňam pred všetkými, ktoré modelujete tie dokonalé postavičky... Pre mňa nepochopiteľné, ako to dokážete....

govinda
12. jún 2014

@florentina pozerala som si tvoju tortičku s doutníkmi a tým vekom a prečítala som si aj rady od@ikula2 @jakelina. Musím povedať, že ja som tiež pred týždňom chcela robiť bonboniéru, nakoniec to bola trota bez vrchnáka. Tiež som zlepovala 2 oblátky nutelou a tak potiahla, ale bolo to celé mäkké a prehýbal sa mi ten vrchnák - nezohnala som totiž veľké oblátky a tak som ich musela spájať a tak vyrezávať a v miestach spojov sa mi to prelamovalo, ani tá poťahovka to nepodržala dokopy 😒 Torta bola pre moju starkú k 90 - inám, takže tiež v rodine, ale bola som smutná, že to nevyšlo podľa mojich predstáv. Neviem, či sa ešte niekedy vôbec pustím do bonboniéry 😖 ☹

dagmarmustafa
12. jún 2014

@katarina51 Ahoj Katka.Prosim Ta aku presne zlatu si pouzila na ten kalich.Taku zhanam.Dik.

katarina51
13. jún 2014

@dagmarmustafa Rainbow dust: Metalik golden sands. Ja to robím tak, že hneď ako vymodelujem nanášam farbu práškovú. Je to perfekt robota, pekne sa to nanesie a čo je hlavné oproti sprayu, to môžeš potom po vysušení chytiť a nič sa s tým nedej , farba ti ostáva na kalichu. Potom to nechám dosušiť, samozrejme ak je čas🙂 😀 😀.

anelehka
13. jún 2014

ahoj zienky,chcem Vas poprosit o radu,pokusam sa naplnit balonik vodou na tu gulu z cokosky,ked to zamrzne,ale neviem tam dostat tu vodu,iba taku sprtku,no a potrebujem tu gulu vatsiu,ako to prosim Vas robite,ze tam dostanete viac tej vody,dakujem velmi pekne 😵

lamps
13. jún 2014

ahojte sladké žienky, pridávam moju nič moc tortu ☹ ten znak mi tam pije krv 😖, ale slečna ho tam chcela mať, tak ho tam má

muffinka8
13. jún 2014

Opäť macko 🙂

jakelina
13. jún 2014

A moje dva

vepaga
13. jún 2014

Tiež niečo pre amatérov ako som ja. Klobúk dole profíci. 🙂

anelehka
13. jún 2014

baby uz som nato prisla,voda uz je tam,uz to mam v mrazaku 😀 😀 😀

jakelina
13. jún 2014

@anelehka a jak jsi to udělala??

pristela
13. jún 2014

@anelehka nuz asi pisem neskoro ako citam 😀 😀 😀 ja by som balonik normal natiahla na lievik,alebo cez slamku 😉

pristela
13. jún 2014

@mimcak ja na taku farbu/ ted si ju objednavaju dost casto/ pouzivam trosku ivory / bo pre mna je na vyzor moc žltá 😝 / a pridávam do toho hnedú, bud gelovku alebo kakao . Samotna ivory u mna rozhodne nie bo ako pisem zda sa mi hodne do žlta

pristela
13. jún 2014

@jakelina tá offfcová je tak nenormálne čistunká až je to pohladenie sa kuknuť aj viac krat 😉 myslim čista , ako hladka, rovna , rovnomerne zafarbena , neprearanžovaná , ziadne šmuhy,nic krive, hrbolate , prosto krasna praca ako z časaku zahranicneho 😉 jaska ze aj macko 😉

jakelina
13. jún 2014

@pristela jééééééé, to mě moc potěšilo. Děkuji krásně 😉

anelehka
13. jún 2014

no skusala som lievikom,nic,so slamkou nic,nakoniec som ten balon natiahla normalne na vodovodnu bateriu a islo to 😀

sisika
13. jún 2014

Dobojované 😏

eliska22
13. jún 2014

@jakelina krásne tortičky 🙂

sticker
13. jún 2014

@muffinka8 Nádherná tortička 😵 Tá "macuľka" je veľmi milá 😵

blancagon
13. jún 2014

ste šiukulkýýýýýýýýýýýý všetky,ja pridávam moje začiatočnícke 🙂

pipka
13. jún 2014

babyyy toto teplo ma zabijeeee 😝 🙄 keby mi tu aspon zafukalo... 🙄

jakelina
13. jún 2014

@pipka zlatko u nás se dnes ochladilo, už jsem si musela vzít i ponožky 😀 😀 Ve středu jsem pekla v tričku a kalhotkách 😀 😀

pipka
13. jún 2014

@jakelina ja v stredu jen v kalhotkach 😝 😅 😅 😀
ale sama doma 😉

aj tu sa ochladilo..ale z 36 na 30, takze ja to v tom prehriatom panelaku zatial vobec necitim 😅 😖 🙄
a ked som modelovala poníka, tiez som to vzdavala, davala do ladnicky tuhnut a pri otvorenych dverach som sup sup rychlo lepila 😅 😅 😝

hrozne...zima sa nam nepaci...teplo sa nam nepaci 😀 😀 😀

pipka
13. jún 2014

na dvojoslavu pre kamoskine deti

blancagon
13. jún 2014

Baby ja som povedala,že už neupečiem nič! 😝 v tomto teple to je hruuuza.Kým som si urobila hmotu z cukríkov,vypotila som sa ako v saune a musela som do sprchy a kým som to vyvalkala a potiahla,znova sprcha 😀 😀 😀 ešteže máme vodu zo studne 🙂

jakelina
13. jún 2014

@blancagon
@pipka já mám poslední dorty za dva týdny, příští týden jedu do Starej Bystrice na sraz na tři dny, tak se těším. Nejedete tam některá ze Slovenska??
Taky odmítám v tom vedru dělat dorty, jenom pro rodinu a to je vše. Nenechala jsem se ukecat, odmítám a odmítám. 😒 Co tu mám kamarádky a pečou, tak taky o prázdninách mají volno, tak nevím, ale pak ti lidi musí jedině do cukrárny. 😀 A tam jíst ty blafy 😒

pipka
13. jún 2014

@jakelina ja tiez moja...uz vyse mesiaca rusim a rusim kazdeho kto mi napise/zavola...ci kamosky, ci ktokolvek 🙄 ja proste potrebujem mat v lete volno, lebo uz citim, ze by som sa z toho zblaznila 😖 😝

chystam sa s detmi vypadnut niekam, plus mam v plane malovat byt...tak aj tak by som ani nemala cas 😅 😉

na sraz nejdem...ani som nevedela, ze nejaky je? 😕 to kto organizuje?