Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
22. nov 2014

@sasettka dakujem krasne 🙂 no okrem kolajnic naopak som si svadobku potiahnutu skoro roztopila v rure ,lebo v pracovnom nasadeni som namiesto krajky v silikonke ,strčila do rury potiahnute spodne poschodie torty 😀 😀 😕 😲 naštastie som si to hned uvedomila že nieco som spravila zle 😀 tak tam bola asi len polminuty 😀 😀 😀

monline
22. nov 2014

@evala777 prosím ťa ako pečieš (v čom) okrúhly korpus na tortu?

sasettka
22. nov 2014

@adrika202 😀 😀 😀 si to viem zivo predstavit, tiez velakrat robim veci, ze mi ostane rozum stat, napr. supnem korpus do rury a rozmyslam, ci som tam vobec dala muku s PDP a pod.... mala by som si to asi zacat zapisovat... 🙂)))

adrika202
22. nov 2014

@sasettka a ten kto mi každý týžden poschováva pomocky ktoré práve potrebujem je naj 😀 😀 😀 chudák 😀 😀 ale až ho raz prichytím tak s nim zatočím 😀 😀 😀

sasettka
22. nov 2014

@adrika202 😀 tak to je tiez uuuuplne bezneeee 😅
a teda dufam, ze uz si zas nepodrastla, kedze teda samych krpcov tam mate, to som sa vazne pobavila 🙂))))

adrika202
22. nov 2014

@sasettka 😀 😀 sa musim teda odmerať 😀 😀 ale naozaaaaaaj , ked sa aj najde nejaky chlap čo by za to stál tak mi je po bradu 😀 a ja potom teda neviem či mám trpieť komplexami z vysky ja alebo on 😀 😀 😀

sasettka
22. nov 2014

@adrika202 jasne, ze oni, krpci 😀

jakelina
22. nov 2014

@halienka nádherné postavičky

govinda
22. nov 2014

kočky, viete mi povedať, ako mám skladovať jedlé oblátky s natlačeným obrázkom, aby vydržal čo najdlhšie a aj bol jedlý? 😀 A ako dlho ho vlastne môžem skladovať, aby som ho mohla použiť?

nicoletta77
22. nov 2014

dievčence pridávam moje tortičky a ďakujem za predošlé páčitka 🙂

pipka
22. nov 2014

@pristela sim ta, len mi prezrad ze na aku prilezitost bola ta prva torta..ta farebna 😕 😉 bo lamem si tu hlavu a ne a ne na to dojst 😅

blancagon
23. nov 2014

@govinda najviac som mala pol roka,v špajzi,tma ,chlad a oblátka v tvrdom papiery aby sa nezrolovala.Bola ok.

jakelina
23. nov 2014

@pipka není to na stužkovou?? Přijde mi to jako stužky

pipka
23. nov 2014

@jakelina no nevííím, sak nejak malo mien ...ci? 😕 😅

maya30
23. nov 2014

ahojte zienky, tento tyzden 4 tortusky, tak naco by som oddychovala, bavkam sa s patchworkovymi gulami na vianoce 😅 auticko sa tesim ze som sa uz naucila robit, si pamatam ako som sem oisala ze mi to trvalo 10 hodin, teraz uz len 3,5 😝 Idem si vas poprezerat co pekne ste napiekli 😵

maya30
23. nov 2014

@nicoletta77 presne takyto bordovy potah mam robit na stuzkovu - aku hmotu a farbu si pouzila ? dík 🙂

sticker
23. nov 2014

@maya30 Zase nádherné tortičky 😵 To auto je dokonalé! A normálne sa bojím opýtať - aj toho poníka si robila, či je to hračka 😕 Ale tipujem, že tvoja prácička 🙂

maya30
23. nov 2014

@sticker nie nie, je umely...nastastie po mne nechceli aby som ho modelovala 😉

sticker
23. nov 2014

@maya30 Na jednej strane mi odľahlo 😀 😀 😀 Ale teda skúmala som ho a ty by si to dala 😀

maya30
23. nov 2014

@sticker no vies co, teraz ked nanho pozeram, tak podla tohto by sa dalo modelovat, nie je taky vyrysovany 😉 ale teda dufam ze nebudem musiet, lebo to je robota na 2-3 hodiny 😝

jakelina
23. nov 2014

@pipka to jo, to máš pravdu, třeba ostatní propadli 😀 😀 😀

maya30
23. nov 2014

@pristela Zanet prosim ta ty si mala tu zlatu hmotu na krajku, ktora to bola Sweet lace alebo Sugar dress ? Ta prva stoji 11 druha 21 Eur take iste mnozstvo, co je podstatny rozdiel, ale ide mi hlavne o to aby sa podarila, treba mi na minitorticky na stuzkovu...

pristela
23. nov 2014

@jakelina @pipka neviem na aku prilezitost to bolo 😅 mala som nakazane len puncovy obdlznik nie vysoky a dane 5mien s tym ze mi nepovedali ci to su kamosi ci rodina ci co 😕
aaale @pipka ak sa ti zda pät mien malo na stuzkovu , tak tie styri male torty s farebnymi tubami a len styrmi menami 😀 😀 sli na stuzkovu 😀

pristela
23. nov 2014

@maya30 ja som mala vzdy a aj teraz mam tuto : http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Tvorba-J... ale teda ja ju mam za 9,70€ tento link co som ti hodila je nejaky drahô

maya30
23. nov 2014

@pristela dakujem, to vyzera ze sweet lace je zaroven vola colori 😕 lebo obrazok ten isty....alebo maju hokej v obrazkoch 😉

michaela9999
23. nov 2014

Ahojte maminky. Potrebovala by som poradit. Drobec bude mat pred vianocami narodeniny a chcem mu spravit do skolky mafinky s vianocnou tematikou. Predstavu mam, nasla som si na nete, co zhruba by som chcela vytvorit, len potrebujem poradit ohladom pecenia (aky mate najlepsi vyskusany recept + postup) a ohladom zdobenia (kde kupim marcipan na zdobenie a nejake triky a zlepsovaky pri zdobeni). Dakujem Vam za kazdu radu 😉

pipka
23. nov 2014

@pristela no este ze si mi to vysvetlila 😀 tak podla mna tie male co si robila, to sa styria v triede dohodli, ze si daju robit u teba , ostatni si davali robit inde a na stuzkovej budu mat ochutnavky od roznych cukrarok z okolia...a je ti jasne, ze potom ked zmaturuju, tak si vyhrala a budes im vsetkym dozivotne piect 😀 😀 😀 na svadby...takych 450 minitorticiek...a taaaak 😅 😀 😀 😀

pipka
23. nov 2014

@maya30 z toho auta som odpadla 😕 😎 😎 😀 palec hore!

ale teda, ze si kona nemodelovala, to mi odlahlo..bo uz som sa isla pod zem zaryt, ze teda toto by som ja nedala aj keby som nad tym sedela snad dva dni 😅 😝 😀

pristela
23. nov 2014

@pipka haa, toto neboli mini torticky, kazda jedna mala 1,6kg , objednal im to kamos, teda ich pan ucitel a ano v triede su len štyria 😀 😀 😀 zadna obava, muhahhaaa

pristela
23. nov 2014

@nicoletta77 fuha ten dom je dobryyy, ja neznasam robit domy 😝 a do bazena by som sa pleskla aj do toho tvojho cukroveho 😀 😀 😀

@maya30 mica to auto neskutocneeeeeee, ale naj vitaz u mna ta posledna torta s konom , len prosim ta vsade pod foto pis ze to je umely kon !!!! 😀 bo o chvilku mi pride tvoja foto s prosbou ze aj oni take chcu a vsetko modelovane , kedze aj ta pani co robila toto ma vsetko rucne modelovane 😀 😀 😀 😀 😀 inak som pri tvojich dverach ako na koni 😀 😀 😀 😀