Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
10. jún 2013

Otázka 😅
budem robiť tortu s "tieňmi zvierat" niečo ako na foto. Ak tie zvieratá vyrežem dopredu (lebo to bude piplačka) trochu skôr, tak ono to vyschne. Myslíte, že ak to potom nahrejem napríklad v mikrovlnke tak to zmäkne, aby som to mohla ohnúť na tortu? 😕 😕 😕

luciahromadkova
10. jún 2013

@lamps mam len toto od wery

luciahromadkova
10. jún 2013

@zuzana92101 😀 to je krasne, ze ti pomahal... a ze ste to robili spolocne... ale popravde aj ste sa teda namakali... vies ja len preto tie naklady, lebo hned potrebujes 4 formy- tie si musela kupit, teda elektrika je dost penazi.., my na celej ulici nemame plyn a to sme v BA takze na elektriku kurime, varime, pecieme, zohrievame vodu bojlerom a tie naklady su teda dost a to mesacne platime zalohove platby 150 E, tento rok sme doplacali- asi kvoli tortam 60E a aj zima bola dlha, takze cakam opat... a to este my mame sice krb, takze aj tym setrime, ale zas aj drevo do krbu stoji peniaze a ked si to priratas ako energie k torte tak urcite je suma raz taka.....

mysiatkoo
10. jún 2013

@luciahromadkova @lamps google mam prelezeny asi v 6tix jazykox 😉 ale nic ma nezaujalo asi kvoli tym divokym farebnym kombinaciam ... no nic, zas si budem musiet vymysliet po svojom 😉

zuzana92101
10. jún 2013

@luciahromadkova pravdu mas, kupovala som extra 2 nastavitelne rafiky, tak to som ani neratala. 😝. Inac, my sme mali tiez nedoplatok na elektrine ☹ a to je na 100% kvoli tortam. Musim odkladat extra do obalky, aby to potom nebolo moc naraz 😝. No ale teraz setrim na pokutu za neockovanie 😠...

zuzana92101
10. jún 2013

@muffinka8 ak si to chces predpripravit, asi by bolo naj si nieco vyrezat a ked to uschne tak dat do mikrovlnky ako si spominala, ze co to spravi. Ja nemam s tym skusenost, ak by som nieco take robila tak asi nie vopred, ak by to malo byt po stranach torty a nie navrchu. 😉

mysiatkoo
10. jún 2013

@muffinka8 ja by som to dopredu nerobila... Bude sa to lamat ak to moc vysxne a obavam sa, ze ked to das nahriat, tak to bud stari tvar,alebo sa rozbabre... Skor si troxu posun pecenie a potahovanie a vyrezavaj az potom...

pralinka25
10. jún 2013

@muffinka8 no este by to mozno islo tak ze vyrezat dat medzi dve folie aby to neobschlo a do chladnicky

tinamk
10. jún 2013

dievcata nemate ulozene inspiracky s pascalom z tej rozpravky na vlasku.. google nic moc a chcu tam len toto...dakujem...

muffinka8
10. jún 2013

@pralinka25 @mysiatkoo @zuzana92101 no musím dopredu skúsiť na kúsku hmoty ako to bude reagovať. Ono pečenie a poťahovanie zvládnem hocikedy aj popri malom, ale na toto si treba sadnúť a to cez deň u mňa nejde 😒

evala777
10. jún 2013

ahojte, krááásne tortičky ste urobili....pridávam aj ja svoje, kufor s topánkami bol na želanie, topánky sú z burizonovej hmoty a to žlté...to by mala byť žirafa....no neviem.... 😀 😀 😀 ...tak snáď sa podobá... 😀

jakelina
10. jún 2013

@iwuska7 já jsem si třeba nechala vychladnout a hned jsem tvarovala, ale jde to i za tepla. Co mi zůstalo jsem už neschovávala na příště, děti to snědly. Tak nemám moc zkušenost jak se z toho tvaruje třeba druhý den.

nanima
10. jún 2013

dnesny spongebob.

adrika202
10. jún 2013

ženy,možem namiesto modecor gelu použit pipingel na jedlu foto ??

mia1111
10. jún 2013

ahojte babulky, nemám silu ani váš čítať, tak idem aspoň fotečky popozerať, dnes odišlo 16 balíkov, som KO, dajte potom vedieť, keď krajky dorazia 😉

adrika202
10. jún 2013

@aduskatt adus,prosim ta piping gel mozem pouzit namiesto modecor gelu na jedlu oblatku ? kukam v mnamuele ale mas len to 🙂

aduskatt
10. jún 2013

@adrika202 ano, mozes🙂 ja som pouzila

adrika202
10. jún 2013

@aduskatt diky 🙂 posielam objednavku 🙂 dojde mi to do piatku ?? 🙂

aduskatt
10. jún 2013

@adrika202 do piatku urcite, idem to pozriet🙂

evvina
10. jún 2013

Ahoj Holky,
tak zase koukám po dlouhé době na dorty od markéty a myslím si že kdokoliv z vás by jste si s takový dortem poradila lépe. 😨 😅

cucuc
10. jún 2013

@zuzana92101 @lokalistin @pipka Dakujem za odpovede, skusim teda len coko. Ono je to asi jedno, ak tej Cery nie je vela 🙂

kika777
10. jún 2013

@mia1111 mooooja, jej, keby si bola blizsie, tak by som ti utekala na pomoc....Sikulka si velikaaaa a my sa moooc tesime na balicky 🙂

dajna11
10. jún 2013

muffinkypre pani učitelky 😀

mia1111
10. jún 2013

@kika777 - mojko, ďakujem 😉, už sú skoro všetky na ceste k vám, tak zajtra už hádam aj upracem 😅 , dnes nevlááááádzem, ale ani nemusím, veď upratovanie na mňa do zajtra počká 😀

zuzana92101
10. jún 2013

@mia1111 ake baliky? ake krajky? aj ja chceeeeem 😝 😝 😝

mia1111
10. jún 2013

@zuzana92101 - mojaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, už nemááááááám ništ navyše, bolo 66pásov krajok a všetky sú už pobalené a takmer všetky už na pošte 😀 . Ďalšia objednávka za rok, až načisto zabudnem na ten dnešný chaos s balením 😀 😀 😀

mia1111
10. jún 2013

@zuzana92101 - ale si asi jedna z mála, čo akciu "krajky" prehliadla, veď za posledné týždne sme ich podchvíľou spomínali a minulý týždeň ani nehovorím, som tu už liezla určite na nervy tým babulkám, čo krajky nechceli 😅 😅 😅

lussy23
10. jún 2013

@evala777 nádherné
@dajna11 krásnučké
@nanima je perfektný @zuzana92101 krásnučký tučniak
@lamps krásna @petkaa28 krásnučké
@mojmacik je nadherná @tinamk krásnučký
@lokalistin krásne
@katarina51 krásnučké tortičky @ajka82 krásna
@zuzana92101 krásne tortičky... ja by som to nedala.
@cwilinge77 ano a ten ebay to je v ktorom meste?
@aadulik2110 krásna je

lussy23
10. jún 2013

@zz134 ako vás vlastne napadlo dať takéto meno?

pralinka25
10. jún 2013

tak moja prva a asi aj posledna svadobka podla predlohy z netu co mi poslala nevesta ale s malinkou obmenou
a aj prva trojposchodka