Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
7. máj 2010

daniz ja som raz kombinovala gelovu a praskovu roztopenu v alkohole a bolo to hrozne strekate.Nastastie to mala byt trava tak nakoniec ako efekt dobry

sse
7. máj 2010

rybca žiadny, je to len pre chuť, ja ju napríklad nedávam vôbec. Mne napríklad MMF vôbec nechutilo no teraz som začala pridávať nielen cukor ale aj sušené mlieko a je to chutnejšie a aj ostatný si pochvaľujú 🙂

nikanika28
7. máj 2010

rybca, MMF nie je potom taky sladky, ale jemne kyselkavy, mne to chuti s tym 😉

rybca
7. máj 2010

Tak som skusila pomliet ten cukor ale nie je to ono, napriek tomu, ze s ami zdalo, ze je z toho prach, tak tam ostali kristaliky a vidno to na tej hmote, pravdepodobne sa mi nebude dat poriadne valkat, musim vyspekulovat nieco ine, ale aspon som si odskusala roztapanie tych cukrikov, aj ked, som nezohnala tie co sa odporucaju, tak som kupila take, polovicka bola biela a polovicka ruzova, ale ta ruzova vobec nesla umyt (umyvate to teplou ci studenou vodou?), takze je ta hmota ruzova, co mi ku dnu matiek neprekaza..🙂)))

No cak kazdy nejak zacina..🙂

nadulici
7. máj 2010

sse, a kolko pridavas asi mlieka?.....nie je to potom do zlta? 😕

rybca
7. máj 2010

Lebo tu v obchode nemaju kys. citronovu, iba vodove citronky a to som nechcela, neminula by somto tak rychlo a na SK sa mi stalo uz, ze to zplesnivelo, tak radsej bez..🙂 cak komu to nebude chutit take sladke, moze nechat na tanieri..🙂

nadulici
7. máj 2010

tiez som rozmyslala, ze nedam tolko cukru, nech to nie je take sladke....ale biely potah uz z toho asi nebude, ze? 😖

nadulici
7. máj 2010

rybca, mozes kludne aj stavu z citrona, alebo limetky dat 😉

rybca
7. máj 2010

Este ma teraz osvietilo, ze my mame aj mlyncek na mak..🙂) Len kedze tu nepredavaju mak, tak sme ho ani nevybalovali, no musim sa obzriet po nom..🙂))))

bianca
7. máj 2010

rybica s tych dvojfarenych ruzovu neumyjes.Iba z dulcie to ide lebo je na nych viacmenej ruzivy cukor ktr sa da oplachnut.Inak ja som davala citronku klasicku

alionuska
7. máj 2010

Daniz...pekne si to napisala...dakujem.!!!

Kyselinu nemusite davat...ja pouzivam len citronku-tekutu. 😉

rybca
7. máj 2010

bianca - no len ten som tu v ziadnom obchode nevidela, ani v Lidli, ani inych potravinach.

Ja si asi budem muset kupovat predsalen hotove marcipany.....:(

bianca
7. máj 2010

ryb to fakt?Tu som nasla minule citronku aj v obchode farby laky 😀

bianca
7. máj 2010

ali a za tu autickovu torticku treba hlasovat?Ak ano tak budem

martinex
7. máj 2010

ali teeeda,to auto je paradne... sice som sa prihlasila tiez,s malou dusickou,ale uz teraz je jasne ze nemam sancu 😉

bianca od 2.6. sa bude hlasovat

rybca
7. máj 2010

bianca - tekutu citronku maju, ale nie praskovu kys. citronovu a som myslela, ze tam ma ist len ta praskova kys. citronova

bianca
7. máj 2010

nie ja normalne davam tekutu,teda davala som kym ma ta hmota nesklamala

rybca
7. máj 2010

ako ta sklamala?

vinka
7. máj 2010

No ja mám už tortu na den matiek hotovú 🙂

sse
7. máj 2010

nadulici je trochu do žlta ale väčšinou ju farbím tak to nevadí, keď chcem bielu tak dám len cukor ale z tých ja väčšinou nejem tak mi to je jedno 🙂

sse
7. máj 2010

vinka krásna je, koľko ti trvalo kým si vyrobila tie ružičky? Lebo ja pri nich zomieram mi to dlho trvá a potom sa mi už nechce vyrábať toľko koľko by som chcela. 😒

vinka
7. máj 2010

sse dakujem aj ja mám ten problém.ale robila som ich na etapy 😀 😀 no kedy sa ich naučím robiť ak nie na takej torte 😀 😀 snád mamku poteší snaha bola 🙂

bianca
7. máj 2010

taaaak decka.Som sa dokopala a konecne objednala co som rok chcela.Ked som zistila ze maju uz len 2 sady flowers na sklade tak som sa prekonala a spravila celkom slusnu objednavku lebo som sa len okrajovo spytala mamky ci nieco nechce 😀

ryb no ked som chcela malej na rocik potiahnut tortu tak sa mi cela potahovka s MMF rozpadla a nedalo sa s tym nic robit.Prerevala som celu oslavu

rybca
7. máj 2010

bianca - tak to by nasrdilo aj mna

ja som uz z toho mojho zazraku vyrezala, co to, teraz aby to stvrdlo..🙂

alionuska
7. máj 2010

Bianca .ano hlasovat...ale nikoho nenutim! To za koho budete je vasa vec.... 😀 😀 A ty Martinex nebud skromna...pozri na nasu Sofi...ta tromfla vo Valentiunskej sutazi mna! A to sa ma este nedavno pytala ako na to a na to.... 😀 😀 😀 😀
Dakujem !!!!

vinka
7. máj 2010

Ali ja som sa ťa pýtala či po materskej si nechceš vlastnu cukráren otvoriť. 😉

julinka25
7. máj 2010

ahojte babulky...dnes som robila prvykrat tortu na 1.sv. prijimanie 🙂 mala som z toho trosku strach, no myslim, ze môze byt...co poviete? 🙂

bianca
7. máj 2010

jaaj decka mala mi vysypala krabicu s formickami a nasledne na nich spadla a ruka to odniesla.Sa asi picnem.Odfaklila si kozu z dlane.A este som zabudla objednat abecedu

ali jasne ze budem hlasovat.Torticka ako vzdy dokonala

julinka uzasna torticka.Fakt 1x?Na kalich si mala neaku formu?

julinka25
7. máj 2010

bianca ano 1krat 🙂
kalich som urobila podla fotopostupu, ktory je na TOM 😉

julinka25
7. máj 2010

ja truba ani som nepodakovala 🙂
Barborke posielame pusu na backo 🙂