Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
30. aug 2015

Este raz budem predávať chladničku na torty Kysucké Nove Mesto a okolie🙂

nicoletta77
30. aug 2015

@mysiatkoo strašne milučké torty 🙂

nicoletta77
30. aug 2015

@jakelina ďakujem, robila som na etapy, tak sa dalo 🙂

katarina51
30. aug 2015

@lamps Už som pozerala na FB tá prvá, no nemám slov. Nádhernááááá 🙂 🙂 🙂 🙂

katarina51
30. aug 2015

@maya30 Už si nám tu chýbala , krááásne, nápadité .... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lokalistin
30. aug 2015

@akzuzs no ja keby mam deti tak to tiez nerobim, teraz sa mi to trochu nazbieralo, ale tiez som si povedala 1max. 2 za tyzden ved od pondelka do piatku som v jednej robote a sobotu nedelu v druhej, som este mlada, treba aj zit, deti ta potrebuju

a moja dnesna

stebota
31. aug 2015

@sikag odpadnem z teba waaaaau

stebota
31. aug 2015

všetky tortičky peknéééééééééééé a postavičky waaaaau 😉 😉 😉 😉

evicaka
31. aug 2015

@grasie tak toto ani neviem komentovať... úchvatnééé dielka 🙂

grasie
31. aug 2015

@evicaka Ďakujeem 🙂

grasie
31. aug 2015

@elamaslakova Ďakujem 🙂

anibas
31. aug 2015

@adrika202 držím palce nech čo najdlhšie vydržíš odmietať tortičky 😉 😉 😀 😀

antenka1
31. aug 2015

Kocenyyy tak som vas konečne dočítala. Uuf. Uz si to nikdy nenechám takto utiect 🙂. Potom to nema konca a ja nechcem o nic prist 😀 .
Ani neviem kde mám zacat. Mala som si robit poznámky pri tych vašich tortach 😀
@sasettka @sikag tie vase svadobky... asi sa kvoli vam este raz vydam 😉
Inak silvi tie obrazky sak to su uplne tanickyne postavicky. Ved to museli podla nej kresliť. Ja viem ze to casovo trosku nesedi ale... tak to musí byt 🙂 :- 🙂
No tani @grasie som tu padla na zadok co ty tu nakladas. Keby som ta nevidela robit tak neuverim. Mozno ani tak neverim kym elze neodkusnem hlavu 😉 😀
@mysiatkoo presne ako napísala @grasie. Som sa pristihla ako sa tu culim na obrazovku pri tvojich tortach 🙂
Juj baby musim ist. Ešte dopisem lebo mam toho este vela na srdci len mi place malý tak letim. Pa :-*

pukica
1. sep 2015

Baby velke PROSIM o radu ako sa robi 3 poschodova torta?teda ake vystuze aby sa to nezrubalo dava sa nieco aj medzi poschodia?Prosim ako na tooooooo dakujem velmi za pomoc a rady

halienka
2. sep 2015

@pukica http://www.lorna.estranky.sk/clanky/dobre-rady-... tuto roluj trošku nižšie je návod ako vystužiť tortu, treba ti kúpiť také tie výstuže tuším z bambusu sú tie paličky, ja mám aj také hrubé preisvitné slamky, vždy dám najskôr do torty tú slamku a do nej zapichnem tú výstuž. Pri trojposchodovej torte to robím tak, že vystužujem len to najspodnejšie poschodie, teda tam pôjdu tie paličky. Radia, že najlepšie je ich tam dať 5 ks približne v rovnakých rozostupoch. Palička nesmie vytŕčať nad povrch ani milimeter, radšej nech je trošku pod povrch, to poschodie nad ňou na to dosadne. Keby pretŕčala tak by sa tie dva poschodia nezlepili a mohlo by sa to zošmiknúť. Nasledujúce poschodie musí byť na podložke, väčšinou si vystrihnem kruh, ktorý je rovnako veľký ako upečený korpus, teda podľa formy na ktorej som ho piekla. Obalím ho potravinovou fóliou. Plním a poťahujem to už na tejto podložke, ale samozrejme celé ro mám ešte na väčšej podložke, z ktorej to dám potom preč, keď to už budem prenášať na to základné spodné poschodie. Lepím to medzi poschodiami maslovým krémom. To najmenšie vrchné dávam bez akejkoľvek podložky a výstuže, to ti udrží už v pohode. Ešte tu sú nejaké videá

https://www.youtube.com/watch?v=AuHTAJ3U4zw

https://www.youtube.com/watch?v=4xk4nEN_1BM

https://www.youtube.com/watch?v=bawdeAmPbr4

Ešte ak je torta veľmi vysoká, tak sa dáva aj prostredná výstuž, tyčka idúca v prostriedku cez všetky poschodia a držiaca ich pohromade, ale ja som to robila iba pri 4 a 5 poschodovej torte. Vtedy nesmieš zabudnúť urobiť si dierku na tú tyčku aj do tej podložky, ktorá pôjde pod 2-hé poschodie a budeš ho musieť nasunúť potom presne zhora na tú tyčku. Ale ja som to pri trojposchodke nerobila, tam to treba len riadne všade medzi poschodiami pozliepať maslovým krémom a samozrejme dávať pozor pri prenášaní, nenahýbať ju.

pukica
2. sep 2015

@halienka neskutocne obrovska vdaka za podrobny opis postupu moc si mi pomohla pokukam vsetko co si mi poslala a pevne verim ze to dam dakujem kraaaasne este raz 😉

lokalistin
2. sep 2015

Ahojte! vyberame spotrebice do kuchyne trubu a mikro. Ake mate vy? S cim ste spokojne? Do vecera musim rozhodnut, mam vybrate whirpool, ale ze sa kazia, tak poradte prosim co mate vy? Dakujem

timea7
2. sep 2015

@lokalistin Whirpool nieééééééé, ja by som ich nechcela už ani zadarmo.

lokalistin
2. sep 2015

@timea7 mala si? pokazili sa?

timea7
2. sep 2015

@lokalistin áno, chladničku dva krát, drahú, odišla po piatich rokoch....a druhá po šiestich....

lokalistin
2. sep 2015

@timea7 hmmm, no tak sa asi s mojimi krasnymi planmi musim rozlucit 😢

timea7
2. sep 2015

@lokalistin netvrdím, že musí byť každá taká, ale ja som kupovala minulý rok v júli jednu chladničku a teraz v máji druhú 😠 😠 😠

lokalistin
2. sep 2015

@timea7 ale pises, ze odisli po 5-6 rokoch, tak si dokonca myslela mesiacoch?to este horsie

timea7
2. sep 2015

@lokalistin nie, nie, ja som mala dve, obidve Whirpool a odišla jedna, po pár mesiacoch druhá.....ani jedna nešla viac ako šesť rokov, čo sa mi zdá vzhľadom na nadobúdaciu cenu veľmi krátko. Mám ešte 35 ročnú Calex, ktorá ma vždy zachránila, keď bolo horúco a nová chladnička vypovedala....

lokalistin
2. sep 2015

@timea7 ok dik

nika80
2. sep 2015

Ahojte, tak sa Vám idem pochváliť, akú šikovnú tortárku mám 🙂 Nedávno som tu zisťovala ako ozdobiť mimoňovskú tortu na dievčenský štýl, tak pridávam fotku našej torty. Prvá je originál a druhá tá naša. Dúfam, že nevadí, keď som to nepiekla ja, ale s tortou som bola veľmi spokojná a chcela som takto pochváliť našu tortárku, aj keď ona si to tu neprečíta.

stebota
3. sep 2015

dievčence robíte niektorá y gumpastou?Je dobrá na postavičky alebo na kvety lebo moc sa mi s ňou dobre nerobilo tak zisťujem prečo dakujem. 😢 😢 😢

jakelina
3. sep 2015

@stebota hodně lidí ji míchá napůl se Smartem 😉

sustik
3. sep 2015

ako potiahnut tortu, resp. akym marcipanom, aby mi nerobilo take tie hrbole na bokoch torty?
teraz v teple mi to hodne robi - robim s mmh

stebota
3. sep 2015

@jakelina ale prečo nevieš? Stašne sa mi lepí neviem či je to teplom 😒