Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. mar 2014

@adrioska možná tu pružnost udělá ten sirup, ale moc se mi to nezdá 😒

ejkula
17. mar 2014

famózne diela ste zas porobili šikuľky. No keď vidím tie množstvá, čo postíhate, tak mám pocit, že som objavila dielňu niektorej z Vás 😀 (samozrejme, len čo sa týka prípravy, určite nie dozdobovania 😅 - na Vás sa nechytajú 😝 )

https://www.youtube.com/watch?v=A-q7HHlp5wk
chvapilu
18. mar 2014

dobré ráno mám dělat svatební dort s orchidejemi moc se mi líbí tento,ale stále přemýšlím jak upevnit ten drát s kvítkami vůbec nic mě nenapadá.A ještě poprosím jaká je to barva kvítků,?Děkuju moc za rady pokaždé mi moc dobře poradíte.

mysicka3703
18. mar 2014

Šikovnice idem robiť tortu 3D krtka a budem ho plniť nugatovym krémom ( maslo puding nugát) môžem dať tento krém aj pod potahovku? Alebo radšej maslo s odrobinkami? Ďakujem

mirka100911
18. mar 2014

@sikag Rafik uz mam objednany a cakam na dorucenie... 😉 Len vas potom budem otravovat, lebo zatial neviem, ako ho pouzivat. Resp, co dat dospodu aby mi cele cesto nevytieklo... To bude srandaaaaaa.... 😀 (zatial mam len 26cm a 21 cm, inak som piekla v hrncoch mensich, hehe... )

jakelina
18. mar 2014

@mirka100911 dolů alobal a zahnout, o stránku dopředu jsem dávala fotky z trouby a tam mám korpus v ráfku

lokalistin
18. mar 2014

Tak dievcence moje macarons. Neni su vobec pekne,ale chutili mi, tak dufam,ze nabuduce budu krajsie 😉 (davala som mandle a nepreosiala som ich a su take hrudkove) . Len s tym kremom ma to uz po chvile prestalo bavit. Skoda tych farieb 😠 . Tie hnedkave su podla @dagmarmustafa s kavovym kremom, zlte (?) su citronove, tie bordove(mali byt ruzove-cyklamenove) su s jahodovym kremom a tie vyblednute modre(mali byt tyrkysove a chcela som krem z visni,ale poostavalo kopec kremu z kazdej sorty,tak som vyslahala len trosku mascarpone so slivkovym lekvarom)so slivkovym kremom. Fotka farieb pred upecenim a hotove

jachin
18. mar 2014

Dnes v Kauflande som narazila na akciu-čisto biele maršmelov 100 g za 0,49€....

mimcak
18. mar 2014

@jakelina vidím,že pečieš v rafíku a neroztahuje sa ti ten rafík? Lebo mne drží ,iba najmenšia velkosť, alebo najväčšia ,ale ked chcem medzi tým tak sa mi rozťahuje nedrží mi to ten spoj. Minule mi muž pricvakol kliešťami ten spoj ,ale potom som to nevedela povoliť.

nika1985
18. mar 2014

baby ako by ste urobili orla na tortusu? bude to torta pol na pol na jednej strane chce 2D mimona a ten orol ze nema byt ziaden znak klubu ale origos pomoc prosim

mamina1978
18. mar 2014

@nika1985 ja som prave tohoto nedavno nasla. Vyzera to zaujimavo s tymi listockami ako perie....... ty si sikula, urcite nieco pekne vymyslis. 😉

mamina1978
18. mar 2014

@lokalistin vobec nie su hrozne, nahodou celkom chutne vyzeraju......... 🙂

mamina1978
18. mar 2014

@vlada111 nadhernaaaaaaa ,dokonalaaaaa a kolko kvietov waaaaauuuuu 😵

nika1985
18. mar 2014

@mamina1978 jaj keby si ma videla uz sa mi aj z hlavy pari a ja stale nic nemam vobec neviem co chodim po nete a hladam uz som rozmyslala aj nad jednou oblatkou ale to by bolo asi smiesne pol torty tak a pol tak ☹

lokalistin
18. mar 2014

@mamina1978 diky, len nevyzeraju,ako maju chcem take knallige farben a mat ich krasne leskle a hladke-no mozno nabuduce 😉

sikag
18. mar 2014

@lokalistin no spojene su celkom pekne 🙂 inak teraz som videla v tchibo formu na markonky - taku podlozku s kruzkami akoby dolkovnik

sikag
18. mar 2014

@mimcak ked vidim tu hranu tak to je urcite inspi z netu alebo @mysiatkoo, lenze ta sa podpisuje 😀 😀 😀

sikag
18. mar 2014

@mysicka3703 ak ti zvysi krem tak don este pridaj maslo + odrobinky, aby to bolo hlavne maslove a moze ist pod potah, ale ciste to nedavaj

mimcak
18. mar 2014

@sikag to je inspi z netu. Mám robiť s takou korytnačkou tortu a neviem či ju urobiť celú z hmoty 😒 ,lebo je dosť velká.

lokalistin
18. mar 2014

@sikag dakujem, hej ved tu (myslis taku tu silikonovu) som si chcela kupit,ale nemali,tak som kruzitkom kreslila,ale uz je objednana z amazonu, na dalsiu varku 😉 😀

lokalistin
18. mar 2014

@chvapilu farba neviem aka by to mohla byt,ale s tym upevnenin drotu by som ju ja asi celu namotala na spajlu a strcila do torty-tym padom je zaklad dost hruby, aby udrzal vahu tej celej orchidey, ale mozno baby poradia lepsie

mamina1978
18. mar 2014

@lokalistin tak mi ich posli😉 u nas sa za nimi len tak zaprasi...... a bude ulpne jedno ci su hladke alebo nie.......a su pekne farebne, na to moje detvaky letia 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
18. mar 2014

@mimcak takovou dělala florentina s tou želvou

lokalistin
18. mar 2014

@mamina1978 haha no aj by ti poslala,ale dost mi chutia, uz som tusim 10 spraskala a kolegyni som slubila,ze donesiem,ona donesie veceru a ja nachtisch 😉 skoda,ze byvas tak daleko by som dosla na caj

mimcak
18. mar 2014

@jakelina ja som vedela,že ju tu niekto robil,len som nevedela kto.

mrka2
18. mar 2014

dievcata, neviete mi poradit? idem robit buduci tyzden tortu husle a neviem,ako mam urobit tie struny,aby mi to tak pekne stalo vypnute. nechcem to len tak nechat lezat. co pouzit? drotik? nitku? nerobil niekto???? dakujem

sikag
18. mar 2014

@mimcak ja by som ju urobila z puncoviny, ak ti nebude vadit vaha naviac 🙂

jakelina
18. mar 2014

@mrka2 zlatko já jsem nedělala, ale četla jsem, že je na to nejlepší dentální nit 😀 😀 😀

chvapilu
18. mar 2014

@lokalistin díky , je to supr nápad ,to by mě nenapadlo, díky moc.

mrka2
18. mar 2014

@jakelina hu huuuu, tak to ma veru nenapadlo! ale ved to je super napad. moc díky! 🙂