Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
29. júl 2014

@nika1985 ja som tiež mala cez víkend a v pondelok také objednávky, že tortu na tento víkend, ale JEDNU už mám tak som rovno rušila. A v jednej požiadavke bola tiež sviečka v tvare jednotky. Ako neviem kam na to ľudia chodia a ja sa kvôli sviečke nepotrepem cez pol mesta, keď ani nemám kedy. Ja už mám v podstate do 7.9. všetko obsadené (spolu 5 tort) a potom ešte vôbec neviem ako a či budem piecť. Malý ide do škôlky tam neviem čo bude, ako bude.

adipas
29. júl 2014

@mimusa94 zkusím taky snížit teplotu a budu ráda když mi dáš vědět 🙂

ikula2
29. júl 2014

@adipas je to rozdiel chladnicka a izba, neda sa tomu vyhnut, pokial je vonku nad tych 26st., mozes to len eliminovat na minimum chladnicku si nastav tak aby si zmensila ten rozdiel takze nie plny vykon 😎 , ked mas tortu vonku cim najkratsie a robit take ze hore dole ju vyberat vtedy sa velmi zacne rosit..... ale ak je vo vnutri fakt teplo tych 28st. tak to je zufalstvo, treba pockat a robit aspon v noci;, ale pokial nemas klimu neda sa tomu vyhnut

mamavera
29. júl 2014

@nika1985 samozrejme, že jej všetko zarátaj !!!!! Nehnevaj sa, ale riešiť pocity jej dieťaťa nie je tvoja starosť. Ak nebude mať tortu, tak nie preto, lebo ty ju nechceš upiecť, ale preto, lebo mama je lakomá. Inak tá moja suseda si tú tortu najprv chcela dať upiecť a zdalo sa jej to veľa....tak si piekla sama a figúrky si objednala, o tom, koľko ju to vyšlo, už sa nezmienila......

nika1985
29. júl 2014

@muffinka8 ved ani ja ze nepeciem a mam prazdniny ale dala som sa ukecat na par tort ved toto ja som neni z mesta suroviny som si kupila a az potom s nej vypadlo sviecku tak let 15km kvoli tomu naloz deti do auta a zhanaj sviecku akoze porazi ma a to je najmenej ale co uz som blba tak mi treba vlastne poucenie. Neboj v skolke mu bude dobre nasa chodi od januara akurat teraz ma prazky a kazdy den nic ine nepocujem len ze mami a dokedy budem este doma ja chcem ist do skolky tu v dedine okrem sestricky nikoho nema na vylety chodime ale tak predsa skolka je skolka a ja som rada ze sa jej tam tak paci az mi je sem tam luto ze chce byt viac tam ako doma

vladiella
29. júl 2014

Dievcata, prosim, mate niekto skusenosti s tymito polskymi azo free praskovymi "prirodnymi" farbami?
dakujem za odpoved 🙂

sticker
29. júl 2014

@grasie Hm, to mi vychádza dať aspoň o 1 vajko viac..... Lebo mám predsa len trochu väčší plech. Mám aj taký rozmer ako Ty, no keby z toho spravím číslo 4, bolo by to dosť malé... Lebo už aj nad tým menším plechom som premýšľala....
No idem skúsiť pokus č.2 a snáď si s trúbou už "sadneme" 🙂

pipka
29. júl 2014

@muffinka8 no neviem ako bude malemu v skolke ale urcite viem, ze tebe bude doooobree 😀 😀 😎
ale malemu tiez, neboj 😉 kriza pride na treti den 😅 😀 ale po dvoch tyzdnoch uz bude ok 😉

muffinka8
29. júl 2014

@pipka @nika1985 ja viem, viem ... ja len, že si aj tak radšej dopredu nič neplánujem na pečenie na september.

pipka
29. júl 2014

@muffinka8 ani ja 😉 lebo u nas zase skola zacne...tiez som zvedava co a ako bude 😅 😝

muffinka8
29. júl 2014

@pipka Inak malý sa nám teraz odplienkoval v podstate sám, len s tým, že on nerozpráva tak chodí na nočník sám keď potrebuje 😅 ... dúfam, že to učiteľkám v škôlke vadiť nebude alebo že ho nejak ukorigujú 😅 a keď sme mimo domu a nemá kam ísť cikať tak si max. cvrkne 😀 ako heslo, že "chcem cikať" 😀 😀

pipka
29. júl 2014

@muffinka8 neboj, kolektiv robi divy 😎 😀

muffinka8
29. júl 2014

@pipka veď to to 😀 😀

zuzka7512
29. júl 2014

@kukulka1 ďakujem... 😉

sikag
29. júl 2014

@lucula73 nakukni ku @pristela

lucula73
29. júl 2014

@sikag uf,tak to by som si netrufla 😀 ,ale už som dačo našla,musím sa rozhodnúť,lebo hlavne neviem,ako prenesiem tu poschodovú čokoládovú na spodnú čokoládovú....... 😉
v´daka aj tak 😉

lucula73
29. júl 2014

@nika1985 ja byť tebou,tak jej na rovinu poviem,že mám dve malé deti a mesto 15km ďaleko,nech si skusi sviečku zohnať sama....

mysiatkoo
29. júl 2014

babule niekto s overenym receptom pre celiatika zaroven s alergiou na mliecnu bielkovinu? dakovala...

kattikakiki
29. júl 2014

Ahojte dievcata,,,mozem na marcipan prilepit jedlu oblatku? Cim by to drzalo? A nenasiakne to vlhkost s torty?

nika1985
29. júl 2014

@kattikakiki ja lepim dekorgelom zatial vzdy drzali

pipka
29. júl 2014

@kattikakiki mozes v pohode 😉 mozes aj medom alebo jedlym lepidlom 😉 prip. pipingelom 😉

pristela
29. júl 2014

@lucula73 bud tu hornu cokoladovu "potahuj" na spodnej "potiahnutej" cokoladovej , alebo tu hornu prenes normalne rukami, chyt za boky ako klasicku potiahnutu potahovkou ale nechaj si tam zatial ten papier /abo na com budes mat coko naliatu a daj ho dole az pak, aby si drzala za papier nie coko, chapes 😀
aa neblazni ja na coko odbornik iiisto niesom 😝 😝 😝 na to su tu ine majsterky 😵

kattikakiki
29. júl 2014

@nika1985
@pipka
dakujem kocky..a nenavlhne ta oblatka s torty?

pipka
29. júl 2014

@kattikakiki nie 😉 ja som to uz robila x-krat a v pohode 😉 decor gel je asi naj 😉 alebo pipingel, to predavaju aj tam, kde oplatky 😉

nika1985
29. júl 2014

@kattikakiki mne sa este nestalo a to som lepila aj 20mafin potahovanych klop klop lebo pri mojom stasti sa mi dalsia zvlni

lokalistin
29. júl 2014

@vladiella nepoznam ;-€

vladiella
29. júl 2014

@mysiatkoo z jednej bezlepkovej diskusie
já mám osvědčený klasický piškot
Klasický piškot, množství je variabilní, většinou dělám z 5ti vajec na plech a ze 4 na velkou dortovou formu 28cm a vyjde to na jednu vrstvu, nemusí se prořezávat:

na 1 vejce přijde 40g blp mouky (používám Jizerku, nebo Doves Farm), 40g cukru, 1lžíce horké vody (ne úplně vařící) + 1/2 kypřícího prášku do mouky

Z bílků a špetky soli ušleháme sníh, k němu přidáme polovinu cukru, žloutky ušleháme s cukrem do pěny, po lžících přidáváme horkou vodu a šleháme, pak přidáme 3/4 mouky s kypřícím práškem, 1/2 sněhu, zbytek mouky a zbytek sněhu, nalijeme do formy vymazané a vyložené pečícím papírem a dáme do trouby předehřáté na 150st a pečeme do zrůžovění

případně tmavý co dělám jako korpus na Harlekýn by měl být taky ok:
4 vejce, 100g cukru moučka, 50g mouky, 20g kakaa
žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme mouku a kakao a nakonec sníh z bílků, pečeme 30 minut na 180st

vladiella
30. júl 2014

@mysiatkoo akurat pozeram, ze mam uplne ten isty recept, davam 5 vajec a 200g cukru i muky, naviac davam este vanilkove cukre bourbon alnatura a sol a kakao!, pricom davam, ale trstinovy tmavy nerafinovany cukor a cely prasok do peciva bezfosfatovy a zaroven skrobovy - alnaturu... a mam ho vysoky, krasne prerezem viac x, naposledy 3x, lenze ja mam radsej tensie vrstvy cesta s plnkou, aby bola stavnata, forma 23cm, vzdy peciem dva korpusy, ale recept je mnozstvo na jeden 26cm. ak-tak este daj o vajce viac, a o trosku muky tiez, s vodou len doriedujes huste cesto, takze pozor, domiesavaj opatrne podla toho, ako to hustne- v tom byva zrada. Korpus je chutny, nedrobi sa, nie je moc tazky...
davala som jizerku, a na obrazku po naneseni ganache (dik moc za pomoc 😵 ), je to z dvoch korpusov 23cm, bol riadne vysoky.

mimusa94
30. júl 2014

@vladiella ahooj mala by som otazocku ako robis to ganache 🙂 uz som to tu viac krat zacula...smotana a cokolada alebo ako prosim ta o postup ak by som bola dobra a mala chvilku cas dakujem 🙂

mysiatkoo
30. júl 2014

@vladiella diky, asi som nenapisala dosledne, lebo s korpusom problem nemam, to robievam, mne skor ide o tu alergiu na mliecnu bielkovinu - netusim aky krem je pri tejto alergii vhodny (zaroven musi byt bezlepkovy)

@mimusa94 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722...