Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
3. aug 2014

@lokalistin nooo tak takakto moznost ma nenapadla🙂)skusim ukecat objednavatelku🙂 😝 😝 😝 😝 dakovala za tip 😉 😉 😉 😵 😵

jakelina
3. aug 2014

Holky já celý srpen nepeču, tak jenom semifreda na oslavu narozenin pro nás doma. Světlý piškot, mascarpone s mandarinkami.

mimcak
3. aug 2014

@akapulko aj mne sa páči tá torta čo dala @lokalistin tu 7 poschodku si neviem predstaviť ako by si skladala na mieste v tom teple. čo ak by sa po ceste orosili a potom to prekladať tak aby si sa torty nedotkla 😝 😝 😝 no ja by som to určite nedokázala tak by sa mi ruky triasli,že by mi to určite aj caplo na zem ako sa poznám 😒 😀

mimcak
3. aug 2014

no a pridávam svoje ešte z piatku a celý víkend som oddychovala. Svadobná blbé foto,lebo bolo tak horúco,že som ani nefotila,len rýchlo ked prišli pre tortu. Ta s korčulami presne nadyktovaná, korčule podľa originálu. jedna katastrofa ,pani mi potom hovorila,že jej 3 cukrárky odmietli tuto tortu robiť a že potom jej dal niekto kontakt na mňa. Lebo tie korčule chcela normálne plnené nie z burizonky,ani modelované.Ešte tam išiel aj fotorámik s jedlou oplátkou,ale s tým som nefotila,ten som len pridala pred odovzdávkou. Boli z nej nadšený no je som nebola spokojná,ale v tom teple to bola hrôza.

mimcak
3. aug 2014

a ešte som sa vás chcela opýtať nestalo sa vám ,že vám vlhli torty v chladničke? Lebo mne teraz normálne vlhli a teplotu som mala tak ako vždy. Bola som z toho nešťastná,nevedela som čo robiť. Nastavili sme potom chladničku,aby viac chladila a podávala som do chladničky samé kartony a utierky . Bojím sa,lebo ma čaka zas poschodová a obávam sa toho.

jenn44
3. aug 2014

@mimcak to su krasne korcule :D aj svadobna nadherna. Noo, tak som pocula ze ano kartony, alebo rovno do kartonovej krabice dat tortu... mne sa to klop klop nestava.

nika1985
3. aug 2014

@jenie123 mas moj obdiv aj ja mam kopy ja ich mam teraz doma obe a mam co robit aby som stihla pri nich aspon navarit. Neviem ako spravim tieto asi len z bozou pomocou a spat asi teda tiez nebudem. Tento tyzden som mala na skusku jedno vsetko s nimi strach a hruza. ☹ Mne mala spi 1,5hodky za den a to musim striehnut aby mi ju starsia nezobudla tak vtedy som odpisana az v noci a to som uz tak znicena ze uz len ratam kedy aspon skolka zacne. Krpana sa mi vsade stava a chce chodit ale je zlata len keby tolko roboty nebolo. Vazne klobuk dole 😉

akapulko
3. aug 2014

@mimcak no ved to ze to teplo a pritom to po mne chce pani co osobne pecie torty🙂)))a ona pri tom vraj piekla maximalne 3poschodovu 😀 😀 😀 😀 😀

mimcak
3. aug 2014

@jenn44 Ďakujem 😵 😵 😵 ved to,že ani mne sa to nikdy nestalo za tie dva roky čo pečiem až teraz . 😠

mimcak
3. aug 2014

@akapulko No super.Takým sa pečie najlepšie to som mala už aj ja a tiež svadobnú 😅

luciahromadkova
3. aug 2014

@jakelina majka su perfektne, mas nejaku formu? a aký si dala krém? dakujem pekne

mysiatkoo
3. aug 2014

@vladiella ale kdeze, ja viem kreslit len nieco co vidim, inak som stratena 😀

sulaiovamaja
3. aug 2014

Ahojte, prosím Vás mate niektorá recept na taký karamel s arasidmi ako je v snickers?
Malo by to byt z krowiek, len ho neviem nikde najst, dakujem

ikula2
3. aug 2014

Prosim vas dievcata pouzivate specialnu formu na CUPCAKES pecenie, nasla som len jednu od wiltonu s priemerom 5cm, v obchodoch maju len tie 3cm.... Myslim na tie vacsie kosicky 5cm spodny priemer... Nieco taketo oprali sa kupit??? Alebo radsej tie lacnejsie aj ked neviem ci sa tam vopchaju kosicky 5cm..

akzuzs
3. aug 2014

@mimcak No mne sa rosia len keď ju vytiahnem tak vtedy vlhne ale keď je v chladničke tak nie. Ale v tých teplách je to hrôza ja potiahnem tortu a idem žehliť a žehlička sa prilepila na fondán 😅 A to zásadne poťahujem v noci pri otvorených oknách aby ako tak sa kuchyňa vychladla. 😀 Ozaj dnes som pikla hus (ale normálnu z mäsa nie tortu 😀 😀 😀 😀 ) A hus sa pečie dlho. Ja som 3 hodiny doma kúrila trúbou. Kuknem na teplomer v kuchyni v byte a tam 30 stupňov. Och joj zltý januáááár 😀 😀 😀 😀

kivinecka
3. aug 2014

Ahojte viete mi poradit potravinarske farbivo?kde kupit a ake je najlepsie?

mrka2
3. aug 2014

@mimcak no tie korcule su uplne paradne!!!

lokalistin
3. aug 2014

@akapulko rada, podla mna to bude krajsie aj jednoduchsie, hlavne koli teplu

lokalistin
3. aug 2014

@mimcak mne tiez vlhne, ale len velka, ked je blizko pri stene, aj ked tam mam tri kartony, dokonca este nepotiahnuta, len oganazovana mam ganaz s kvapockami vody vzadu

pipka
3. aug 2014

@ikula2 ja mam taku na 12 muffins z lidla 😕 😅 😉 5 cm, teflonova a stala tusim 4,90 😉 uz ju mam roky a fuuurt dobre sluzi 😉

jakelina
3. aug 2014

@luciahromadkova formiček mám 15, vyložím je folií, dám vykrojený korpus a plnila jsem krémem z mascarpone, šlehačky a mandarinek. Nahoře je to dozdobeno pribiňáčkovým krémem a ty čokoládky jsem nastříkala na pečící papír. Celkem jsem jich dělala asi 25, tak jsem postupně vyndala ty hotové a plnila další. Děkuji moc.

lokalistin
3. aug 2014

@jakelina kraaaaasne, mas formy? boze jak by som si dala

lokalistin
3. aug 2014

@jakelina no akurat citam, ako taka forma vyzera?

jakelina
3. aug 2014

@lokalistin ještě mám v lednici, škoda. Nejde to poslat vzduchem 😀 😀 😀

lokalistin
3. aug 2014

@jakelina ja ank nesmiem sak hned sa to namna nalepi, dneska som vyhodila asi 250g kremu, co zostal zo svadobky, aj by som ho zjedla, ale minuly tyzden som tortovala a ustipovala a bach +600g tak tento tyzden vsetky odrezky rovno do kosa

vladiella
3. aug 2014

@mysiatkoo no, skromnost v Tvojom pripade nie je na mieste! Vazne mas talent a Tvoja praca je citlivo prepracovana 😵 skoda, ze aspon ta vyzdoba nepodlieha spotrebe... A animovany u mna neznamena len kresleny

vladiella
3. aug 2014

@ikula2 ahojky, ja mam z ikei, ale maju I v tescu, pozri na nete ikea a skoc do tesca osobne ...

lokalistin
4. aug 2014

No kočky tak patrim aj ja do klubu prepadnuteho korpusu. A akurat teraz ho potrebujem vysoky-porazi ma, ale obrateny vyzera super, no len v strede diera jak hrom 😢

jper
4. aug 2014

@ikula2 tak já mám obaly od paštik - velké i malé a peču v tom. Nic mě to nestálo (manžel mi nasbíral kolem 50ks na táboře) mám je tak 7let a super 😉

evuska32
4. aug 2014

pre sestru k narodkám 🙂 mramorák, karamelová zo Salka, parižák a jahody....mňamková, inak vystískala ma za ňu, ako keby som jej neviem čo kúpila 😀 najkrajšia odmena!!!