Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
23. aug 2012

@dm1 dani ani nevies ako vhod si mi to sem dala 😀 akuraaaat mi to sadlo, co rozmyslam ako skombinovat tu poschodku pre mojich krpcov na vikend 😅 😎 😎 😎 dakujeeeem uz mam tipov az az 🙂

pipka
23. aug 2012

@eliska22 a keby si mu urobila len nejaku efektnu krabicu? s nejakym modernym dizajnom? 😕 😎

heni79
23. aug 2012

Dievčatá z PK a okolia - v novom čínskom supermarkete na Kollárovej majú nejaké vypichovače na marcipán. Ja som nekúpila nič, lebo zrovna mám všetky tie, čo mali v ponuke. 😅 Ale ak by ste chceli, tak stačí pozrieť. Mali brečtan, margaréty, motýle, mackov a listy neurčité a hortenzie.
A aj hore v Pluse v Ľudovke som minule čosi videla. 😉

pipka
23. aug 2012

@eliska22 ... alebo nieco taketo

nika1985
23. aug 2012

ahojte vcera som sa tu do noci mordovala s topankami skusala som si aj kaly tie by celkom usli no ten druhy kvet ani neviem ako sa vola neviem tam spravit tie vlnite okraje tak prosim o radu da sa na tortu taku jednoduchu svadobnu pouzit aj takyto kvet a ked tak ake listy k tomu by sa hodili dakujem pekne.

aduskatt
23. aug 2012

@nika1985 kvietok sa vola Plumeria, myslim, ze ju mas dokonalu a tu sa okraje ani nezvlnuju🙂 tak si mrkni, ake listy idu k nemu original🙂

lussy23
23. aug 2012

@lamps krásna @ajka82 krásnučké @maya30 krásna tortička @muffinka8 krásnučká

lussy23
23. aug 2012

@nika1985 krásne

eliska22
23. aug 2012

@pipka no som zabudla podotknúť, že babka chce srdiečko 😀 tak som rozmýšľala nejaké kruhy tam dať, no neviem ešťe 😝

nika1985
23. aug 2012

@aduskatt no len ja som chcela robit takuto http://www.tortyodmamy.sme.sk/jednoduche-elegan... len mi to nejde vlnit idem hladat teda tie listy a dakujem babatko uz mam hotove. 😉

nika1985
23. aug 2012

baby to nieje ten co som robila ja iba obrazok ako by mal asi vyzerat aby som sa nechvalila cudzim

aduskatt
23. aug 2012

@nika1985 skus miesto kostice pouzit sparatko alebo spajdlu a nejaku makku podlozku🙂.babatko sa teda podarilo? super

nika1985
23. aug 2012

@aduskatt ok skusim uz som skusala aj na takej molitanovej podlozke vecer ked mala zaspi budem skusat potom sem tam foto niekde som si odpasla fotak 😒

pipka
23. aug 2012

@eliska22 jeeejda...babka vnucikovi "malinkemu" z lasky cooo? 😅 😅 😅 😀
no tak sprav srdiecko s nejakym modernym dizajnom..alebo krabicu-srdce 😉

aduskatt
23. aug 2012

@nika1985 OK, vela zdaru prajem, to treba len skusat a najst si techniku, ktorou ti to pojde najlepsie 🙂

pristela
23. aug 2012

@eliska22 čisla, farby a poschodia jasne upravuj podla seba, aj z dvoj poschodacky sa da urobit jedno 😀

oj som sa zase rozbehla 😕 sorry holky 😀

@dm1 Dani chaa , tioez som si "šlohla" z tvojich inspiraciek jedno srdiecko 😅

eliska22
23. aug 2012

@pristela díky za inšpirácie idem pokukať a niečo ma snáď trkne 😉

eliska22
23. aug 2012

@pristela tak už ako na tie foto kukám, tak ma napadli dve varianty a teraz neviem ktorú 😀 😀 😀

petkaa28
23. aug 2012

@dm1 dakujeem 🙂 nasla som takuto, co poviete??

aduskatt
23. aug 2012

@petkaa28 krasna

lucianas
23. aug 2012

ahojky,
mohla bych poprosit o radu?
kdysi tu někdo psal o dobrém marcipánu, který se prodává i po kilovkách (nejen velké balení 5, nebo 10kg). nevíte o nějakém, dobrém, levném? 😉

sisix
23. aug 2012

@binka79 nevim co myslis zlaty klas. jeste muze byt jogurtova. 2 slehacky uslehat + stuzovac, zvlast vyslehat mascarpone 1ks, jogurty 2 bile a van cukr a nakonec vyslehas dohromady. Nevim co vsechno za suroviny mas ci chces pouzit.

mishulle
23. aug 2012

tak dort potáhnut panáčkum už chybí jen hlava a ruce, teď je nechávám trochu vytvrdnout a pak už jen kostky se jmény

dm1
23. aug 2012

@lucianas otazka je co je lacne... u nas maju po kilach vsetky hmoty a z tych lacnejsich su Pasta dama top alebo K2. Ale K2 je moc makka a v tomto teple zvlast

mishulle
23. aug 2012

tak nakonec vypadá jinak než jsem chtěla, ale s malym za zadkem to jinak nešlo, postavičky vypadaj jak zombie, písmo jen kreslený a "upatlaný" a jeden figurák furt padá, kakaovej korpus, pribiňáčkový krém s višněma, mléčný marcipán

lucianas
23. aug 2012

@dm1 no, co si tak pamatuju, tak tu bylo psáno cena nějakých 135,-kč za kg. a která je z nich lepší? nebo se dá sehnat třeba do těch max 170,-kč za kg nějaká kvalitnější? díky moc za odpověď.

mrka2
23. aug 2012

@nika1985 presne.. ja som napokon robila cokoladovu s bananmi, jogurtovu s les.ovocima a karamelovu zo salka. 🙂 uz len dnes v noci musim jednu urobit a zajtra druhu a som KO. 😝

mrka2
23. aug 2012

@nika1985 ako sa robi ten kvietok? 😕 aj ja chcemmm vediet take 😵

ajaku
23. aug 2012

dievčatá tak moje včerajšie a dnešné hrajkanie sa, no nič moc, ale tak snažila som sa 😎

vlada111
23. aug 2012

@vlada111 prosím ťa ty si si uložila tie inšpirácie od peroli, do kelu ja som ich len kukla, že uložím neskôr a na tej úschovni to už nie je 😠