Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. nov 2013

Moje první Minnie postavička, ještě jsem ji nedělala, chtěli takovou neobvykle sladěnou do modra. 😉

mamcas
18. nov 2013

@ajka82 no jasne, posunut sa da, ale radej by som daku vacsiu nasla... dnes mi kamoska vravela, ze kupila v ikei, tak pojdem asi kuknut tam, lebo mna ten solamyl rozculuje 😝 😠

mamcas
18. nov 2013

@muffinka8 @jakelina @broucek @mysiatkoo 😀 😀 😀 tak devfata teraz ste mi to natreli 😀 😀 😀 ja na to kukam jak puk, ze sak to je obalene do nejakej latky asi volaco a ono su to uteraky, paneboze, kde ti ludia na toto chodia mi povedzte 😝

mysiatkoo
18. nov 2013

@mamcas robia sa aj take... prakticke 😉 pripadne plienkove... ale to je na inu temu 😀

mysiatkoo
18. nov 2013

@jakelina podarena je 😵 😵 😵

ajka82
18. nov 2013

@mamcas ja mam jednu aj z IKEi ale to je rovnaky rozmer ako tato... neviem ci su tam aj vacsie, vsak uvidis 😉

jakelina
18. nov 2013

@mamcas já jsem to už viděla mockrát, je to takové dárkové balení, dělá se to i pro děti z papírových plenek takový dort. 😉

broucek2
18. nov 2013

@jakelina krásná, šikulka

mamcas
18. nov 2013

no plienkove poznam 😀 akoze ale kto da niekomu do daru uteraky so sampanskym? to len mne pride divne? 😝 alebo som ja divna 😀 😀 😀

pristela
18. nov 2013

@maya30 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že ty si tiež akasik vtipná 😀 😀 😀 podla mna mas ovela prepracovanejsie tortuchy ako ja 😵 😵 😵 sa na ne vzdy tresim a s otvorenou pusou pozeram na to mnozstvo a v takej kvalite 😵 , ja nejak nemam cas sa s nimi maznat ☹ ☹ mam horsie zamestnanie než holky co pisu ked zacnu zas pracovat v normal robote 😝
@lokalistin , vsaaaaak som ti zabudla odpisat , mám tu tri notesy co si musim zapisovat , niekto mi aj veci stale "schováva" :D :D položim a pol hodku hladám kde 😀 😀 😀 , cukroše , jasne keby najdes si prosiim , a cena netusim , asi 1,40€ ?

pristela
18. nov 2013

@mamcas v každom uteraku je zabalena sto eurovka 😀 😀 😀 😀

halienka
18. nov 2013

@broucek2 No u nás sa dá objednať v jednom internet obchode a za 2 dni mám tú oplátku doma, jasné, ak to máš niekde obehávať tak to nie. No tak takéto niečo? (INSPI Z NETU) len tá lebka bez toho nápisu, iba teda meno a vek ak tam chce a dole nejakú mašľu a koniec. Inak chúďa dieťa, mi ho je už teraz ľúto. Hlavne že pozve 22 ľudí a dieťaťu tortu len biednu... 😖

lokalistin
18. nov 2013

@jakelina krasna je

lokalistin
18. nov 2013

@pristela ok popozeram

broucek2
18. nov 2013

@halienka no taky jsem za tu cenu chtěla jen lebku, ale ona si vymyslela obrázek jakékoli z monsterek. To ji ale napíši, že za tu cenu nehrozí.

mia1111
18. nov 2013

@jakelina - nááádherná je 😵 😵 😵 😵 , prosím poraď, aj si nôžky nejako vystužila, keď tak pekne stojí? Či ako sa Ti to podarilo? 😕

pipka
18. nov 2013

@ajka82 @mamcas ja mam tu silikonovu podlozku z mimibazaru, to nam danka vtedy na stretku poradila a ta je 50x64 cm a je perfektnaaaaa, taka modra 😉 a stoji tusim 9,90€ 😎
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14690726&tab=1

akzuzs
18. nov 2013

@mysiatkoo no keby boli čisté a opraté by mi nevadilo do nich zahryznúť veď by som aj tak nič neodhryzla. Horšie ak by boli zozbierané z pánskej šatne po zápase 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
18. nov 2013

@pipka taky rozmer sa mi do mojej kuchyne nezmesti 😀 v obyvacke na stole nechcem aby som v noci neosvetlovala vsetkych 😅 😝

pipka
18. nov 2013

@ajka82 ja mam po babicke taku velku drevenu klasicku dosku na valkanie a presne na to sa mi toto zmesti v kuchyni na stol, takze mne toto vyhovuje veeelmi 😎 😉 😉
a krasne na tom vyvalkam aj na velku obdlznikovu tortu potahovku 😉

jakelina
18. nov 2013

@mia1111 nožky má na špejlích, právě měly být tenší, ale udělala jsem je, dala na to břicho, tu bílou prdýlku a ráno byly takový krátké, tak už jsem to tak nechala, když to drželo. 😀 😀

akapulko
18. nov 2013

zienky pls radte ak chcem urobit gastanovu plnku tak ako sa robi pribinak tak to pyre tam supnete uz komplet do hotovej plnky alebo to davate namiesto tvarohu 😝 😝 ???dakovala 😉 😉

nellynka
18. nov 2013

@jakelina Minnie je kraaasna!!!! a ja som no noziciek tiez davala spajle, ale do jednej som dala dlhsiu aby mi trcala do trupu a aj aby trcala dole z nohy, aby sa dala pekne upevnit na tortu a nespadla 🙂, ulozila som si ju ako inspiraciu, kraaasa fakt!!

pristela
18. nov 2013

@akapulko komplet do hotovej cize aj s tvarohom /teda tak robim aspon ja 😅 /

nellynka
18. nov 2013
akzuzs
18. nov 2013

@broucek2 Ja som robila min. týždeň jednu 1,5 kilovú . Piekla som ju v malom hrnci a bola punčová s vanilkovým krémom. NEŠLA by som do toho keby som nemala ešte dve v ten deň lebo také prťavé množstvo krému sa ťažko robi. No a tá pani mala ešte dalšie dve objednané u m§a tak sa to zviezlo ale robiť sólo takú, NIE. Kým som nepiekla torty som mala jednu pani ktorá mi piekla torty a ona napríklad pod tri kila ani nešla. Záleži na Tebe či do toho ideš alrbo nir. Ja keď mi povedia že chcú 2kg tak im otvorene poviem že budem sa snažiť sa zmestiť do aspoň 2,5 kg ale menej sa ťažko a ak má byť viac plnková alebo veľa ozdôb tak to je vylúčené.

nellynka
18. nov 2013

to je asi vsetko co mam 🙂

maya30
18. nov 2013

@mysiatkoo zlatiiik nasla som v cinskom takuto kovovu stierku, som sa potesila ze bude na ganasovanie, len teraz ma napadlo ze na koncoch je mierne zaoblena...myslis ze to bude vadit ? 😒

dagmarmustafa
18. nov 2013

Môj malinký mal oslavu.Konečne tortička aj pre nás 🙂

nellynka
18. nov 2013

@ikula2 Prosim ta ten srdieckovy okraj si robila s akou vykrajovackou? dakujem.