Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
28. júl 2010

@hejdita a chces cernou nebo hnedou?

hejdita
28. júl 2010

jaaa bych chtela dve jeden tmavsi a jeden bledsi odstin 🙂 na kosik to ma byt 🙂

hejdita
28. júl 2010

teda abych se vyjadrila tak jakoby nejakou svetlounce hnedou jakoby ani ne svetlehnedou ale bezovou a hnedou jako treba klasicky hneda tuzka na malovani 😀

beruska2x
28. júl 2010

bezovou udelas normalne z MMf tech kyticek a hnedou - ja bych dala gelovku a asi premalovala kakaem s vodkou, kakao primo do MMf mi delalo zle - drolilo se to...

hejdita
28. júl 2010

ja mam bíli lih jenom slivovici 😒 nebude to pak nejak smrdet? nebo tak? tak ja to skusim gelovkou kdyz ju mam ze? a kolik se ji dava do te jedne davky kdyz bych chtela tu tmavsi???? a kdy se dava gelovka to jako nevim uz do mikrovkny??? nebo az kdyz spracovavam hnotu nebo kdy 😕

beruska2x
28. júl 2010

@hejdita podle me nebude, alkoho se vypari.. holky rikaly gelovku zadelat do hmoty - jako kdybys barvila modelinu... a kolik? tak to fakt nevim, pomalu pridavat no 😅

bzucinka2
28. júl 2010

juuuj zase som sa pokochala aspon fotkami torticiek, lebo nestiham citat, tak aspon foto pozriem 🙂
aljonka riadne morbidna sa ti podarila 😀

hejdita
28. júl 2010

😒 aha....skusim uvidim 😀 a treba mi tu jeste nekdo poradi 😵

petusko
28. júl 2010

@hejdita ja som dnes s hnedou robila prykrat. tu dosku som ale malovala navrchu kakaom zmiesanym s vodkou a na tie zalude som si zamiesala trochu gelovky do bielej hmoty, ked boli cukriky skoro rozpustene, tak som tam pridavala po troskach. a bola od svetlohnedej az po tmavu. a ak chces taku okrovu, skus pridat aj trosku zltej.

petusko
28. júl 2010

a myslim, ze slivovica nevadi, vypari sa. ja som uz robila aj s ginom 😀

hejdita
28. júl 2010

dekuju skusim to tam supnut pred dokoncenim cukrikov a kolko si asi davala farby ??? od oka? pol Kavovej lyzicky,,,? ci to je vela ci naopak malo? hej premylsam ze pre efekt to natrem aj po povrchu uvidim aku tmavu budem mat hnedu lebo pani chce svetly tak preto 🙂

hejdita
28. júl 2010

a mala by som ist plnit aby mi to pekne cez noc stuhlo ale taaak sa mi nechce aj ked za pol hodiny nebudem mat co robyt ale nechce sa mi fakt lebo do obeda som jazdila s detmi dve hodiny na bicykli joooj a tak ma nohy bolia 😀 dobre mi tak 😝 😀

petusko
28. júl 2010

@hejdita mala som asi 10 tych cukrikov, co sa umyvaju a dala som stvrt kavovej lyzicky, kym to bolo dost tmave.
ale ved postupne pridavaj sparadlom alebo spicom noza a miesaj, ono sa to ukaze 🙂 nemas co pokazit 🙂
nech sa dari 😉

alionuska
28. júl 2010

@vinka ja robim orechovy ako ostatne...iba donho pridam pomlete orechy...klasika bledy korpus+orechy..alebo kakao,ak chcem kakaovy🙂
@sisa.b no snazim sa....vsetko postihat,ako mam:-!) Vidis,niekedy aj dlho hore,ale dam si kafe a slapem ako stroj 😀 😀 😀

alionuska
28. júl 2010

..a este som robila postavicky pre Anjelika. 🙂

sisa.b
28. júl 2010

@alionuska ty si urcite carodejnica 😀 alebo si si deti a manzela len vymyslela 😀 krasne postavicky, brala by som fotopostup 😵

mne sa stale nechce 😝 za chvilu budem odpadavat od unavy a tortu nemam este ani potiahnutu 😅 cakam, kym mi ta moja haved zaspi 😀

benjik
29. júl 2010

@alionuska jé pú,nádhera 🙂 jinak ta morbidní no fuj 😝 ,ale desingově dokonalá.

bzucinka2
29. júl 2010

@alionuska jeeeeeeeeeeej parada, moje oblubene 🙂

vinka
29. júl 2010

@alionuska krásne fakt 😉

nadulici
29. júl 2010

waw, baby krasne ste sa rozbehli s tym modelovanim.... 😵 .....ja som sa v noci potrapila s patom a matom, ale celkom to slo, potom hodim fotky.....

daniz
29. júl 2010

Čafte kočeny, krásne postavičky ste pomodelovali, Ali tá morbidná je fakt morbidná asi naozaj chcú aby im zostalo viac 😀 😀 😀 , ale ináč dokonalá. Ty musíš aj nádherne maľovať/kresliť, keď robiš také neuveritelné postavičky /nechodila si na výtvarný krúžok? DM1 suprová, petusko tá by bola pre mm. On je blázon do trofejí. Super ste napiekli....ste šikulky 😎 😎

daniz
29. júl 2010

A zabudla som na vinku, úplne super, ten zelený je naozaj naj,naj,naj 😉 😉 😉

rybca
29. júl 2010

Ahojte, neuverite, vcera som na poziadanie prekladala do holandstiny navod na MMF..🙂)))))) ale asi to nebolo moc zrozumitelne, kedze pani to chce videt ako sa to robi..🙂))))))

alionuska
29. júl 2010

@sisa.b nie nevymyslela som si manzela...ani deti.Oni su vsetko na svete co mam a chcem!!!! 🙂 🙂 🙂

@daniz a nechodila som na nijaky kruzok,ale bola som na ZS kronikarka,lebo som najkrajsie kreslila.... 😀 😀 Aj moj dedko maloval niekedy obrazy a aj mala Alenka ma talent! Ta maluje stale...mame to tu ako v papiernictve,vsade smae pokreslene vykresy a papiere.... 😀 😀
Pridavam najnoavsiu a idem makat..zatim pa 😉

Tot andel s certovskymi umyslami!!! 😀 😀 😀

tinkerbell
29. júl 2010

@vinka krasne postavicky si vymodelovala - z coho si ich robila?

vinka
29. júl 2010

@alionuska tak ten je fantastgický.To jaký lofas si mu vyrobila.Pána až mi išli oči vyskočiť 😀 😀 😀
@tinkerbell z mmf ja robím všetko z mmf len niektoré väčšie sú z punčoviny a obtiahnuté mmf 😉

monika0001
29. júl 2010

@alionuska - bombové to je.. krásne!!!!

beruska2x
29. júl 2010

@alionuska no krasa, tobe ty hambaty proste jdou 😀 😀 😀

bzucinka2
29. júl 2010

@alionuska parada, zase sa ti nieco podarilo ale ved kedy sa tebe nepodarilo 😀

reruna
29. júl 2010

Ahoj,ali no to je super 😀 😀
jak to že máte všechny tak krásné ty barvičky - to jsou ty gelovky že jo? já jsem právě zkoušela si udělat růžičku, ale jen z práškových barev a jak jsem si to podsypávala, tak ten cukr na tom zůstal, taková bílá vrstva.... jako teda ale dělala jsem ji půl hodiny, jednu 😅 já nechápu, jak vy to stíháte - ale máte už jinší praxi než já...a ještě otázka, nechávám to v ledničce, mělo by to asi ztvrdnou že? a pak to můžu do neděle nechat v ledničce jen tak nebo to do něčeho dáváte ty ozdoby, než to půjde na dort?