Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
3. aug 2010

a citronku som prestala davat, nikomu to nechuti. cisto cukrove sa to u nas zje skoro vsetko. sme nejaki divni 😀

sisa.b
3. aug 2010

MMF s kukuricnym sirupom u mna tiez nepochodilo, bolo to otrasne, zas to vzalo viac cukru a trhalo sa. a pritom pisu v diskusiach, ze ma zvysit elasticitu. ja som asi divna 😀

sisa.b
3. aug 2010

@alionuska a netvrdne ti to rychlo, ked tam mas tolko cukru? 😕

henikav
3. aug 2010

ja citronku tiez nedavam, ale davam aromu sladku mandlu a veru kazdy ovoniava tortu ze aka je vonava

sisa.b
3. aug 2010

teda mne sa zle robilo aj s vychvalenym white icingom 😅 PDT sa mi nafukovala aj na poriadne vychladenej a maslom s cukrom potretej torte (to mi radili proti bublinam) a RDI je strasne makky a trha sa. takze sa vratim k MMF, aj ked je to robota naviac. este chcem vyskusat zo suseneho mlieka, lebo z toho potahu by sme nevyhodili ani omrvinku, vsetci susene mlieko zboznujeme 😝

sisa.b
4. aug 2010

tak som docitala diskusiu pri recepte a zistila som, ze ani chladnicku netreba na zvysky mmf 😀 a teraz skutocne netusim, kto mi poradil mrazak 😕 nedebatovalo sa tu o tom pred sto rokmi? 😅
este som si precitala, ze bohus dava len tych 600g cukru. no bude to asi tak, ako so vsetkym - kazdemu sa robi dobre s inou hmotou a zrejme aj tie pomery ma kazdy svoje 🙂 ale keby mi to vzalo raz tolko cukru, tak ma vyjde na lacnejsie. tak asi predsa pridem na to skolenie 😀 😀 😀

benjik
4. aug 2010

Já když naposledy dělala MMf,tak jsem vůbec vodu při roztopení nedávala,stačilo jak jsou ty cukříky vlhké od umývání a šlo to krásně, i cukru to vzalo málo.

alionuska
4. aug 2010

@sisa.b ja uz tiez nedaam vodu,len tu citronku... ale ved to je fuk...tesim sa na to stretko..ze ta konecne spoznam aj osobne🙂 😀

petusko
4. aug 2010

ahojte 🙂
ja mam zvysky MM v chladnicke. a namiesto vody pridavam tiez mandlovu prichut trosku.
som taka nejaka rozladena, vcera tu bola kamaratka, ze jej znama by chcela tortu na vikend, tak sa bolo opytat, aka by sa dala urobit a za kolko, tak som jej povedala,ze cca 8 € za kilo. vraj sa pani ozve, ale nevolala, tak sa jej to asi zda vela 😖

petusko
4. aug 2010

zvysky MMF 😀 aby to nevyznelo ako kanibalizmus, ze tam skladujem zvysky manzela 😀 😀

mrka2
4. aug 2010

@petusko ahoj, ja si peciem torty sama (no 😅 😅 😅 zatial som ich piekla 5 😅 ),ale kebyze si chcem dat u niekoho upiect tortu, tak tych 8 eur je uplne v pohode. to este aj lacno sa mi zda. kedze dost vela peciem (hlavne kolace - tie u nas dost idu),tak viem, co to stoji,takze sa netrap nad zgrlosmi. a co vies, mozno sa ti este ozve. 🙂

mrka2
4. aug 2010

babulky sikovne, chcela by som mojej malej k prvemu rocku urobit lienku. nerobili ste niektora??? neviem,ako mam spojit hlavu s telom. ci to len tak polozim vedla seba? nebude to cudne??? 😕

petusko
4. aug 2010

@mrka2 ved hej, len som mozno naivne cakala, ze sa ozve 😅 a tu na dedine si to medzi sebou povedia a hned budem povazovana za "drahu", ale nevadi, budem piect aspon pre seba a rodinu 😀
ja som lienku nerobila, ale ja som videla aj taku vcelku, ze hlava bola vlastne iba namalovana. zda sa mi to jednoduchsie a nevyzeralo to zle 🙂 a ked chces hlavu zvlast, podla mna staci aj prilozit tak tesne vedla seba 🙂

zdenallicka
4. aug 2010

@mrka2 Já bych hlavu normálně jenom potáhla potahovkou... měla bych berušu vcelku... ale je to jen představa.. nevím, jestli to ve skutečnosti tak funguje..:D

Líbí se mi tento typ berušek..🙂

http://www.flickr.com/photos/alana_hodgson/2597...

zdenallicka
4. aug 2010

No a nebo prostě mít zvlášť tělo a zvlášť hlavu a potáhnout hlacu jen shora a tou nepotaženou stranou přilepit slabou vrstvou krému k tělu...
(a teď mi řekněte, jestli jsem pochopitelná, páč nemám ten dojem.. 😀 😝 😕 )

mrka2
4. aug 2010

@zdenallicka no ja som to pochopila 😀 a ta lienka je kraasna,ale nemam taku formu. myslela som,ze upeciem korpus v nerezovej miske - jeden maly a jeden velky a tak nejako to zlepim... no ved uvidim. stale vymyslam nieco ine. a uz mam iba tyzden!!! 😅 😝

mrka2
4. aug 2010

@petusko boooze, to poznam... ja tie dedinske klebety nemozem vystat!!!!!!! tiez som z mini mestecka a kazdy sa do kazdeho stara, ale podla mna normalny clovek pochopi,ze si menej pytat nemozes... 😠 jasne, pec len pre rodinku a isto,ked niekto uvidi tvoje krasne dielka,tak si nejaku torticku objedna. neboj 😉

dm1
4. aug 2010

zdravim chvalim vsetky nove torty teraz som mimo domu bez PC tak nestiham pisat.

chceli ste navod na tie sipkove ruze - ja som robila len podla jednej fotky torty na TOM tak skusim popisat. Pouzila som vykrajovatko na kvetinku takuto http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p.... Tie najmensie 2 velkosti. Stensila som lupienky a na krajoch mierne zvlnila. Potom som dala do "formovaca" - pouzivam paletu na farby tu vacsiu kvetinku a na to do kriza mensiu pritlacila v strede a trochu upravila lupienky a hotovo. Do stredu som dala ofarbeny krystalovy cukor - poradila mi to autorka torty podla ktorej som robila

sisa.b
4. aug 2010

@petusko 😀 😀 😀
a z tej torty si nic nerob. ja tiez presne tolko pytam a dve torty mi padli asi z toho isteho dovodu. ale nevadi, aspon budem mat cas zabavat sa s detmi cez prazdniny 🙂 odmietam uz robit zadarmo inym, nez rodinnym prislusnikom. aj tych mame dost 😀

benjik
4. aug 2010

@mrka2 Já dělala podobnou berušku jako je ten odkaz a pekla jsem jí v klasické kulaté formě a pak jen dotvarovala punčovinou.

anibas
4. aug 2010

@petusko ja mám cenu 7€/ kg a aj to sa vidí niektorým veľa - to vycítiš na prvý pohľad

nadulici
4. aug 2010

baby robili ste uz jovokrem?....ako to chuti?.....je to dobre?

sisa.b
4. aug 2010

@nadulici ja som robila jovokrem podla receptu na dortomanii. vsetkym chutil okrem MM, ale on je natolko sladkozrut, ze aj tak z nej jedol 😀 ta rastlinna slahacka ma trochu inu chut, nez zivocisna. ale mozno zalezi aj od znacky.

dm1
4. aug 2010

@petusko niektorym ludom by sa aj 5 EUR za kilo zdalo vela nic si z toho nerob ludia nevedia co je za tym roboty a ake su drahe suroviny. o pomockach uz ani nehovorim. Ja som sa tiez bala vypytat viac a ked mi mm dohodol posledny kseft na to srdce so sipkovymi ruzami tak som dumala aku cenu poviem a on ze sak im povedal ze 10 eur za kilo a hotovo. a vidis zaplatili v pohode

nadulici
4. aug 2010

@sisa.b a ty si z aku znacku tej slahacky pouzila?.....nedala by sa skombinovat zivocisna s rastlinnou, pol na pol?

petusko
4. aug 2010

dik baby za povzbudenie 🙂 oni to veru nevidia, ze vsetko cosi stoji, suroviny, pomocky, elektrina, robota... ved nech teda hladaju ine, lacnejsie cukrarky.
serka ma akurat to, ze tu na dedine je to retazova reakcia, kazdy kazdeho pozna, kazdy je s kazdym rodina, takze tu som asi skoncila skor ako som zacala 😀 😀
a urobila som asi aj ja trochu chybu, lebo som to naucila kamaratky, ktore si teraz pecu same aj pre rodiny.
ale nevadi, mozno este motyka vystreli 😀
a co je to jovokrem? som este nepocula o takom, idem to vynurat.

nadulici
4. aug 2010

@petusko mal by to byt krem z rastlinnej slahacky a jogurtu.....este som ho nerobila

nadulici
4. aug 2010

@bianca si zlato, mohla by si mi poslat Minnie?....poslem ti mail IP.... 🙂

sisa.b
4. aug 2010

@nadulici ja mam zo zeelandie - rosette top. a netusim, ci sa to da miesat

@petusko do mna svokra rypala, aby som zacala piect a ked som nieco upiekla, tak hned susede ukazovala a ta ma teraz samozrejme spoveda, co ma ako robit 😝 ona je velka cukrarka, ale skor zakusky a torty len take jednoduche, obliate cokoladou. v nedelu ma vsak riadne vyspovedala a ked som jej ukazala tu nasu, tak ze - jeeej, zas budem vediet, co mam upiect 🙄 mame sa tam prestahovat, ale torty jej ukazovat urcite uz nebudem. je ine, ked tu davame napady dokopy a ked mi ma tortu susedka, ktora na tom zaraba, skopirovat do posledneho detailu. to sa mi moc nepaci

petusko
4. aug 2010

@sisa.b tak toto doverne poznam... 🙄