Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
13. aug 2010

@zdenallicka neopakuj!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀
@vinka ja len ze na malovanie je to priliz dokonale, preto ma napadla oplatka

maca77
13. aug 2010

@vinka torty parádne 😉 tú chobotničkovú si čím poťahovala a ozdobovala?

vinka
13. aug 2010

Ja všetky poťahujem a zdobím mmf.Ale tá ružová je potiahnutá s tými americkými cukríkmi 😉

maca77
13. aug 2010

ja sa práve odhodlávam vyskúšať z tých amerických cukríkov ... snáď sa podarí, lebo dnes mám naozaj piatok trinásteho 😝

nikanika28
13. aug 2010

Baby, dik za pochvalu 🙂
@vinka krasne torticky, chobotnicka je bohovska 😵 😵
@sofi07 pena je robena zo slahaneho bielka s cukrom nad parou ... anibas mi poradila 😵

maca77
13. aug 2010

@vinka keď chcem potiahnuť tortu MMF, musím dať tú poťahovku vcelku alebo môžem aj po častiach a dajú sa spoje zahladiť?

vinka
13. aug 2010

No nerobila som to takto takže neviem 😕 Ja to poťahujem v celku.A prečo chceš po kúsku? 😕

maca77
13. aug 2010

ja len že keby sa mi to potrhalo resp. že by som si urobila málo poťahovky

vinka
13. aug 2010

Tak takto som zahladila spoje.natrela prst do vody a prstom som potierala a potom pridala solamyl a zahladila.A potom zotrela zvyšný solamyl 😉 Ale ked sa potrhá velmi stiahnem nanovo vyvalkám a potiahnem.A jeden balík ti musí vyjsť na okrúhlu velkú tortu a ešte aj orežeš 😉

maca77
13. aug 2010

ja mám teraz obdlžnik cca 37*27cm .. práve som urobila z pol balíka ... na skúšku, že keď sa mi nepodarí, tak zvyšok deti zjedia cukríky 😅 ...takže to budem musieť ešte isto dorobiť aj druhú polku

zlatat
13. aug 2010

@maca77 jasné - ja napr. vôbec nedávam rum - jednak kôli deťom ale ani môj muž neznáša zákusky, do ktorých sa dáva rum
@vinka nádherné tortičky

nelika666
13. aug 2010

pridavam foto mojej prvej svadobnej 🙂 na zelanie s umelymi kvetmi

vinka
13. aug 2010

@nelika666 nádherná.Mna čaká v septembri svadobná joj bojím,bojím. 😝 Ale aj teším 😀

zlatat
13. aug 2010

@nelika666 práve som ju obdivovala na TOM a som sa ťa chcela spýtať, či sú marcipánové alebo umelé, no už si mi odpovedala. 😉Krásna

nelika666
13. aug 2010

@zlatat juj aj ja som sa bala, v tychto horucavach je to des, snad to torta vydrziiii..
@vinka no na marcipanove zatial nemam vybavenie, aj ked ma laka si to vyskusat, na viac ako ruzicky si asi zatial netrufnem 😅

bzucinka2
13. aug 2010

@sofi07 tie medovnicky nemaju chybu, skoro mi oci vypadli 😅

petusko
13. aug 2010

ahojte, tak ta abeceda mi prisla vcera, je super, aj cislice su tam. hned som ju aj vyskusala, robila som dnes tu tortu pre dvojrocneho drobca, foto mam iba v mobile, tak musim doma stiahnut, teraz som u rodicov 🙂
inak sa zakaznicke veeelmi pacila, necakala take nieco "vysperkovane" 😀
uz mi hned aj na september povedla, ze bude chciet minimalne jednu, tak uvidime 😅 spetember vyzera byt rusny 🙂
narychlo som preletela fotky, citat som nestihla, ale torty ste urobili prekrasne 🙂

vinka
13. aug 2010

No ináč mne sa super abecedy robí ked si namastím olejom tú šablonu.Tak nepotrebujem ani foliu.Ide to fantastický 😀

sofi07
13. aug 2010

@vinka krasne torticky,aky pokrok si urobila!!! ta chobotnicka je uuuplne uzasna!ja som robila motorku asi pred mesiacom, ma velmi nebavia take technicke-....

vinka
13. aug 2010

@sofi07 dakujem a akú hod foto.Neviem ako ja zvládnem motorku ☹ ☹

mrka2
13. aug 2010

ahojte babule, tak uz som tu lienku dokoncila na zajtrajsiu oslavu. dakujem velmi pekne uz neviem ktorej, ze mi vnukla napad urobit ju vcelku. chcela som najprv urobit hlavu + telo,ale v celku je to omnoho jednoduchsie a pre mna ako zaciatocnika neocenitelna rada. 😀 a musim sa pochvalit... ani az tak vela hrbolcov nemam... 😀 🙂 😅

hannah23
13. aug 2010

mrka2 krásné, já jsem dnes taky dělala na zítřejší návrat manžela dort, ale byl to můj první potahovaný tak to není moc hezké

mrka2
13. aug 2010

@hannah23 super torticka. na to,ze prva,tak perfektna. ale manzelik isto bude cely stastny,ze vas vidi a na torticku mrkne len tak jednym ockom. 😉 ale isto super napad. dobre si to vymyslela s tou cestou a vlajkami.. 😵

mrka2
13. aug 2010

@nikanika28 perfetkne pivko...mnam, normalne som dostala smaka... 😀
@vinka nadherne torticky!!!

este sa chcem opytat... mozem si dat puncovinu zmrazit do mraznicky a pouzit ju inokedy? robite to niektora takto? lebo ked si predstavim,ze mam piect tortu, potom este extra plat na puncovinu...no... 😝

zdenallicka
13. aug 2010

@mrka2 To jsem asi byla já...🙂 Ale nerada bych si přisuzovala zásluhy... 😀 Mimochodem - moc se ti povedla!!!

@hannah23 Na první pokus je podařená..🙂 Ale co je hlavní - že je z lásky... je v ní kus tvého srdce a touhy po tom, aby se vrátil milovaný domů... 😵 😵 😵

zdenallicka
13. aug 2010

@mrka2 Puncoviny mám plný mrazák... Stačí ti to jako odpověď? 😀

yamahafazer
14. aug 2010

dakujem vam baby za rady moc ste mi pomohli vy ste tu same profesionalky vase torty to su nadherne umelecke diela ozaj vsetkym klobuk dole ja len pozeram s otvorenymi ustami 😀 nadherne vsetky ja neviem ako to robite ,ze su take dokonale

luuciee83
14. aug 2010

ahojky holky!
občas si vás čtu a také v těch vašich krásných dílech hledám inspiraci 😉 a musím se "pochlubit" s dortíkem, který jsem dělala včera do noci pro kamrádčina syna, snad se vám bude líbit... je to můj čtvrtý potahovaný, ale první s postavičkou a tak 🙂

mrka2
14. aug 2010

@zdenallicka no jasne, ty si to bola... 🙂 no tak este tebe sa musim osobne podakovat... 😀 no a s tou puncovinkou si ma potesila 🙂 😵 ssssuuupppeeerr 😀
no ale som uplne ako vrecom buchnuta po tej mojej nocnej praci. a teraz mala vstala a trepe kockami jedna radost,tak sa tesim 😀 😀 nechapem to,ako to niektore dokazete tahat do rana a este mate aj male deti! 😕

mrka2
14. aug 2010

@luuciee83 super torticka! velmi pekna!!! 🙂