Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
30. okt 2009

juj cessy ty si koza.Je super.Krasna.I farby uzasne.A inak ako na sladko?

cessy
30. okt 2009

bianca to pivo som robila ako tortu.....plnka banany korpus 😅

zdenallicka
30. okt 2009

Cessy, dort je fajnovy..🙂

Ja ten marcipan vyvaluju na silnejsi, pak nejsou videt ty nerovnosti toho korpusu.. Ale je fajn.. Babicka byla urcite spokojena, zejo? 🙂

zdenallicka
30. okt 2009

Bianko, vajickovou delam takto - nastrouham si vajicka najemno, pridam nakrajenou cibulku, horcic, sul a pepr, taky nastrouham kyselou okurku (na hrubsim struhadle) a dam bily husty jogurt, trosku zakysane smetany a majonezu... Je fakt dobra..🙂 Pomazanky delam od oka, dle chuti...🙂

A vajickovy salat delam vslatne stejne, jen okurky a vajicka krajim a je to ridsi, tzn. ze pridam vic jogurtu a majonezy...😉

cessy
31. okt 2009

zdeni ano na hrubsie, ale uz som bola zvyknuta na MMF ze na tensie, tak ma to pri tomto ani nenapadlo.
hadam na buduce to bude zas lepsie 😉

zdenallicka
31. okt 2009

Urcite..🙂 Drzim pesticky...😉

bianca
31. okt 2009

zdeni dik

cessy tak to je uplne super.Ja som si myslela ze je to ta slana.Paradna je.Pre chlapov co maju radi sladke uzasna (teda poznam aj par zien co by radi pivko)

cessy
31. okt 2009

zdeni dakujem 🙂

bianka tak, tak. to bolo pre mojho brata a ten je veeeeelmi na sladke 😉

sse
31. okt 2009

ahojte dievčatá, tak po dlhšom čase som aj ja vypekala.Bolo to síce tak narýchlo, ale výsledok je celkom fajn 😉 dala som ju aj do albumu.

cessy krásna tortička pre babku 🙂

sse
31. okt 2009

už adminky objavili môj album a celý mi ho vymazali 😢 tak to dám niekde inde a hodím vám sem link 😀

bianca
31. okt 2009

sse to je skoda ☹ nemas facebook?

cessy
31. okt 2009

sse aj ja chcem vidiet ☹ .

sofi07
31. okt 2009

cafte baby, som tu dva dni nebola, idem si vas precitat 🙂

sofi07
31. okt 2009

cessy, krasna torticka, ruzicky su prekrasne, si sa s nimi pobavila 🙂 . babka musela byt statsna, ze ma taku sikovnu vnucku 🙂
cessy, to si robila z toho marcipanu za 10 minut?ako sa ti s tym potahovalo?
ja uz len tou K2 potahujem, uzasne sa s tym robi, ale rada by som skusila WI, asi si ho vypytam ako vianocny darcek :D, inak, hodila som foto do albumu, piekla som sestre k narodkam, robila som korpus z celych vajec, ale neviem, chutil vsetkym, ale ked som tortu plnila, bol taky krehky akysi, a prvykrat som robila falosny parizsky krem, mnaaaaam 🙂

cessy
31. okt 2009

sofi krasna torticka, si sikulka 😉

ano robila so ten za 10 minut a velmi dobre sa mi s nim robili ruzicky. sice som potah velmi na tenko vyvalkala....dalo sa.ale nepaci sa mi ze je zlty, nie biely ☹

a z kade chcesobjednat WI??lebo aj ja by som chcela, ale nie 7kg 😕

cessy
31. okt 2009

sofi daj receptik na korpus 🙂

sofi07
31. okt 2009

cessy, dam, len som dnes u nasich a zosit mam u svokry, tak v tyzdni ho hodim alebo ak ho najdem teraz na nete.
co to mas za farby, teda ten odtien myslim, zaujimava farba tych guliciek
myslela so, ze WI z pecenia hrou,a le teraz pozeram, ze tam ho nemaju, tak neviem

cessy
31. okt 2009

sofi na ruzickach aj tych dulickach je prach, taky perletovy bordovy 😉

vinka
31. okt 2009

Juj Cessy nádherná tortička.No a to kde si kúpila alebo objednala ten sprej. 😕

sofi07
31. okt 2009

asi v peceni hrou 🙂, vinka, nie sprej, ale farbu praskovu

bianca
31. okt 2009

normalne ma laka aby som aj ja nieco stvorila.Akurat ze nemam cas...marcipan pohodeny v chladnicke brutalne oranzovy na mna zmurka z celofanu

marfic
31. okt 2009

cessy, pekná a tie ružičky sú krásne, to si asi nasucho farbila tou perleťou

sofi, je úžasná, ty máš všetky také vkusné 🙂
mám otázočku, na tú obrubu dole sa čo používa, lebo nejako pozerám na pečeniehrou a neviem čo mám hľadať, viem, že hore sú klieštiky
ja zatiaľ používam štamperlík s tvarovaným dnom, stačí to, ale ...

moja sacherova je už skoro zjedená, normálne som odjedla skoro polku, tak mi chutila, /ale zas nie je vysoká/ nakoniec som dala normálnu čokoládu, lebo asi by to nebolo ono, poleva so smotanou sa odkladá nabudúce
veď som použila 3 čokolády 😀

cessy
1. nov 2009

objednala som to z pecenia hrou a je to praskova perlet, tou sa farbi na sucho

bianca oranzovy??co z neho bude ?? tekvica na halloween?? 😕

boldy
1. nov 2009

cessy, sofi krasne torticky ste porobili 🙂 mne sa dnes uz s tortami aj snivalo, no saliem 😉

bianca
1. nov 2009

decka idem pochvalit MM.Mi doniesol valcek maly na marcipan.Nechal ho pre mna vyrobit u nich v praci so silonu 😵 😵 😵

cessy to len tak som skusala ked som robila prvy pokus so sus.mlieka tak som tam dala oranzovu 😅 ale tiez ma napadla tzekvica

inak vcera som kupila krasne vykrajovacky vianocne v Ikei ale zohnat mandlovu esenciu je naozaj boj a to nezijem v zrovna malom mestecku

sofi07
1. nov 2009

boldy, marfic, dakujem pekne, ten spodok je robeny touto kosticou http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
ale podla mna aj kavova lyzicka dobre posluzi, taka co ma vrubkovanu rucku :D
inak, sacherku zboznujem
bianka, tiez som si kupila v ikee vykrajovacky na medovniky, budes piect aj ty?

marfic
1. nov 2009

sofi, vďaka za link, konečne viem na čo slúžia tie kostice okrem tvarovania ozdôb 😝
ale idem hneď hľadať nejakú lyžičku, to mi nenapadlo, ja namiesto kostíc mám také koktailové paličky, ktoré som našla doma 🙂

bianca, z čoho je ten valček? silonu? silikonu? nejak si to neviem predstaviť, som trkvas 😀

marfic
1. nov 2009

ešte k tej mandľovej esencii, ja som kúpila asi v kauflande alebo v tescu, značka Tymos a je číra, ale asi pol roka dozadu

nadulici
1. nov 2009

cessy- torticka sa ti nahodou podarila, nadherne ruze, a o farbach ani nehovorim 🙂 😎 ....ako sa ti daria take ruzicky, ja som ich skusala robit a vyzerali skor ako susene kvety- take nejake plandave boli...no hroza.. 🙄
ani mne sa moc nepaci ze nieje ten marcipan biely, preto ho vzdy farbim...

sofi- tvoja je krasna, jemnucka, taka fesi, presne take sa mi pacia... 😎 🙂
pisala si ze sa ti s K2 robi super, niekde som citala ze sa s nou pracuje tazsie, lebo ze je redsia, to je asi blbost ze???
a ten spodny lem sa robi tak, ze urobis pas, ovinies ho a az potom tam urobis ten vzor kosticou???
a este jednu otazocku- tusim aj okolo torty po bokoch mas nejaky vzor, to si tam preboha ako spravila? 😕

nadulici
1. nov 2009

sofi- teraz som sa poriadne pozrela na tu tortu a uz tam ten vzor na bokoch nevidim... 😕 🙄 😀
prepac asi mam nieco s ocami, ale uz som to niekde videla, neviete ako sa to robi, ze je to len na bokoch torty, nie na vrchu, pritom je ten potah v celku? 😲