Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

erika107
1. aug 2010

krasne torticky ste porobili babulky. chcela som sa spytat ked farbim s tymi gelovkami tak ja nemam nikdy take pekne farby ako vy. nemam ich take leskle a ked to necham do druheho dna v ladnicke tka mi ta potahovka neako popraska :(

a este otazocka kupila osm si aj praskove farby a tie mam kedy dat do MMF ked to miesam alebo ked uz mam hmotu tuhu?

dakujem moc za radu 🙂

nelika666
1. aug 2010

ja som doteraz potahovala K2 a torta bola matna, no ked potahujem RDI tak je torta lesklejsia 🙂 s MMF neporadim, neskusala som s nou pracovat 😅

nelika666
1. aug 2010

@vinka naozaj nevyzera komplikovane, ja sa chystam na nieco take, jedina poziadavka je, aby bola torta bielo-hneda.. 😀

vinka
1. aug 2010

@erika107 ani ja nemám lesk.Ale ten košík som olejom potrela tak je lesklý 😉 😀
@nelika666 no tak ona si tortu vybrala takú.Asi brala ohlad na mna,že niesom profesionál. 😀 😀 😀 Z tých fotiek tá s ornamentmi je krásna.Tá predposledná fotka 😉

nelika666
1. aug 2010

@vinka aj mne sa ta paci najviac 🙂 a ani ja nie som profesional, ale medovnicky sopm nazdobila tak snad nazdobim aj toto k spokojnosti 😀

bianca
1. aug 2010

no kocky padam na zadok s vas

inak poradite?Chcem objednat potahovku fakt iba na potahovanie ale aby mala dobru cenu.Co je lepsie ... RDI alebo PDT ?

lussy23
1. aug 2010

@sisa.b - Tie ruže sú skutočné alebo vymodelované? Ak vymodelované, tak klobúk dole.
@susika - aj tak sú krásne a hlavne, že malá mala radosť 🙂
Ale i Pat a Mat sa mi strašne páčili i ten košík s jahodamy. Ste šikuľky!

vejinka
1. aug 2010

@bianca ahoj...aj ja sa chystam robit tortu teda po prehovarani kociek tu..aby som to predsa len skusila tak sa asi na to znova dam..idem robit auticko z okruhlej a bdue to chrobak a mam uz aj predstavu ako by som to spravila ale mmf sa mi hrozne zle robila nedostat niekde uz hotovu hmotu len vyvalkat? asi by som xcela moc ale nebudem vladat sa s tym babrat dve hodiny ako pri tej poschodovej..slak ma triafal a po urobeni som myslela ze mi ruky odpadnu tak toto by bolo skoro bez roboty

ja mam farby ale praskove z tesca inak ako sa potom do tej hmoty dava farba? kedze ej to prasok..inak mam aj tekute zltu a cervenu a modru tusim to sa tam len crkne a znova premiesi alebo ako?? babenky prosim poradte dake grify 😉

bianca
1. aug 2010

@vejinka ja som s MMF skoncila a robim mliecny marcipan.Hmoty sa daju kupit v speci obchodoch.Ja kupujem len on line lebo u nas ziadny nieje.Mozno ty mas neaky v dosahu.Praskove farby najlepsie roztopit v kvapke alkoholu a pridavat.Mne sa prave s MMF stalo ze som dala farby privela a cela sa mi rozpadala.Od vtedy MMF nepouzivam.Jedine ze by som potrebovala bielu

benjik
1. aug 2010

@vejinka a co koupit hotový marcipán v tescu? já práškové ředím ve vodě.
jinak krásné dorty jste přidaly,nádhera,všechny.

vinka
1. aug 2010

baby aký podnos by som mala objednať pod svadobnú tortu? 😕 Som našla na pečenie hrou dáke biele z pvc stáli okolo 2 eur. 😕 To môže byť aj taká?Aby sa nestrepala tá torta poschodová 😕

martinex
1. aug 2010

@vinka ten plastovy mam doma a je celkom pevny,myslim ze to bude ok 😉

vinka
1. aug 2010

A ako to vyzerá dobre?lebo vieš svadobná torta je svadobná.Nech to má aj kultúru 😀 😀 😀

martinex
1. aug 2010

ja mam ten okraj taky ozdobny-ako keby cipka siroka asi 1-2cm... ked budes kupovat,tak kup vacsiu,lebo ja som kupila 26tku,aby som mala aj na vacsiu formu a potom pozeram,ze sak je tam ten okraj,cize je kusok mensia ta plocha pre tortu 😅

vinka
1. aug 2010

No som myslela,že 36 by som kúpila Bude vela? 😕

vinka
1. aug 2010

No ved je tam ten okraj ozdobný ako čipka.Tak je pevný hej? 😕

martinex
1. aug 2010

ano ano,je pevny 😉 a to bude dost podla mna

vinka
1. aug 2010

No tak asi ten objednám

tessa
1. aug 2010

ahojte babuľky, tak spokojná zákazníčka ide pochváliť tortičku od NADILUCI 🙂)
Maji,veľmi veľmi pekne ďakujeme za tortičku, bola úplne dokonalá, Martinko bol tak nadšený 🙂) Bola aj veľmi chutná, oriešková, proste NO.1!!!
Pripájam fotky z oslavy...moc to sem nepatrí, ale ako chvála cukrárky to snáď sem môžem dať 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/tessa/album/...

tessa
1. aug 2010

ospravedlnujem sa, ze preklep... NADULICI 😔 🙂

sisa.b
1. aug 2010

@lussy23 dakujem 🙂 a ktore ruze myslis? na tej poslednej to mali byt tulipany, tak sa teda asi moc nepodobaju 😀

@tessa jasne, ze to sem patri, ved to je tema o tortach. a spokojnost zakaznika potesi kazdu cukrarku 🙂 Martinko sa teda pekne vytesoval. mas krasnych chlapcov 😵 a velmi podobnych, akoby ich jedna mater mala 😀

@nelika666 tiez hlasujem za tu predposlednu, ale mne sa aj ta druha okruhla s hnedymi ornamentami paci 🙂

@vinka aj ja mam ten plastovy podnos. je to velkost 42, krajka ma 2,5 cm + dalsie 2cm je este taky mierne vyhnuty. takze mne pekne sedel na 32 cm korpus na svadobnych tortach. akurat po ten zhyb, nechcela som, aby to slo az do tej cipky. ale myslim, ze by to slo v pohode aj na to vyhnute.

sisa.b
1. aug 2010

podla mna vyzera velmi elegantne pod tortami 🙂 akurat je to tenky plast, takze sme mali co robit, aby sme na tom uniesli 11-kilovu tortu. urcite nedrzat za okraje!!! 😝

vinka
1. aug 2010

Tak asi bude lepšie 42 však 😕

vinka
1. aug 2010

@sisa.b ja som si hned všimla,že to sú tulipány.To sú 100 % tulipány. 😉 Jak z holanska dovezené 😀 😀 😀

sisa.b
1. aug 2010

@vinka 😀 😀 😀 neprehanaj, riadne som ich odflakla 😝 musela som urobit hrubsie, lebo nebol cas na to, aby uschli.
a tu tacku si kup podla priemeru spodnej torty - ides robit 32cm?

nadulici
1. aug 2010

@tessa to som velmi rada, ze sa Matkovi pacila 😵 ....mas zlatuckych chlapcov....

daniz
2. aug 2010

Ahojte, no to ste parádne teda napiekli. 🙂 🙂 DM1 - ty si piekla futbalovú loptu 😒 či........ 😅 . Ak áno prosím ťa, to si piekla v miske?
A ešte sa chcem opýtať, niektorá kočka robila slaný pivový krígel. Ja už si nepamätám kto to bol a chcem sa opýtať na
poťahovanie syrom, či eidam sa varí, alebo len zohrieva alebo čo, lebo idem svokrovi na september urobiť takú slanú 😒 😒 a netuším prosím poraďte...

zdenallicka
2. aug 2010

Dani, sýr nakrájíš na menší kousky a dáš do misky a dáš roztopit do mikrovlny... Musíš to ale míchat... NO a já osobně doporučuju sýra víc, protože když to rozválíš natenko, prosvítá to... 😝 Dá se tam dát i barva - gelovka..🙂 No a jakmile to máš roztopené, vyliješ to na stůl a rozválíš..🙂

silvia.s
2. aug 2010

Ahojte dievčata mala by som na vás prosbu kto ma recept na tortu Mašinky Tomaš aj s postupom by som Vám bola vďačna chcela by som ju spravit mojim 3 ročnym loptošom .napiste mi prosim a ja Vám pošlem potom meil na ktory my to mozte zaslat . Ďakujem