Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. okt 2013

@delideli žehličku na marcipán, sadu kostic, plastový váleček, silikonovou podložku na válení a třeba nějakou abecedu, ať může psát jména. Určitě nějaké kytičky vykrajovačky co by hodně upotřebila. Dají se koupit v sadách po třech nebo čtyřech - různé velikosti, kolečka na růže a listy růží. To využije určitě. A pak jestli bude dělat i drátkované květy, tak drátky, pásku a nějaké pestíky.

mimcak
6. okt 2013

Tak vidím,že budem mať znova čo čítať,lebo ste toho zova popísali neúrekom. Tak pridávam svoje tie kravičky boli pre mojich krsných čo som spomínala,že majú farmu s kravičkami a býkmi nič iné ma nenapadlo ako toto fotené až na mieste,lebo sme ju viezli z Košíc do Zázrivej tak som ju skladala až na mieste .Ten havinko je akože yorksheer 😀 bol tiež pre tých mojích krsných ,lebo je to ich domáci miláčik. Mali z neho velkú radosť.
trošku tapetky 😀

dada2007
6. okt 2013

ahojte......pridávam moje tohtovíkendové.... 😉

dada2007
6. okt 2013

a neviem či som dala tie z minulého týždna.....tak pridávam aj tie....

dada2007
6. okt 2013

a tretí príspevok odomna...........NEPREVZATÁ TORTA z minulého týždna.........pani s manželom objednali......komunikovali sme cez FB aj mobil....viem ich adresu, meno a priezvisko, mobil.......a normál mi v den prevzatia napísala..............že nevie o čom jej to vypisujem, to bude omyl...............................mala som nervy.....obrovské...potom smiech a všetky možné emocie............ale už to prešlo 😉

aduskatt
6. okt 2013

@dada2007 citala som to na FB, len neviem, ako to skoncilo.takze stale tvrdili, ze je to omyl a torta Ti ostala? 😨

dada2007
6. okt 2013

@daducha toho sa obávam......že ked nastupim do práce, čo bude potom.......teda obávam......neobávam. Len sa mi nebude chcieť to riešiť.....nahánať.....trhať sa....atd....

dada2007
6. okt 2013

@aduskatt pani telefon nedvíhala, resp. vypla si ho pak. A na to čo mi napísala na FB som napísala najskôr, že či si robí srandu??????? A potom..........reku čo sa budem doprosovvať? alebo čo?????.... tak že dakujem velmi pekne, že tortička poslúži ako zákusok k nedelnej kávičke........zbohom
A inak.......polovičku si odkúpila susedka a druhá polka sa spapala........

aduskatt
6. okt 2013

@dada2007 no, aspon ze polovicku kupila...........boze, niektori ludia su na neuverenie☹

pipka
6. okt 2013

@dada2007 no to je sila! fakt by sa mala vytvorit dáka tabula hanby 😠 🙄 takychto ludi na hranici upalit 😠 😠 😠 😝 😅

chvalabohu, ze aspon polovicu mila susedka kupila 😵 hadam sa ti aspon za suroviny vratilo 😉

timuss
6. okt 2013

@dada2007 to sú ľudia 😠 že sa neprepadne pod zem od hanby 😖

timuss
6. okt 2013

nech tu len tak neokukávam tak aj ja pridávam jednu 🙂 teraz bez poťahu, lebo už to u nás každému lezie von krkom, a len tak vyhadzovať poťah nechcem, nato to je dosť drahé 😝

timuss
6. okt 2013

ešte chcem poprosiť o radu...aká veľká torta štvorcová (resp. obdĺžnik) by stačila pre 25 ľudí? plánujem spraviť tortu pre babku k 90. narodeninám, pôvodne som chcela poschodovú, ale ešte som takú nerobila, tak sa toho bojím, ak by stačila aj jednoduchá, tak sa do poschodovej pre istotu nepustím....

mysiatkoo
6. okt 2013

@mimcak ta kravickova je mila 😵
@dada2007 vrrrr ja by som to tak ryxlo nerozdyxala asi ako ty... "lide jsou ruzni, zejmena hovada" 😠

woman04
6. okt 2013

@dada2007 páči sa mi samozrejme tortička,nie ,čo ti vyviedli objednávatelia..to je sila...fakt asi brať zálohu 😒

vlada111
6. okt 2013

Pridávam muffiny pre Alicku do škôlky a tortičku podľa jej želania. Mala som všetko nadiktované, druhy zvierat na muffinoch, na torte korunu, náušnice, žezlo, motýle, ruže, perličky. No hrôza, máme doma pani vedúcu 😀

zsuzsu
6. okt 2013

ahoj. Babulky POMOOOOOOC ako sa pripevnuju pestiky do kvetin????? asi som totalne blba mam take co su na obidvoch koncoch tie gulicky. nie su take tvrde ze by stali sami od seba 😀 sice na rychlo som skusala lebo nebolo cas ale zatial som na to nedosla. 😀 😀 😀 😀 😠 😠 😠 😠 😠 Dakujem za kazdu pomoc.

zsuzsu
6. okt 2013

este pridam moje tri tortuse

aduskatt
7. okt 2013

@zsuzsu urobis si ocko na konci dratika, prevlecies piestik a zatocis🙂

ajka82
7. okt 2013

@dada2007 to uz len verejne na nu napisat, nespolahliva osoba 😠

ajka82
7. okt 2013

@zsuzsu tak ako aduska pisa, alebo si ich rozstrihni a pozapichuj ak chces na tento styl .toto su tiez tie obojstranne

sikag
7. okt 2013

@vlada111 tu s s korunkou si robila ty? ty kokso je neskutocna!!!! ako zo zahranicnej stranky 😀 😀 😀

zsuzsu
7. okt 2013

Dakujem pekne @aduskatt a @ajka82. Idem to vyskusat snad sa to podari 😀

vlada111
7. okt 2013

@sikag ďakujem moc, si zlatá

loxa
7. okt 2013

Ahojte maminky...moj syncek bude mat onedlho rok,chcela by som mu upiect nejaku jednoduchu torticku,,,S pecenim uz mam skusenosti..no s potahovanim velmi nie..Nemate niekto tip na jednoduche ozdobenie?? dakujem🙂

jachin
7. okt 2013
loxa
7. okt 2013

@jachin ta je krasna...no neviem ci to zvladnem🙂...a aku potahovku mam kupit a ake farby su najlepsie?

jachin
7. okt 2013

@loxa myslím že toto je najjednoduchšia torta čo mám uloženú v obrázkoch ( nie je moja) 😅 a čo sa týka poťahoviek a farieb asi ti poradia skúsenejšie, ja používam doma robený poťah z MMF.Ale ked chceš kúpiť hotový, baby tu odporúčajú napr. Smartflex. a farby gélové z cukrárenských potrieb alebo objednať z e-shopu.
a postavičku si tiež môžeš objednať.

lifinka
7. okt 2013

Ahojky holky, přidávám víkendový dort. 😉 , už týden jsem nemocná a né se z toho dostat, tak jsem byla ráda, že jsem dort vůbec udělala....

nanima
7. okt 2013

@macamac dakujem 😀 Štefan a Helena su svokrovci sobotu oslavili zlatu svadbu a vlačik je modelovany,je z horaliek 🙂