Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nellynka
3. jan 2014

@lamps
@pristela kocky potrebujete cukriky MMF z Lidl?

daja55
3. jan 2014

@elamaslakova Ďakujeeeeeem 🙂 🙂 🙂

luciahromadkova
3. jan 2014

@zuzukaa pisem sem, lebo tam vkladame len recepty, aby to bolo prehladne.... co sa tyka mnozstva cesta na korpus do priemeru 26 by som dala 6 vajec, zavisi aj od toho aku vysoku tortu chces ja mam rafiky, takze tie maju vysku 8 cm, ale do formy 24 davam na mramorovy korpus 5 vajec, tak do 26 kludne tých 6 vajec.este podotykam vyhriat ruru a potom ked vlozis formu piect pri teplote max. 160 ale dlhsie, lebo inak budes mat sopku... potom ti vyjde urcite 2 krat prerezat, /niekedy aj 3, zavisi od vajec/ cize budes mat 3 /4/ korpusy a 2/3/ plnka
pytala si sa dadka212 na pribinacikovy krem odpoviem ja... 2 slahacky, 2 tvarohy, praskovy cukor dla chuti, biely jogurt alebo kysla smotana ,2 creme ole vanilka- to len na zaver prisypes, nezarabas podla navodu, funguje ako stuzovac... z tohto mnozstva ti urcite vyjde 2 krat plnka a aj 3 ovocie mozes dat akekolvek, aj banan, broskyne, jahody, maliny mrazene, ananas....
a este taka tada ak chces coko prichut kup si kakao creme ole alebo kokos tak kokos creme ole 😉

jakelina
3. jan 2014

@mamcas pak napiš, jestli funguje. Já jsem dnes poprvé rozmontovala ten můj a to ho mám doma už skoro dva roky a nikdy jsem ho nerozdělala na mytí. Museli jsme to tahat s manželem, bylo to tak utažené, že jeden člověk to nepovolil a nic jsem pod tím těsněním zatečené neměla a to jsem s ním mixovala často. Tak příště víc utáhni a opatrně sundávej 😉 Mají to fakt pitomě udělané, ale když se to zatáhne silou, tak to nepovolí. 😉

pristela
3. jan 2014

@michaela3011 @halienka holky vy ste dobrééééé, kujeeem , aj ostatným 😉

Inak u mna doma sa moji chlapi zaaaas pýtali, že pre kolko ročného tá tortička vlastne je ???? 🙄 🙄 🙄 ako tá tridsiatka je obrovská , veliká na výšku az 12cm a oni mi drístnu takúto otázku 🙄 🙄 😀 😀 😀 no žeriem moje pracovné prostredie 😀 😀 😀
@jakelina , @mamcas háááá, baby, ja som vedela že ta nestastna nehoda bude aspon na nieco dobraaa, dnes zakrútime tu nadobu všetci kolko nas tu je 😀 😀 😀 aby som ju nemusela rozoberat pri umyvaní 😅

pristela
3. jan 2014

@nellynka áno , ja uz vlastne nemam doma dlhsie ziadne, este opatrujem co mi dala jeden balík @mysiatkoo v Ba , ich tu hladkám, rozpravam k nim , prosto starostlivosť ako má byť 😀 😀

asfodelka
3. jan 2014

ahojte potrebujem poradit... robili ste uz torty so strasovou stuhou? celkom sa mi zapacila v obchode a chcela by som neteri na 9narodeniny.mate nejake tipy?

michaela3011
3. jan 2014

kocky robim tortu vdaka ktorej som musela vypratat polovicu veci z chladnicky von 🙄 milujem taketo objednavky a asi po vyplate pojdem pozriet novu chladnicku cisto len na torty 😀 torta este neni dokoncena, no postupne sa dostavam ku finale 😀 foto potom asi ani nepridam, islo by o hanbaty obrazok 😀 opät robim postaveneho pindura a pritom to neni tak davno co som jedneho robila naposledy 🙄 pritom ten isty objednavatel 😅 😀

daja55
3. jan 2014

@michaela3011 fotku môžeš dať, aspoň sa potešíme 😀 😀 😀 😀

medovka14
3. jan 2014

dnesna pre dcérku k meninám 🙂

dm1
3. jan 2014

kocky ktora ste robili tortu so zvonilkou cilling sak ma porazi z nej zas dalsi transvestita bude tusim na svete :(. please nejake inspiro

nellynka
3. jan 2014

@pristela Zanetka napis mi kolko ich potrebujes a tvoju adresku, mozes aj do IP, ja mam celu taaaasku velku a ja si tu hladkam, ale podelim sa, ved ste mi tolko poradili a tolko som sa od vas naucila 🙂, takze napis, ja mam aj hadam 40 ks.

elamaslakova
3. jan 2014

@olinka306 ja si ju kupujem v 5kg vedierku ,ale tu som našla aj 1kg balenie tu je link na eschop http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...

elamaslakova
3. jan 2014

@pristela Nádherná tortička

olinka306
3. jan 2014

@elamaslakova dakujem 🙂

mamcas
3. jan 2014

Dievcataaaaaa mixer ide 😀 kapanek smrdi, ale pevne dufam, ze to tym chodom z tej cievky poodpadava a bude dobre uz uplne 🙂 len teda verim, ze uz sa nepokazi teraz tym, ze su tam este uschnute zvysky 😖
No a skusala som si s prazdnou nadobou a je to komplet na figu, takze budem odtacat ten spodok a rucky sa ani nechytim, aj ked mi to uz islo vlozit aj vybrat lahucko, aj tak sa s plnym obsahom budem bat 😕
Juj ale stastna som zas 😀
Dakujem Vam vsetkym za podporu a mile slova, mam Vas rada hoci Vas osobne nepoznam 🙂 hadam aj to bude 😀 cmukyyyy

lucka_o
3. jan 2014

@luciahromadkova dakujem za odpoved 🙂 uz som to tak skusila..tak snad to vyjde

ejkula
3. jan 2014

@lucula73 ak sa Ti chce modelovať, malo by to byť rôznorodejšie, pretože sú tam detičky rôzneho veku a aj chlapci aj dievčatá, Ja som robila pre deti do škôlky na MDD, tak ak chceš pozri môj album 🙂

koira
3. jan 2014

@jakelina děkuji..ja spíš co se třeba hodí k těm banánům aby to nebylo moc těžký když už to bude taková kalorická bomba..díky

zuzume
3. jan 2014

Kto by mi vymodeloval Ninja korytnačky ??

lucka_o
3. jan 2014

baby, ak to nieje tajomstvo, po kolko centov? davate rezy a mascarpone ? myslim za kus???? dakujem

lamps
3. jan 2014

@nellynka ak máš nejaké navyše, tak by som mala o ne záujem. Ja nemám už žiadne, len tieto 4 bal. od Veroniky. Ale ak ich ty spotrebuješ nič sa nedeje, budem umývať tie ružové cukráše

@pristela ty mi dnes zas ako lichotíš 😵 😵 😵 😵, že sladká som 😵 😵 😵 😵

nellynka
3. jan 2014

@lamps jasné pošlem nejaké, napíšte mi adresku do IP.

lucula73
3. jan 2014

Tak práve dorobená,mala to byť malá torta a má cez 5,5 kg,rozmery a plnku som dodržala,som zvedavá,čo mi na ňu povedia 😝 🙂 🙂
ďakujem ešte raz za tie sovičkové inšpirácie 😉

lucula73
3. jan 2014

@ejkula však to,že niečo detské..........ale zas ak rozmýšľam,tie ozdoby moc jesť nebudú,tak príliš veľa toho nechcem dávať.....teraz sa mi a sovy zapáčili 😀 .kuknem albumček,ďakujem..... 🙂

jakelina
3. jan 2014

@koira banány se k pařížskému hodí, alespoň pro mě teda ano.

lamps
3. jan 2014

inak dievčence moje prišlo aj na mňa, tak som sa tešila, že odo mňa nikto nechce tortušu s Monsterkou a dnes telofón a pani, že tortičku pre 6-ročné dievčatko. Tak som sa potešila, že to sa tak dobre robí a potom z nej vyšlo, že Monsterku chce, no sama som zvedavá, čo za výtvor vykúzlim. Určite viem, že nebude taká s tými zubiskami, urobím ju v nežnejšom prevedení 😀 😀 😀 😀

jakelina
3. jan 2014

@lamps já chci zuby, já chci zuby 😀 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!

lamps
3. jan 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 zuby nebudú, nebudúúúúú 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
3. jan 2014

pridavam dnesnu narodeninovu pre nasu babku Milku, ma dnes narodeniny, tak sme boli blahozelat
posledna torta pred mojim nastupom do prace....

celkom ma bavila, najma sijaci stroj 😒 |, ale krajcirska figurina sa mi poto... kedze dostatocne nevyschla a potom sa mi to zacalo klesat na spajdli, musela som strcit este jednu a obe spajdle do slamky... a asi bola aj tazka... mozno nabuduce bude lepsie burizonka... ostatne potreby celkom ok... este pridam, ze nasa babka ma veselu povahu tak aj ta farebnost sa mi celkom takto pozdavala....akurat sa mi dost narocne robilo, lebo syncek chcel robit tortu pre babku so mnou.... a pridam, ze povodne som spravila 2 skice siat.... a mala tam byt len 1 /1 akoze na skusku/ a ten drobec mi povedal... mami musi tam byt aj ta druha a musi mat modre saty... akoze jeho farba... 😀,, tak som mu vyhovela, ale gombiky vykrajoval on, takze obcas su vselijake....

orechovy korpus, parizska slahacka, banany, malinovy dzem

a foto su uplne na prd... novy mobil a fotene este aj podvecer, kedze sa inak nedalo...