Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
23. nov 2010

@sisa.b krasne torticky, ovecka je nadherna, vlacik tiez, 😵 super....

petusko
23. nov 2010

@nadulici ja ked potrebujem pekne cervene, tak uz farbim len po vrchu. do hmoty pridavam len ked potrebujem kusok. aj ta anturia je malovana. a dakujem 🙂

dm1
23. nov 2010

krasne ste popiekli fakt ani nestiham vsetky menovat!

ja pridavam zatial prvu z tohto narocneho tyzdna. Len jednoducha s logom na 10. vyrocie Trencianskej nadacie

bzucinka2
23. nov 2010

@sloniiicek tu poschodovu si aj vystuzovala? 🙂 a ako si potahovala ten vrch? najprv si potiahla a potom preniesla, nedokrcil sa ten potah? 😉
krasne torticky, lietadlo uzasne 🙂
@sisa.b jej ta vlacikova je uzasna 🙂
@nadulici krasne didiky 🙂

ellise
23. nov 2010

@alionuska, chci se zeptat, potah co děláš z MMF z toho jednoho pytlíku staří to na jeden dort o průměru 28 cm?

beruska2x
23. nov 2010

@ellise bohate, jeste ti zbyde 😉

vinka
23. nov 2010

Baby ako mám urobiť tmavú zelenu ked mám len jednu gelovku?ide to nejak stmaviť? 😕

petusko
23. nov 2010

@vinka skus modru so zltou ak mas. mala by z toho byt zelena.

vinka
23. nov 2010

@petusko dík.Ja mám zelenú len tam potrebujem ešte tmavšiu.A nemám odtiene farieb. 😉

petusko
23. nov 2010

jaj tak, ja ze mas len jeden odtien zelenej a potrebujes domiesat z inych. tak neporadim teda...

ceja
23. nov 2010

@meinkonka to si robila z mmf? mas na to postup?bohovsky je ten "turek" 😀

meinkonka
23. nov 2010

@ceja ano z mmf. postup? vytlacila som si obrazok z pc, prilozila na hmotu a pichala spendlikom obrysy. a potom vyrezala. ale nieje to jednoliate ako malovane, ale take viacvrstvove /ze 3D 😀 / 😉

ceja
23. nov 2010

@meinkonka a cim si to farbila? potom davas taku dekoraciu na coko toru? lebo mne marcipanove nechutia, ale zase peknych coko som videla malicko, s marcipanom sa da vyblaznit.. ak robis coko tak mas pekne boky? lebo mne sa podari vrch ako zrkadlo a na bokoch mi uschnu stecence.. ale asi robim chybu v tom, ze nepotriem boky kremom do hladka 😝

vcera som si urobila na skusku mmf z tych rubino cukrikov ale je taky jemne ruzovy.. je to normal alebo som zle umyla cukriky? inak robi sa s nom velmi dobre

lucula73
23. nov 2010

@ceja tie cukríky niekedy nejdú celkom do biela umyť,teda aspoň mne..neviem čím to je...potom sa može stať,že je hmota do ružova... 😉

a neviete mi poradiť,že či keď pridám do tých modrých šmolkových červenú farbu,čo mi vznikne? 😀 ..potrebovala by som fialovú,ale nie tmavú,tak neviem,či to risknúť takto alebo ofarbiť bielu 😒

a dnes som robila ten korpus orechový,čo dala @evitkamalicka..týmto jej aj ďakuejm krásne....vyšiel nádherne,piekla som vyše hodiny na 150 stupnov,no aj napriek tomu sa trošičku prepadol,ale fakt je vysoký,plná forma ... 🙂

anibas
24. nov 2010

pekný deň - žienky nemáte foto nejakej torty srdiečkovej poschodovej ? - nič ma nenapadá ☹ a má to byť prudko srdcová záležitosť 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

maca77
24. nov 2010

@anibas niečo srdiečkové 😉

zdenallicka
24. nov 2010

@anibas http://www.flickr.com/photos/choueiricakeco/435...

http://www.flickr.com/photos/torontocakes/43379...

Vtípek: http://www.flickr.com/photos/mojabunni/3283693744/

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=92520 (pod tohle by se mi líbilo ještě jedno velké srdce, třeba i nižší..😵

A tohle mám uložené já a taky se mi moc líbí a šlo by pod něj taky jenom jedno velké srdce..

zdenallicka
24. nov 2010
anibas
24. nov 2010

ďakujééééééééééééééééém a mám ďalší problém - neviem si vybrať 😠 😠 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
24. nov 2010

@anibas možno ťa niečo inšpiruje 😉

mrka2
24. nov 2010

ahojte babule, dakujem vsetkym za pochvalu, neodpisovala som,lebo to moje hrdlo ... no co vam poviem, skoncila som pri antibiotikach. 😝 takze dodatocne vam dakujem 🙂
no a anibas, mne sa veeelmi paci ta torta, co tu dala maca77. tak ta je uzasna... 😕 🙂

bzucinka2
24. nov 2010

@anibas ja ma poukladane taketo, mozno su aj od vas niektore 🙂

daniz
24. nov 2010

Téééda, taká koncentrácia srdiečok tu je..... anibas, máš z čoho vyberať..... máš čo robiť...... 🙂 🙂 🙂 🙂

beruska2x
24. nov 2010

teda srdicky fakt krasny, aspon je z ceho vybirat 😀 me se desne libi to modry s kopretinama, bilo-zluty s jemnyma ruzickama a od bzicinky to cerveny s bilou masli 🙂

zlatat
24. nov 2010

@beruska2x aj mne sa strašne páči to modré srdiečko s margarétkami a potom ešte to biele s červenou ľaliou čo je na 60-tku a ešte to posledné poschodové bielo-oranžové čo pridala lawli

beruska2x
24. nov 2010

@zlatat jj to to posledni myslim taky jen jsme myslela ze to je zluta barva 😀

aktak
24. nov 2010

@lucula73 na ktorej strane najdem ten recept? diiiiiiiiiik

lucula73
24. nov 2010

@aktak na str. 518 ,príspevok pridaný 15.17 😉

tie srdiečka sú prekrásne,mne sa páčia všetky.... 🙂

aktak
24. nov 2010

@lucula73 super dik, mam ho opiiiiisany 😀
keby ste este napisali nejaky dobry krem alebo link na nejaky overeny tak mozno s afakt dokopem k tomu peceniu 😅 vopred dakujem 😉