Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
22. aug 2012

@muffinka8 noooo gazdiná, super 😉

vlada111
22. aug 2012

@dm1 Dani tú lištu majú u nás a stojí 1,80 EUR 😉 Kúpim ti ju?

daducha
22. aug 2012

@pristela mne by to bola aj jedno, len nevesta je nevesta ...sak zelanie je zelanie 😝 .Urobim ako mi to vyjde a basta .

aduskatt
22. aug 2012

@vlada111 kde u nas maju a co dobre?🙂

daducha
22. aug 2012

babulky, tie ktore ste robili s kralovskou glazurou,da sa aj rozrobena skladovat v chladnicke.Potrebujem totiz urobit zopar bodiek a netusim kolko toho rozrobit ☹

dida38
22. aug 2012

@muffinka8 ahoj, ten korpus je fakt perfektny...mne sa nikdy este taky nepodaril...a je super vysoky...prezradila by si mi prosim recept a popripade nejaku "fintu" ako vyjde takto krasne??
Dakujem

lamps
22. aug 2012

tak, tu je moja slávna PetShop torta s umelými zvermi 😀. Robila som ju pri ventilátore 😀. Na sobotu ma čakajú ešte dve torty 😝

daducha
22. aug 2012

@lamps je nádhernáááá 😵 😵 😵 😵

mrka2
22. aug 2012

@lamps krasna a aj domcek ti drzi 😉 😵

eliska22
22. aug 2012

@lamps pekné a ten domček je super 🙂 aj moja dcéra na nich fičí 😀

lamps
22. aug 2012

@mrka2 áno drží, nie je neviem ako odforená tá torta, ale tak som unavená, že už nemám ani chuť ani silu špekulovať tu okolo fotenia ☹

mrka2
22. aug 2012

@lamps ved super odfotena. krasna je. uz chod oddychovat.. 🙂

lamps
22. aug 2012

@mrka2 ešte papám 😀

mrka2
22. aug 2012

@lamps ja este musim urobit plnky na 2 svadobne torty a este stale neviem,ake... 😝 este ani neviem,ako ich urobim, nechali to na mna,tak sa idem zosalit z toho 😝 dobru chut 🙂

lamps
22. aug 2012

@mrka2 ďakujem 😀, ále veď do soboty času dosť, či nie?

mrka2
22. aug 2012

@lamps ved hej,ale aj na svadbu by som chcela ist 😀 isto tam odpadnem z toho stresu z torty... ani si ju neuzijem 😝 ale nevadiii... do rana je dlha chvila,ako sa spieva v jednej pesnicke 😀 🙄 😝

lamps
22. aug 2012

@mrka2 no to ti verím, ja by som tiež mala z toho stres. A to chceš do rána ešte vymyslieť a urobiť plnky?

lamps
22. aug 2012

@pristela Žanetka, mne sa dnes MMF zarábala super 😅

mrka2
22. aug 2012

@lamps no len vymyslim.. ale tak uz mam trosku premyslene,ale aj tak mi v hlave mihaju vselijake plnky a teraz to teplo do toho,tak sa bojim robit nejake slahackove 😝 skodaaa. ale asi jedno poschodko dam jogurtovu 🙂 nejdem robit,az zajtra urobim. idem sa radsej na to vyspat. 🙂

lamps
22. aug 2012

@mrka2 ja som dnes dávala do vrchného poschodia Pribinák plnku a bolo to také akési roztrasené, snáď do zajtra stuhne, chudera

nika1985
22. aug 2012

@mrka2 ja idem tiez robit svadobne buduci tyzden nechali to na mna jednu spravim asi jogurtovu a druhu spodok karamel a vrch vanilkova s jahodami alebo opacne. 😒 mam z toho stres keby si radsej povedali co tam chcu

lucula73
22. aug 2012

@lamps nádherná torta,moja dccéra tu pišťala pred chvílou,že chce takú istú,len tak ... 😀
a do dolného poschodia si dala akú plnku?

lamps
22. aug 2012

@lucula73 jéééj tak to sa teším, že dcéra ju dobre ohodnotila 😅. V dolnom poschodí bola kávovo-čokoládovo-karamerlová plnka s praženými orechmi 😅. Ešte že nechceli aj tam šľahačkovú plnku,. asi by ma piclo 😀 od strachu, či to udrží vrchné pochodie

lucula73
22. aug 2012

@lamps noo tak my máme petshopákov plnú policu,až padajú z tej poličky 😀 ,
ten pribinák by mal byť v pohode,to je hustý krém...a ten spodný sa ti dobre natieral?netiekol?
ja furt neviem akú plnku mám dať,ma picne.... 😠

lamps
22. aug 2012

@lucula73 spodný bol riedky (v tomto teple sa mu nečudujem), ale dala som ho na chvíľu do chladničky a potom sa ním plnila tortu. Pred potieraním bokov som ju znova musela dať do chladničky a až potom potrieť. Nuž teplo je ...

luciahromadkova
22. aug 2012

@lamps krásna nova tortička 🙂 , andrejka prosím ta v albume mas tortu s cervenym autom mcqueenom, s menom jakubko, co si pouzila ako piesok? za odpoved dakujem

lamps
22. aug 2012

@luciahromadkova piesok je obyčajný hnedý cukor, dá sa kúpiť v obchodoch u nás ho mávajú v Bille. Len som ním posypala tortu 😀

pristela
22. aug 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 srandistka 😀 aj mne by sa zajtra zarabal mmf super, nebyť toho palca 😀 torticka suprovaaaaa 😵 , podla fešaka hore vidím z ktorej strany ti fukal ventilátor 😀 😀 😀
@pipka to si mi ty určite privodila, aby si v tom nebola sama 😔 držím palce , šáák sme nejake šikovnice , aj lavou zadnou urobíme torty néééé ? 😀 😀 😀 😀 /teda ja neviem , neviem , bo ted robim podložky a už len tie idú nejak dovnô 😀 /

risolino
22. aug 2012

Potrebujem upiecť na sobotu tortu... bude to v pohode, keď si zajtra večer upečiem korpus... v piatok doobeda naplním a večer potiahnem marcipánom? 🙂 Mne to všetko dlho trvá a nechcela by som v piatok stáť celý čas v kuchyni (pri drobcovi sa to ani nedá)...

lamps
22. aug 2012

@pristela och, ja som ťa chcela len povzbudiť. Ten tvoj pršťok ma mrzí 😢, ale inak ti pomôcť neviem ...
a inak ten ventilátor mi fakt pomohol, torta sa tak nepotila a ani ja 😀 😀 😀