Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
25. okt 2009

ahojte kocky

cessy
25. okt 2009

nadulici chut je urcite velmi podobna, ci tam das ten kuk sirup, alebo medik. ja som ochutnala ten kuk sirup a je to podobne. a kedy prisas fotocku diela???

cessy
25. okt 2009

cau bianca
pecies nieco???ozaj a fotku co si piekla ani si nepridala ☹

nadulici
25. okt 2009

no asi zajtra, moooozno ak stihnem tak aj dnes... 😉
este robim posledne upravy, zbalim tortu a dietatko, a ficim oslavovat 😅 😅

cessy
25. okt 2009

nadulici tak prajem krasnu oslavu a vela pochval od degustantov torticky 😉 😀 😅 😵

nadulici
25. okt 2009

dakujem krasne 🙂 🙂 🙂

sylvia75
25. okt 2009

Ahojte cukrárky.Potrebujem od vás radu.Idem synovi piecť toru "syr"z ktorého vychádzajú myšky.Bude to moja prvotina.Budem ju poťahovať marcipánom z cukríkov,ten už som raz robila.Prosím vás,ktoré ste ju robili alebo viete poradiť.Ako mám upevniť napr.hlavičku myšky,ktorá vylieza zo syra alebo zadoček ako vchádza dnu.Ďakujem.

cessy
25. okt 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/7258/images&p...

aj ja som robila syr....ale nie moc vydareny 😀 😀 😀
ja som trosicku potrela vodickou a prilepila.drzalo v pohode 😉

bianca
25. okt 2009

cessy no nepridala lebo nebolo co odfotit.Ja som od toho fiaska (presne mesiac dnes) nic ani nezacala robit.Skusim dnes kupit susene mlieko a skusim ti druhu co ste robili kocky.

cessy
25. okt 2009

bianca a barborka nemala tortu??? ☹ ☹ ☹ to hadam nebolo az take zle... 😕

sofi07
25. okt 2009

ahojte, no my uz mame po oslave. fotky pridam o chvilku.
cessy, co trepes, ved ta tvoja syrova bola uplne krasna!

vinka
25. okt 2009

Baby no dnes poobede som robila tortu na rýchlo lebo ma to napadlo o 15.30.A Damiánko sa mi vracal z pretekov.Tak kukuk jak som ju doorala.Nemala som ani čokolády dosť a ani gelovú farbu to domalovať no hrúza.Ale na moje prekvapenie bol očarený a tak šťastný,že dostal tortu,že mal až slzy v očiach.Tak potom mi to bolo fakt jedno ako vyzará. 😀 😀 Ale som ju stihla zbúchať za 2 a pol hodiny. 😀

vinka
25. okt 2009

Sofi kriste tú tortu si piekla ty?No tak toto je krása.No ked ja budem piecť také torty tak už budem mať asi bradaté deti. 😀 😀

cessy
25. okt 2009

sofi, no v skutocnosti ta torta fakt nebola moc pekna 🤐 ale dakujem 😵

sofi pekna torticka, jemna, jednoducha, nic gicove 😉

vinka na 2,5 hod. pracu je super. hlavne je, ze splnila ucel, 😅 ... potesit... 😅

cessy
25. okt 2009

nadulici pekna torticka 😵 😵 si sikula

vinka
25. okt 2009

Cessy tak to splnila.Tak prekvapeného som ho nevidela ani na vianoce. 😀 😀 Nemala som šas zdobiť.On dvere otváral a ja rýchlo dokončovala. 😀 😀 Ale hodím tu link originálu a povedzte mi čo je na torte či je to čierny marcipán alebo čo to je. 😕

nadulici
25. okt 2009

akurat som chcela napisat, ze uz som hodila nejake fotky 😵
celkom sa pacila, aj ked povodne som chcela nieco ine, ale co uz, hlavne ze chutila, zjedla sa celaaa... 🙂 🙂

cessy
25. okt 2009

nadu ja som si v albumoch vsimla neaku tortu tak som otvorila a co nevidim....tvoj album 😀 😀 😀

vinka
25. okt 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...
Tak a radte lebo takú by som mu chcela na narodky.Ale to už budem mať viac času na to ako teraz 😀 😀

nadulici
25. okt 2009

sofi- no nadhera 😵
cessy- syrova nadhera 🙂

vinka
25. okt 2009

Nadulici paráda prekrásna torta.To ten môj nepodarok musím stiahnúť tu z netu. 😀 😀 😀

nadulici
25. okt 2009

vinka ty si sisuliatko, ja by som v casovej tiesni neurobila nic...to si nahodou sikula... 😎
ja musim popremyslat, a aj tak nakoniec vznikne uplne nieco ine ako by som chcela 😅

cessy
25. okt 2009

dievcata ja som dnes k nedelnej kavicke robila malu torticku a na vrch som dala tuto skvelu polevu. robila som ju prvy krat, ale vazne chutila. bolo to lepsie ako keby bola poliata cokoladou

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12759
doporucejem 😵 😵 😵

nadulici
25. okt 2009

sofi cim si potahovala?MMF?tu bielu mas krasnu bielucku..
cessy ty si pisala ze si uz skusila aj MMF aj falosny marcipan, s cim sa ti robilo lepsie??? a chutovo je ktory lepsi?

vinka
25. okt 2009

No baby ešte stále ste mi neporadili či je to na vrchu marcipán čierny alebo čo.

cessy
25. okt 2009

vinka ja si myslim, ze to malovala na marcipan, lebo ked si pozries jej album, tak vela tort tam maluje.....
neviem,to je len moj odhad 😕 😅

nadulici
25. okt 2009

cessy ja som uz myslela ze ta torta co si tu dala teraz link je ta tvoja ku kavicke 😀 😀
skoro som odpadla, ale potom som nakukla na autora, tak som znova nabehla a rozdychala to...
uz som chcela pisat, ci sa takejto torte hovori ku kavicke???

cessy
25. okt 2009

nadu sofi robila pravdepodobne s MMF.... 😕
MMF s tym som doteraz robila vsetky moje torticka....výborne sa s tym pracuje, teda potahuje, ale chutovo.... 😖 ...je to dost sladke.detom to ale velmi chuti.
teraz som prvy krat robila ten mliecny a zatial som z neho robila len kvetinky, takze neviem porovnat.ale chutovo bol tento mliecny lepsi, omnoho 😉

vinka
25. okt 2009

A čím sa to maluje Gelovými farbami?A to celé na čierno sa dá tak namalovať? 😕 No toto na červeno som si m&slela,že je namalované.Budem si musieť urobiť z papiera tú kostru a potom sa to bude lepšie z marcipánu vyreávať.
Joj Cessy robila som ten tvoj marcoš čo si tu hodila link.Parádne sa valkal na oleji. 😉

vinka
25. okt 2009

čo to je MMF? 😕