Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

andrea12737
30. jan 2011

Ahojte zienky, idem si k vam pre radu..
riesim jeden problem a to je ako upiect piskotu.. Mam s tym neskutocny problem. Vyskusala som uz vsemozne recepty z internetu len aby mi vysla. Ide o to ze cesto ´po upeceni´(?) je tazke. Chutovo je citit dopecenost ale je take tazke, nie je take nadychane, take ake ma byt. Peciem v elektrickej rure v stredne vyhriatej rure. Ide ma z toho porazit. Robim vsetko podla receptov. No ja teda fakt neviem kde robim chybu. Skusala som s kypriacim praskom, bez kypriaceho prasku, cele vajicka slahat, oddelene.. Som proste zufala. ☹ Za kazdu radu budem vdacna.

reruna
30. jan 2011

@jakelina dala jsi té barvy asi moc, stačí jen špetka rozmíchaná v trošce vody....

reruna
30. jan 2011

@lili01 no paráda, pěkný mramor a co máš kolem toho vrchu - proužek s nějakým vzorem?
@zuzana124 moc pěkné, hlavně ten méďa pů
@alionuska krása, krása, krása 🙂

jakelina
30. jan 2011

@reruna asi ano, no chybama se člověk učí. Potřebovala jsem jenom malinký kousíček červené, tak jsem to neodhadla. Přidala jsem trošilinku vody a nějak jsem to uplácala. Příště budu barvit hned při rozehřívání bombonů v mikrovlnce.
Barvila jsem poprvé v životě, tak to tak dopadlo. ☹

reruna
30. jan 2011

@jakelina já dávám trošku práškové barvy taky do bonbonů, než je dám do mikrovlnky.... a malinký kousíček bych zkusila nabarvit přímo štětcem jen popovrchu asi

sisa.b
30. jan 2011

@yamahafazer rychlo sa vyliec, aby si to postihala! 😉 ja som na svoju svadbu piekla obrovsku trojposchodovu tortu + 800 zakuskov 😀 medzitym som mala behacky, vybavovacky, skusanie siat, ucesu, makeupu... 😝 sice som spala pred svadbou len 4 hodiny, ale dopadlo to dobre!

@alionuska krasne torticky ako vzdy! 🙂

@zuzana124 krasne prve torticy 😵

@lili01 super mramorovanie! a velmi pekna v reze 🙂

bianca
30. jan 2011

joj zeny nedari sa mi.Uz som nestastna a nabuduce kaslem na marcos a objednavam hotovy.Med bol vodnatejsi ako mal byt a akosi mi to v strese nezaplo a cele je to na prd.Torta sice poiahnuta no bol to boj.Idem latat co sa bude dat ☹

zdenallicka
30. jan 2011

@andrea12737 Já peču jedině mramorovaný a ten je jemný a mechový..🙂 Peču na 150st. ve vyhřáté troubě, dokud není upečeno (zkouším špejlí).. Vymazávám tukem, vysypávám polohrubou moukou...

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

nelys
30. jan 2011

@alionuska dakujem ti velmi pekne idem si to hned pozriet....dakujem za rady....🙂

nelys
30. jan 2011

@alionuska mozem sa ta opytat ci ta cera moze byt nahradena niecim inym?

jakelina
30. jan 2011

Tak jsem nějak uplácala ten dort. Strašně se mi drobila ta modrá hmota. Příště budu barvit už při rozpouštění bombonů a nebo udělám z modrých šmoulů. Naštěstí je to jenom pro rodinu, tak mi snad odpustí nedostatky a bude z ní mít synovec radost. Je to první dort z MMF a můj čtvrtý potahovaný. Líp se mi dělalo s mléčným marcipánem, ale ten není tak krásně bílý a zase mi špatně tuhly ozdoby nahoře.

bzucinka2
30. jan 2011

@lukika krasna ze druha, ale paradna 🙂
@anibas krasne najviac sa mi paci slniecko a ponik 🙂
@fukylove ja kupujem K2 na kila, ale tak u nas je najlacnejsi, co som pozerala na nete a pri vacsich mnozstvach dava aj zlavu a tak mi to zabalene na kila aj vyhovuje 🙂
@zuziq vsimla, len som nepostrehla, ze si to robila cez papierovu sablonu 🙂

bzucinka2
30. jan 2011

@alionuska ako vzdy nadhera 🙂
@zuzana124 krasne pokusy 🙂

andrea12737
30. jan 2011

@zdenallicka ja som aj ten mramorovy skusala a dopadlo to rovnako. ☹ ja nevysypavam lebo som kdesi citala ze sa vtedy cesto tak nevytiahne. Ale inak vysypavam podobne. 😉 skusim piect pri 150C, mozno aj v tom bola chyba.. neviem. A ako dlho sa ti, prosim ta, pecie torta pri tejto teplote... cca.. taktiez ma napadlo ci je rozdiel piect v elektrickej klasicky alebo je lepsie pouzit teplovzudusnu funkciu. 😒

reruna
30. jan 2011

@jakelina moc pěkné 🙂

jakelina
30. jan 2011

@reruna děkuju 😉

bianca
30. jan 2011

hotovo.Asi musim bud prestat piect alebo zacat viac robit lebo ma ta jedna totalne zmohla

lukika
30. jan 2011

@bzucinka2 lussy23 diky

fukylove
30. jan 2011

@bzucinka2 - a kde kupujes K2? 🙂 dobre sa farbi aj sa s tym dobre robia ozdobky? 🙂

@andrea12737 - ja peciem klasicka elektricka rura - dam na zaciatoch vyhriat na 200st, ked tam dam formu s cestom stiahnem na 170st, ak je vysoke cesto, tak v cca polovici pecenia stiahnem na 150, 160st a necham tak dopiect... skor mam problem, ze sa mi urobi kopec v strede, ale to uz som sa naucila zvladat - este horuce cesto vyklopim a ono pri chladnuti ten kopcek sa pekne zarovna 🙂
malokedy sa mi stane, ze mam zly korpus a to peciem aj z bezlepkovej muky 😉
este mi napadlo - taky hutny korpus som mala vlastne iba vtedy, ked mi po zamiesani snehu z bielkov cele cesto akoby spadlo, neostalo nadychane 😉

lukika
30. jan 2011

@alionuska ty si asi fakt mimozemštanka lebo toľko veľa tôrt postíhať k víkendu to je fakt vidieť že musíš byť nenormálne zručná šikovná a už to máš v ruke fakt skladám veľký obdiv

sisa.b
30. jan 2011

@andrea12737 tiez som mala podobny problem - absolutne ziadny sa mi poriadne nedaril. ale ja mam problem opacny - vsetky korpusy mam velmi jemne ako pavucinka a nedaju sa mi prekrajovat, preto najradsej peciem po platkoch. len to je zas naviac voda + nejaky papier na pecenie 😝 ale uz som sa zmierila s tym, ze bude taky 😀 ziadny iny mi tak nechuti
mramorovy je dost husty oproti nemu, aj sa krajat da, ale mne tam vadi ten olej a je na nas privelmi sladky 😝
do bohusoveho piskotoveho ide tiez vela muky oproti tej mojej klasike, co ma este babka 15 rokov dozadu ucila 😀
skusala som aj z celych vajec, ale ten mi vysiel hrozne husty a vyska chaba. akoze zo 7 vajec som mala tak vysoky korpus, ako zo 4 ked peciem stary overeny...

bzucinka2
30. jan 2011

@fukylove na korunaplus.sk objednavam, modeluje sa mi s tym v pohode, aj sa dobre zafarbuje, povrchovo som este velmi nemalovala tak neviem 🙂

ellise
30. jan 2011

@andrea12737, pekla jsem mramorový a byl výborný, jen mně napadlo, jestli bílky nešleháš, s práškovým cukrem, on ten sníh jakoby zvlhne a spadne, zkus vyšlehat s jemným krystalem

andrea12737
30. jan 2011

@sisa.b a mohla by som ta poprosit o ten tvoj overeny recept? Stare recepty su najlepsie a ako pises overene 😉

@ellise dakujem pekne za tip, toto ma ani nenapadlo zeby mohol byt problem... skusim ten cukor najblizsie obmenit.

Dakujem velmi pekne. 😵

zdenallicka
30. jan 2011

@andrea12737 Neumím to odhadnout, ale asi 45-60minut.. Zkouším to špejlí..

A peču jenom na horkovzduch...;) Vymazávám a vysypávám a mám ho 6-7 cm vysoký..;)

bianca
30. jan 2011

tak moja dnesna 😖

sisa.b
30. jan 2011

@andrea12737 ja robim tak, ze kolko vajec, tolko lyzic cukru, vody a muky + kusok kypriaceho prachu. cukor davam len krystalovy a delim ho medzi bielky a zltky. vyslaham kazde zvlast, do zltkov pridam vodu, zas slaham, k tomu muku a kypriaci prach a nakoniec vmiesam ten naslahany sneh. ked davam kakao, tak davam hned nazaciatku k zltkom s cukrom. ked davam orechy, tak dam menej muky a pridam orechy.
babka robievala z hrubej muky, ja som presla najskor na polohrubu a teraz len z hladkej robim. no ako som spominala, ked peciem plnu formu, tak sa to velmi tazko kraja prave preto, ze je taky jemny a nadychany.

maca77
30. jan 2011

ahojte

@sisa.b krásne.. to srdiečko sa mi veľmi páči 😵

@lukika že druhá torta? to by som veru nepovedala, si šikovná 😉

@alionuska nemám slov.... ten ten slon je úžasný!! aj tie srdiečka v krabici.... 😉

@bianca prečo také sklamanie? 😕 je krásna žiarivá 😉

.. ja pridávam tiež moje

sisa.b
30. jan 2011

@bianca teda uzasne farby! ako si dostala taku ruzovu?
@maca77 krasne torticky 😵

bianca
30. jan 2011

@maca77 diky aj tvoje su krasne

@sisa.b dakujem.Klasika gelovka wiltone ruzova.Ja som s nimi velmi spokojna