Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
30. jún 2014

@brunila
@ludkas31
@sticker jej dakujem vam zienky 🙂 Nieco z toho isto vyberiem 🙂 tak sa vzdy tesim, ze kedy konecne nechaju vyber na mne a kukaj ho... mozem robit co chcem a ja z tej radosti ani neviem 😀 😀 😀

vlada111
30. jún 2014

@pipka
@mysiatkoo
@lamps
@jakelina
kočky airbrush naozaj doporučujem, je to geniálna vecička a to ja nerobím torty v takom počte ako vy. Používam ho takmer pri každej torte. Ja som robila vždy len biele torty, ale airbrush mi otvoril toľko možností na farbenie, tieňovanie, trávu,oblaky, šablóny a pod. A to som teda len v plienkach, ale bavííííí ma to 😀

lokalistin
30. jún 2014

@vlada111 a si nam dlho nic neukazala 😉
ja som uz tiez bola uplne nalomena, ze po vyplate si ten airbrush kupim, ale vcera som videla jeden album a tie torty boli take flakate, ze som si zase povedala, ze nie nekupim, pri mojich gramblavych paprcach by to asi dopadlo podobne 😝

mysiatkoo
30. jún 2014

@pristela este hod link na ten obxod a je to v...... 😀 😀 😀

luciahromadkova
30. jún 2014

@pristela za 60E je fajn cena.... 😉

99deni
30. jún 2014

kocky ako robite tie cokoladove mantinely na torty? cokolada+mlieko a natriet na mast.paier a potom orezat a dat na tortu?

pristela
30. jún 2014

@mysiatkoo 😀 😀 😀 😀 nedám , bo ho ani neviem , tak chodim osobne 😀

vlada111
30. jún 2014

@lokalistin no to je pravda, mám v zbierke zopár tort, ale žiaľ stále sú vo foťáku a nejak som sa ku nim nedostala. Ja sa polepším 😀
No ja som sa tiež bála, či mi to pôjde, ale našťastie celkom fajn, no musím sem už niečo hodiť 😉

halienka
1. júl 2014

@99deni dala som do svojho albumu postup na čokol. mantinely, nie som síce nejaký profík ale hádam pomôže 🙂 https://www.modrykonik.sk/blog/halienka/album/a...

laumi
1. júl 2014

k tým Vaším nádherám pridávam moje minulotýždňové 🙂

janka22201
1. júl 2014

@halienka perfektné sú všetky 🙂

lamps
1. júl 2014

@mysiatkoo u nás v Dortisime ho majú za 59,90 € včera som ho tam videla, keby sme naprerábali byt, neodišla by som bez neho domov 😀 😀 😀 😀 😀, ale ja si naň našetrím 😀 a krásny deň vám želám

pristela
1. júl 2014

@jakelina jo Majka ten 🙂

Baby ja som v kaufe tu rastlinnu slahacku ani za...nevidela 😠 u nas prerabaju cize stale je nieco inde nez bolo predtym , tak som vzala bezlaktozove, dik za vysvetlenia zlozenia mojej uzasnej zene @pipka /žeriem ťa ženo !!/ jedina vyhoda ze z takejto stravy akurat tak schudnem 😀 😀 😀 bud kvoli cenam, abo kvoli nedostatku tovaru 😀 😀

jakelina
1. júl 2014

@pristela u nás v kaufu nemají rostlinou vůbec. 😒 Mívali tu Rama, ale už jsem ji tam neviděla dlouho. Snažím se mít jednu doma, když někdo chce krém bez mléka, ale teď nemám žádnou.

79zuzana
1. júl 2014

@99deni presne tak ako pises, ale ja davam len cistu cokoladu, ziadne mlieko 🙂

maya30
1. júl 2014

Baby zlomil sa mi jeden drotik na tej slahacej metle od kenwoodu...myslite ze keby som ho odfikla aj na druhej strane tak bude dobre slahat aj bez toho ? Ved ich tam este zostane dost... 😅 takto mi to tam odstava a skrabe o misu ked slaham...normalne som ho za 2 roky opotrebovala asi 😕

maya30
1. júl 2014

@pristela ja uz to vidim ze aj ja si ho kupim 😀 do konca roka mame airbrush vsetkyyyyy 😀

jakelina
1. júl 2014

@maya30 já bych to vylomila, jak píšeš. Kurník ty strháš i robota 😀 😀 😀

sikag
1. júl 2014

@mysiatkoo skusala som topit tie vetrovky, ale myslela som ze su pekne priesvitno modre a mne to hodilo taku zltkastu farbu 😒 😢 😢 existuje viac druhov alebo si ich nejako farbila? ked vychladnu este s nimi trosku popracujem 😀 😀 dufam ze neskoncia v brusku 😀 😀

sikag
1. júl 2014

@maya30 skus, viac sa to uz asi nepokazi 😀 😀 ked si predstavis ze to vyslahas aj rukou a biednou metlickou, tak by to malo byt v poho
ked budete mat ten airbrush vsetky tak sa necham asi aj ja nahovorit 😀 😀 😀 mne sa zda ze s tym nebudem vediet striekat 🙂 ale ked vidim ako kraaaaasne to vie nazdobit tortu tak fakt neviem. uz som taka nalomena 😀 😀 😀

maya30
1. júl 2014

@jakelina 😀 dost si toho veru so mnou prezil, ale kym neskape uplne tak sa ho nevzdam...vsak odkladam na airbrush 😀 😝

pristela
1. júl 2014

@jakelina no ja mala stastie ze to odo mna nik nechcel a co chceli zas bezlepkove torty to som odmietla ze zial nerobim ☹ nuž toto teraz ale pre mna, na staré kolená 😀 cely zivot lubim vsetko len slahackove 😀 😀 smotanové 😵 a ja bez sladkeho umriem 😝 😝 čiže dnes skusam co na to zaludok 😀 😀 😀 horsie je ze som si kupila ten nechutny"margarin" maslo a decka ze mnaaaam 😠 😠 😠 , dnes som kupila zas ryžove mlieko a najmensi mi zneho uz vyse polovicu vylôchal 😠 že najlepsie ake kedy pil 😕 😕 jogurt este neochutnali na stastie 😅 a slahacka sa mi zda chutovo normalna

jakelina
1. júl 2014

@pristela no však oni ví, že čím to je dražší, tím víc jim to chutná 😀 😀 😀

pristela
1. júl 2014

@jakelina 😀 😀 😀 ako by som moju mamu pocula 😀 😀 😀 😀 ale to ryzove mlieko sa divym ze mu chuti 😕 😕 pre mna to je ako prihorená ryža s vodou a troskou mlieka 😀

lucianak
1. júl 2014

Ahojte, nemáte nejaké obrázky torty - tachometra? Chcem spraviť ocovi k narodeninám o týždeň. Jeho zaujíma všetko okolo áut, ale to sa mi nechce tvarovať 😀 tak si to chcem o poriadny kus zjednodušiť 😅

kukulka1
1. júl 2014

@pristela ,v TO v kauflande tú šľahačku ani nenájdeš lebo ju nemávajú Ked som sa na ňu pýtala,ani navedeli čo od nich chcem.Možno ked ho zväčšia,rozšíria aj sortiment tovaru,uvidíme 😒 😉 🙂

lucula73
1. júl 2014

@pristela ahojky a farby aké používaš do toho airbrushu?
a to po každej farbe treba umyť,či ako?bo na tom videjku čo na tej stránke,tak tie dve farby striedala a neumývala nič......
ď. 🙂

nika266
1. júl 2014

Dievčatá prosím o radu,aku farbu mam použiť na tortičku v odtieni šampanské,Ďakujem

michaela3011
1. júl 2014

@lokalistin chutovo velmi dobry 😉