Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nellynka
27. máj 2013

Ahojte kocky, kraaaasne tortuse ste popridavali. Nejako som minuly tyzden nemala cas lebo som aj ja tortovala, potom hodim obrazky.

O tyzden ma caka torta ANGRY BIRDS, nemate nejake navody na vyrobu tych postaviciek, tusim som to tu niekde na niektorej strane videla, len uz neviem kde. A nejake inspiracie?

Dakovala. A este hodim svoje vytvory.

A dakujem Vam za rady, Cupcakes boli fajn, v skolke zmizli ako prve 🙂))))

brunila
27. máj 2013

@jakelina moc děkuji....snad se povede,pak se přijdu pochlubit 😵

bambula1307
27. máj 2013

@njonja fuj tajbl..tak ak mi bude zase naprd..s podobnymi priznakmi..tak sa znova aktivuje? och moje nervy.. Mne bolo fakt hrozne..som myslela, ze umrem :(....som hryzla plasove stuple jak ma strasne boleli celuste a vsetky zuby... ☹
klby, chrbtica neskutocne..som vas dvojmo citala.... 😖 😠

nellynka
27. máj 2013
nellynka
27. máj 2013

cupcakes do skolky 🙂

svetlo55
27. máj 2013

Pre moju dcérku 🙂

nellynka
27. máj 2013

pre nase pani ucitelky 🙂

horalocka
27. máj 2013

baby, potrebujem poradit....prvykrat idem robit s hmotou z cukrikov marshmallow a chcem sa spytat ci sa ta hmota moze zafarbit aj po vytiahnuti z mikrovlnky, alebo iba predtym...

blcha
27. máj 2013

@horalocka ja robim len s marshmallovs takze urcite ti to pojde 😉 ja niesom ziaden odbornik ani nic to su moje prve postavicky nieje to az take tazke pat a mat nastastie 😉

jakelina
27. máj 2013

@helulicek Smartflex velvet je dobrý i na potahování i na postavičky.

nellynka
27. máj 2013

@horalocka Mozes aj potom, len ju neprefarbi lebo ti zacne praskat.

jakelina
27. máj 2013

@horalocka můžeš i potom barvit, ale syté barvy neuděláš 😒

horalocka
27. máj 2013

@blcha jeej, super...a ako si farbila tu hmotu??? neviem ako sa do toho pustit, lebo podla receptu idu na celu tortu dva balicky cukrikov, ale kedze potrebujem tych farieb vela, neviem ako to prerozdelit...mozem tu hmotu farbit aj po vytiahnuti z mikrovlnky?

ajka82
27. máj 2013

@pipka ja mam robyt tiez s rybarom a minimalne 8kg a nisto nis este neviem... a ze na sobotu 😅

ajka82
27. máj 2013

@brunila ja som napriklad robila nalezato polovicny kalich ani nebol duty ten pohar, lebo mal na vysku asi 6 cm, vrch vytvarovana polovica pologule na podlozke, tam som otlacila kvetinky ako ozdobu, na spod prilepila sulcek ako nozicku a spodok kalicha som dala pol vyrezaneho kruhu...na spojoch som zamaslivala tenuckymi sulcekmi, na spodku jeden kus, na vrchu dva tenke prepletene, aby vyzeral ozdobnejsie...natrela zlatou farbou a sup s nim hned na tortu

mnamuela_aduskatt
27. máj 2013

Sladké žienky, pre info: na stránke pridané dosť detailne spracované video na výrobu postavičky aj s komentárom, ktorému asi všetky rozumieme🙂

horalocka
27. máj 2013

@nellynka
@jakelina vdaka, nieco skusim vymysliet... 🙂

pipka
27. máj 2013

@ajka82 tak to vitaj v klube moja 😅 😀 😀 ja aku taku predstavu mam, len ak by som este objavila nejaky super tip, tak by som pouzila 😉
najhorsie ze sa mi ale vooobec nesce modelovat 😝 😅 🙄

kacka1234
27. máj 2013

cavte baby posielam svoju poslednu, fotka nocna 🙄 tak tak aj vyzera

brunila
27. máj 2013

@ajka82 moc děkuji,snad se mi to povede a doufám že i já někdy nějakou radou přispěji 🙂 ačkoli se mi zdá,že zatím nemám čím a budu jen čerpat inspiraci

janka0408
27. máj 2013

ahojte...ako spravit tortu vankusik ak nemam formu?

nellynka
27. máj 2013

kocky, a nemate nejake inspiracie na Angry Birds?

blcha
27. máj 2013

@horalocka ano mozes vzdy si oddel kolko potrebujes a potom zafarbi 😉

brunila
27. máj 2013

@pipka ahoj,dělala jsem s rybářem patrový nedávno.Měl necelých 7 kg.Jen sem neumím ještě vkládat fotky.Mámje uložené na Rajčeti v sekci Dorty 2013 pokud by ses chtěla podívat. http://fanuska.rajce.idnes.cz/Dorty_2013/

aduskatt
27. máj 2013

@janka0408 stvorec a okrajat. JA som bez formy robila toto:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/aduskatt/alb...

mirinecka
27. máj 2013

ahoj, potrebujem radu, idem robiť detskú tortu a neviem či sa hodí plnka pribináčik + parížska šlahačka s mascarpone a k tomu jahody, alebo dám radšej len jeden druh plnky. Pravdepodobne spravím mramorový korpus.

mimcak
27. máj 2013

@wera.g ježiši tá malovaná je úžasná waaaw 😵

ajka82
27. máj 2013

@pipka napodobne :D

aadulik2110
27. máj 2013

moja úplne prvá vymodelovaná postavička.... na tie vaše nádhery to síce nemá, ale ja sa zlepším 🙂 Ďakujem vám všetkým za inšpiráciu 🙂

mimcak
27. máj 2013

Baby pradte známa chce tortu srdiečko na výročie normal poťahovanú,ale aby som tam nejako niekde dala aj horku čokoládu,lebo jej mm miluje tie horke 87% čokolády. Nechce ju do plnky,lebo budu jesť aj deti,len aby som dala nejako na vrch,aby si jeje mm mohol tak brať čoko.Máte nejaké nápady?