Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
1. aug 2014

Dievcata ahojte,

tak ja som torticky dopiekla. Ak by ste mala niektora zaujem, kludne mi napiste do IP vase telefonne cisla. Potrebujem totiz hoky, na ktore presuniem vsetky moje zakaznicky.
Piekla som pre BA a okolie, aj pre Galantu...

od 1.septembra som azda stastne zamestnana 😵 sa tesim velmi. 😉

mysiatkoo
1. aug 2014

@zuul blahozelam Zdeni! A dufam,ze to nevesias celkom na klinec 😉

dada2007
1. aug 2014

@nika266 prosím ťa, aj si niečím lepila tie strieborné guličky? alebo len tak vtlačila? dakujem za odpoved...

chavierka
1. aug 2014

S.O.S. otázka
Baby aj Vás sa pýtam, od 9 rána mám v chladničke obmaslovenú tortu a maslo stále nie je poriadne stuhnuté, chladnička chladí na silno, možno je chyba, že som použila inú značku masla ako zvyknem alebo ja neviem...len neviem čo robiť, za chvilu potrebujem poťahovať tortu. M"žem, aj ked nie je maslo poriadne stuhnuté, či? Nebude sa mi potom topiť marcipán (Smartflex) ? Ďakujem za rady!!!

muffinka8
1. aug 2014

@artepf kráááásne 😵 😵 a prosím ťa kde si zohnala tie biele podložky? Takú by som potrebovala, ale na nete som videla len farebné.

akapulko
1. aug 2014

jaaaaaaaaaaaj zienky mam otazku piekla ste uz niektora 7poschodovu tortu??????????????lebo po mne taku chcu a zaujimalo by ci s tym ma niekto skusenost????dakovala vopred 😝 😝 😝 😝 😝

nika266
1. aug 2014

@dada2007 ja stou paličkou od kostic dam truchu do lepidla a urobim stym taku malu dierku lepidlo sa mi otlaci s tej palicky na hmotu a tak tam prilozim tu gulicku

muffinka8
1. aug 2014

@akapulko viem si to predstaviť, ale s tým, že skladať ju priamo na mieste na stole. Maximálne doma prvé 3 poschodia a zvyšok prepraviť po jednom a tam poskladať, čiže môže byť len jednoduchá, buď zo stuhou, alebo kvetmi ktoré tam zapichneš priamo na mieste.

muffinka8
1. aug 2014

Niečo aj tento týždeň.

vladiella
1. aug 2014

@mysiatkoo
@aduskatt
Dakujem dievcata za pomoc 😵
Myska, pls, kolko dlho musi "chladnut" ganache a ako dlho musia byt torty pred ganache v chladnicke? strasne sa ponahlame uz chceme cestovat, tak neviem, ci mozem vynechat celonocne chladenie a ako dlho - kedy najskor mozem potahovat domacou marshmallow potahovkou po naneseni ganache? a urobila som ganache z 3ks 33% slahaciek 250g z lidlu so 6 ks tej varovej zlatej coko z lidlu 200g, na aku tortu by to malo , prosim, vystacit? mam 2 poschodia 26cm a 20cm ale strasne vysoke ☹
no a posledna otazocka, cestovat v aute s poriahnut ☹ y tortou v celku, alebo samostatne nezlozenou na sebe??
boze, druhu noc som hore, zas sa mi nedarili korpusy, asi blbe vajicka... uz nevladzem ani dychat. dakujem

janka22201
1. aug 2014

@muffinka8 viem že sa opakujem(už som ti to kedysi písala),ale tie tvoje postavičky sú také zlaté,také milučké...no šikovná si nič sa nedá robiť 🙂

jakelina
1. aug 2014

@vladiella já potřu a za dvě hodiny už potahuji. Teda po druhém potření. 😉

vladiella
1. aug 2014

Babulky, nepisem Vam to tu, lebo nestiham, ani nie kvoli casu, ale kvoli tej mojej malej opici, za nou nestiham...
Ste uzasne! vsetky! krasne napredujete, ste inovativne a originalne! a mate telent.
Tymto chvalim kazdu jednu z Vas! clovek sa neodtrhne, ked sa zalistuje a pozera obrazky ... az teraz som si uvedomila, ze po inspiraciu clovek na google liezt nemusi, staci sa tu rozhlianut! 🙂 velmi sa z Vas tesim 😵 😵 😵

vladiella
1. aug 2014

@jakelina nooo, tak to je vyzva, idem skontrolovat ako je na tom ganache, ci uz kamos ztuhol 😀 dik 🙂

bubobubina
1. aug 2014

@muffinka8 jeeeej, ten je milunky 🙂

akapulko
1. aug 2014

@muffinka8 tak toho som si vedoma ze musim to skladat na mieste 😝 😝 mna len trapi ci to fakt udrzi tych 7poschodi na sebe v tom teple!!???ci mi to nahodou nerupne nejake poschodie v strede a cele mi to proste rozsipe 😀 😀 😀 ma to byt hlavna svadobna tak mam stresy ☹ ☹ ☹ ☹ lebo myslim ze musim dat v strede jednu fest hrubu tyc primontovanu k spodnej zakladnej doske aby mi to drzalo ten zalkad ale lamem si hlavu nad tym ze asi mi nestacia obycajne spajle na udrzanie tych poschodi 😅 😅 😅 😅

muffinka8
1. aug 2014

@akapulko asi budú lepšie tie hrubé bambusové. Ale ja jedno nechápem, načo je komu taká torta 😨 😨 😕 😕 a to asi sa treba nejakých cukrárov opýtať či to vydrží celé, ale s výstuhami by asi malo, alebo sprav prvé 3-4 poschodia len polystyrén 😅 😅 skús im aj toto navrhnúť.

@janka22201 @bubobubina jééj, ďakujem 😵 😵 😵

sulaiovamaja
1. aug 2014

pre fanusika Slovanu, 8 kg

mimcak
1. aug 2014

@muffinka8 nie nič vôbec sa neozvali.

mimcak
1. aug 2014

@artepf veľmi pekné tortičky. 😵

mimcak
1. aug 2014

@muffinka8 prosím ťa kde si kupila vykrajovatka na také malé hviezdičky? Ja už dlhšie hľadám,ale také su drahé v tých eshopoch ,že až.

grasie
1. aug 2014

Nádherné tortičky tu zasa pribudli 🙂
A tu je výsledok mojej včerajšej nočnej🙂

muffinka8
1. aug 2014

@mimcak raz cez MMB, ale si predstav, že mi prišli namiesto všetky 3 také malé, namiesto troch v rôznej veľkosti. Takže mám 3 rovnaké malinké. Môžem ti poslať jednu ak chceš.

sticker
1. aug 2014

@grasie Tá je veľmi milá 🙂
Nechcela som pridať moju, ale tak pridám 😒 Ale oblievať tortu čokoládou už nikdy, nikdy!!! Toto bola moja najhoršia torta! A už na niektorých miestach začína praská, tak len zatieram ☹ Váha je 4,3kg, mascaprone+maliny a mramorák. Najradšej by som im ju hneď dala a už ju nikdy nechcem vidieť 🙄 Tie boky to bolo za trest, aj som to teplým nožíkom prechádzala... No, nech len prežije do zajtra...

ikula2
1. aug 2014

@artepf nadherne 😵 😵 😵 prosim ta co to mas za podnosy?

lokalistin
1. aug 2014

@chavierka mne minuly tyzden tiez netuhlo,chladnicka nestihala spodne priepazky boli vychladene vrchne vobec, tak som prehadzovala zhora dole a tak aby bolo vsetko vychladene

79zuzana
1. aug 2014

@sticker ale pekne si to zvládla. Veľa možnosti si nemala, myslím si, že je najlepšie ako to len môže byť. Perfektne ;)

lokalistin
1. aug 2014

@sticker super si ju spravila

grasie
1. aug 2014

@sticker ďakujem krásne 🙂 a tá tvoja tortička je úplne super, čoko v tomto teple je jak za trest, odviedla si skvelú prácu 🙂 a to si ganážovala či len oblievala čistou čoko?

sticker
1. aug 2014

@79zuzana Zuzi pekne si to vystihla - nebolo veľa možností 🙂 Ale teda, včera večer som myslela, že skolabujem, úplne vážne... Tak ráno znovu, s maminou - oporou 😝 Ale tie boky sú hrozné, to mi nešlo ☹
@grasie Iba oblievala.. našla som na tortyodmamy že ceru + olej tak som skúsila, ale to bolo riedke. Potom sme dali iba tie biele "peniažky" s maslom... Keď som topila bielu čokoládu, to sa mi nepáčilo. Neviem, asi som to zle topila... Ale už nikdy, fakt nikdy 😝