Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zz134
14. apr 2015

Ahojte kocky,
prosim Vas o pomoc...niekedy to niekto pridaval taku cokoladovu torticku krasnu na vrchu s jahodami myslim . ta cokolada tiekla dole po torte a jahody boli tiez pomacane ...prosiiim ak viete co hladam hodte mi to sem.
dakujeeeem!

antenka1
14. apr 2015

@1zaza ten hafan ti pekne vosiel do zaberu. Huncut jeden! Dokonaleee 😕

grasie
14. apr 2015

Ahojte babky, mám požiadavku na tortu, ale celá rodina je alergická na mlieko (nie laktózu)
viete mi poradiť prosím, aký krém, poťahovku, čo pod poťah??
ak sa to tu riešilo, ospravedlňujem sa, stačí ma navigovať, že kedy asi a ja si to vyhľadám.
Ďakujeeem 🙂

nika1985
14. apr 2015

@grasie Ahoj bud urob puncovu tam nieje nic mliecne a nemusis tam nic nove vymyslat. Alebo Potom bud ryzove, sojove, mandlove prip. kokosove mlieko pri sojovom pozor neviem ako maju stare deticky nasa mala nemoze ani sojove. Da sa kupit maslo vola sa to ze Alsan ale pravdu povediac som to do plnky neskusala zatial to malej iba natieram. Viem ze pouzivaju baby miesto masla tusim palmarin ale s tym nemam skusenosti ci to moze. Cokolada je tiez aj ryzova. Aj smotany su skus pozriet v bille ta je uz dost dobre zasobena ak nemas na blizsku zdravienku. ja som robila malej puncovu a ganaz s tym ze potah a ganaz nepapala. Neviem ci som Ti aspon trosku pomohla

stebota
15. apr 2015

@stebota tie kvety som si aj myslela ale vy tu dokážete aj nemožné tak pre istotu ale aj to naaranžovanie pre mna top

stebota
15. apr 2015

@1zaza ten pes je neskutočný ved je ako živý 😉

1zaza
15. apr 2015

@stebota Ďakujem 🙂

grasie
15. apr 2015

@nika1985 že neviem, či som ti pomohla, ty si aká vtipná 😅 , jasnéé že pomohla, moc moc ďakujeeem 😵 idem im hne´d aj písnuť 🙂

jakelina
15. apr 2015

@1zaza ten pejsek je jak opravdový

dadulajda
15. apr 2015

prosim vas pomozete mi? chcela by som spravit svokrovi tortu, nieco ako vrece s kavou. nasla som aj inspiraciu na nete, len neviem, ci sa mi smartflex udrzi, alebo aj to aky krem pod to, aby sa to nespustalo...musi prezit prevoz ta torta... prip.ak najdete nieco podobne sem s tym. velmi pekne dakujeem!!

lamps
15. apr 2015

@dadulajda smartflex sa nebude topiť, ak tortu pred poťahovaním obmažeš maslom vymiešaným so zvyškami korpusu

stebota
15. apr 2015

@dadulajda myslim že smart ti to udrží ja by som tortu obtrela maslo+cukor+odrezky z torty ked zarovnávaš mne to drží super 😉 😉

stebota
15. apr 2015

@maya30 prosím ťa holá torta neobschne to vôbec si to neviem predstavit inak velmi pekná 🙂

zz134
15. apr 2015

kocky prosim prosim nenasli ste niektora tu jahodovu tortusu? Nemate odlozenu? pisala som vyssie, len neviem ci ste si vsimli :(
prepacte ze spamujem ale zuuufala som:(

silvialetko
15. apr 2015

@zz134 myslis tuto od @lamps

adrika202
15. apr 2015

@zz134 ja som robila takuto

zz134
15. apr 2015

@silvialetko
@adrika202
dakujem babule .. zte zlate!
Ta co myslim bola poliata cokoladkou, ta sa tak akoze roztekala po bokoch a na vrchu jahodky ...
jaj som ja mrkva ze som to stratila:(

zz134
15. apr 2015

na skusku mandarinkova tortusa...sli do nej mandosky aj so supkou ...nabuduce supku nedam, lebo sposobila dost horkost:(

matomi
15. apr 2015

@zz134 google našiel niečo také.

mysiatkoo
15. apr 2015
elamaslakova
15. apr 2015

Dievčence ahojte , pridávam jednu dnešnú tortičku, fialová sa strašne zle fotí . aspon teda mne

1zaza
15. apr 2015

@jakelina ďakujem 🙂

haannka
15. apr 2015

Ahojte. Viem, ze je to trapne pridavat svoje amaterizmy popri vasich "naddielach" ale tu je moja torta s temou "futbalista-kutil"

lukur
15. apr 2015

ahojte 🙂 aj ja niekedy niečo upečiem, ale tie vaše výtvory sú geniálne 🙂 wáááw 🙂 teraz potrebujem pomoc, plánujem robiť na jednu akciu velky stredoveký hrad ale neviem zohnať nikde nejakych rytierov.. vie mi niekto poradiť k figurkam? uvítam aj skúsené rady cukrárkok ako sa mám pustit do tvorby hradu,,, dakujeeem 🙂

silvialetko
16. apr 2015

@lukur skus google

elamaslakova
16. apr 2015

@lukur Daj si do googla how to make castle cake

lukur
16. apr 2015

najdem tu niekoho z bratislavy, kto by mi vedel urobit rytierov? Ak by sa nasla sikovna osobka, budem veelmi rada 🙂

timuss
16. apr 2015

@grasie ja som robila s palmarinom, puding uvarila s ovocnou stavou, davala som jahodovu, nechala vychladnut, palmarin som vymiesala s cukrom a potom postupne som pridavala puding, a dlhsie to slahala, nech je krem nadychanejsi..natierala som len v tenkej vrstve, lebo pravdu povediac predsa len citit, ze je z palmarinu, nie je tak dobry ako z masla, ale je to jedle..pod potah palmarin alebo alsan-s, pozor, hera uz obsahuje mliecne bielkoviny..aj niektore cokolady, aj to treba citat, keby si robila cokoladovu..
.

grasie
16. apr 2015

@timuss ďakujem krásne 🙂 no nakoniec to padlo 😒

elamaslakova
16. apr 2015

Ahojte dievčence, dnes som sa bavila s týmto mládencom , foto nižšie , trvalo mi to pekne dlho ,ale myslím , že sa podobá troška na originál 😉