Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
10. apr 2010

potrebovala by som poradit. idem buduci tyzden robit prvu potahovanu syr s myskami a neviem ako urobit potom na potahu tie jamky - kolecka na syre ako su na obrazku. to mam normalne potiahnut a potom tam niecim odtlacit? alebo ako?

a este ako potiahnem tu tortu tam kde je to vyrezane to mi asi nepojde dobre na jeden sup to budem musiet nejako orezat ci ako?

diky vopred za rady

hejdita
10. apr 2010

sofi dakujem este raz za tvoje podrobne vysvetlovanie mne ja to potrebujem polopatisticky 😝 😀 😀 😀 😀 😀
jej ja by som fotila na obycajnej vahe pre dospelych ale nemam ani tu 😀 by ma strasila ze som tlsta 😀 no a tu kuchynsku mam do 2 kg takze to nejako poriesim pocitanim a tak 😀

a torzo krasne mne sa velmi paci 😉
dm1 s tortou mysky v syru ti neporadim mozno je to tak ako ked sa robi vankus takze as potiahnes urobit jamky.....neviem mozno tam vyrezes do korpusu prepac nemam predstavu snad niekto ti poradi dobre 😕 😉 🙂

zdenallicka
10. apr 2010

Anibas, ctyri hodiny??? Tak to pritlac...😀

Nakonec jsem si vzala 650,-.. 🙂

vinka
10. apr 2010

Zdeni a fotka kde? 😕 😉 čakám a čakám. 😀 😀

zdenallicka
10. apr 2010

Tak tady je ta moje panenka..🙂

vinka
10. apr 2010

Zdeni to ty si dala aj potraviny?Ak ano tak to si veeeeeelmi málo pýtala.Je náááádherná.Fakt si sa musela riadne narobiť.To klobúk dole. 😉

dm1
10. apr 2010

zdenalicka je nadherna! ta hneda je MMF zafarbena kakaom? je to super tmave

vinka
10. apr 2010

Zdeni obzerám tu tortu do okola som unesená z nej.Fakt úúúúžasná. 😀 Musela byť neskutočne spokojná s tvojím výsledkom. 😉

zdenallicka
10. apr 2010

Vinko a Dm, dekuju vam velmi pekne za pochvalu... 😵

Vinko, jj, suroviny moje..🙂

Dm, je to mlecny marcipan obarveny kakaem.. POuzivam od firmy Carla holandske kakao na peceni - je krasne tmave..🙂

vinka
10. apr 2010

No aj farby sú perfektne zladené.Fakt si málo pýtala si myslím ja.Zaslúžila si si viac. 😉

zdenallicka
10. apr 2010

Vinko, byla..🙂 Neterinka uz dort videla i na FB (jsou ji 4, ale drandi po FB jak stara baba 😀), ale snad is ten dort nespojila se svymi narozeninami..🙂 Prohlasila, ze je krasny..🙂 😵

Ale panenku uz delat nechci,..😀

nadulici
10. apr 2010

jeeeeeeeeeeeeeej, baby, vy ste tu toho zasa postihali...... 😵 ........parada.....vsetky torty krasne, ako vzdy.....
ja sa chystam na nejaku malu torticku pre susedov- novomanzelov......nemate nejaky typ?.....nieco jemne, biele......vecsinou su tie svadobne take obrovske a vycackane....ja som chcela nieco jednoduche, ale pekne.....
alebo aj nieco vtipne by nebolo zle......ak by ste na nieco natrafili, bola by som rada ak mi to sem hodite..... 😵 😵 😵
a este jednu otazocku mam, vanilkovou perletou mozem malovat aj na farebny potah?.....

zdenallicka
10. apr 2010

Vinko, ja vim, ze jsem si mohla rict i o vic, ale kdyz se zeptala na cenu, vypalila jsem 650,- a neresila to uz..🙂 Navic je to pro nasi milovanou Natalinku...😵

alionuska
10. apr 2010

Jej baby,dakujem..Odpovedam na otazky..ja robim vsetko len z MMF.Postavicky,ruze,kvety...vsetko,aj potah... 🙂 🙂 Bola som tento tyzden v Moravanoch kupit si modecor,a chcela som si kupit aj pastu dama top,reku vyskusam ju a nemali ani kilo...vsetko vypredane. 😀 😀 tak som dnes zas robila z marschmallow...taku muslickovu s koralmi...este som nestiahla fotky...ale uz idem na to...este vam sem hodim mojich hlavnych hrdinov z madagaskaru... 😀 😀 😀

zdenallicka
10. apr 2010

ALi, tento dort je krasny...🙂 Ty jsi proste na ty postavicky machr... 😵

brisilda
10. apr 2010

tak kocky dakujem za "vase rady " nakoniec som to zvladla a nato ze je to moja prva torta v zivote lebo na pecenie som antitalent tak toto je vysledok 😉 Dufam ze original bude este krajsi toto bola len taka skuska ci mi to pojde 😉
inak s tou potahovym materialom sa vazne prasuje uzasne 😉

dm1
10. apr 2010

ten madagarskar je uplne uzasny. a cim farbis ze su farby take krasne syte? gelovkami?

anibas
10. apr 2010

Veru - Ali je profík - len očkom hodí po fotke a figúrky sú hotové - taký sladký Da Vinci 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
10. apr 2010

Brisilda : dobrá práca - ak naozaj nevieš piecť - teraz sa budeš už len zlepšovať, pretože torty je ako droga 😀 😀 😀 , už zajtra budeš mať absťák - to ti povedia všetky dievčatá 😀 😀 😀

zdenallicka
10. apr 2010

Brisildo, na zacatek je to moc dobre..🙂

brisilda
10. apr 2010

no mne abstak nehrozi mam navyse strasne vela kil cize mne sladke nechyba toto som chcela iba vyskusat nakolko maly bude mat narodky no spolahnem sa radsej na cukrarku a tortu dam objednat 😀

vinka
10. apr 2010

Brisilda ale to nieje to orechové ked to urobí cukrárka. 😀 😀 No mne išlo o ten pocit,že som niečo dokázala. 😀

nadulici
10. apr 2010

brisilda....tak na to, ze je to tvoja prva- je krasna.....ja som uplne prvu tiez mala s napisom Samko, az na to, ze ta moja vyzerala strasne..... 😀 😀 😀

brisilda
10. apr 2010

vinka tak to mas pravdu ale ta spust co ostala po peceni je hrozna 😀 😀 😀 kto to ma potom upratovat 😉 inak kocky dakujem lebo tu potahovu hmotu som obkukala od vas 😉

alionuska
10. apr 2010

Jej,dakujem vam za pochvaly..ja farbim uz ioba gelovkami od Wiltonu. A ten sladky Da Vinci ma nesmierne potesil!!!!! Toto je moja taka zo zbytkov...pre sesternicu...mam novu silikonovu formu na muslicky a slimaciky,tak som skusala.... 😀 😀

zdenallicka
10. apr 2010

Ali, jak jsi udelala ty oranzove potvory s dutinkou?

Ta je krasna... 😵

dm1
10. apr 2010

Ali ved vravim hotove umelecke diela tie tvoje torty!!! boze keby som aspon s polovice vedela tak modelovat ako ty

alionuska
10. apr 2010

zdeni,len taky sulcek som si vyšulala a potom som donho strcila taku tenku kosticu..ako lievik to bolo...Dakujem vam! 🙂))

alionuska
10. apr 2010

dm-trenuj!!! 😀 😀 😀 neboj,naucis sa...chce to cas. 😉

vinka
10. apr 2010

Brisilda neboj ja mám možno ešte horšiu spúšť. 😀 Na konci sa už lepím o podlahu. 😀 😀