Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
2. okt 2012

@pipka
@aduskatt a baby, hlavne tú cenu tí ľudia asi nepočujú, veď to sú pálky neskutočné a myslím, že niektoré tie torty by sme pomaly každá z nás urobili ešte prepracovanejšie a v akých domácich podmienkach

wera.g
2. okt 2012

@dm1 Ďakujem moc 😉 a tá burizónka, to sa prosím ťa ako robí? 😅 tak ako tie burizónové ježe z karamelu? či? 😀

@aduskatt najideálnejšie by to bolo 🙂 nooo má to byť prekvapko pre obdarovaného, tak neviem neviem ako by od neho tú zbraň dostali aby som si ju mohla odliať 😀

@janula.h nooo ona má byť malá, taká do ruky ako originál, našťastie, keby 3D, tak by ma trafilo totálne 😀

@mariann2 ty koksoooooooooooo, ty si aká dobrá, to ja nikdy tak parádne nedám ! fakt je skvelá 🙂 a ako obalila horalku? vyrezala? či?

@aduskatt presne ako vravíš, tie torty by mali zakázať dávať v telke, len nám potom nakladajú podľa toho 😀 😀 😀 ale ešte že nepečieme také hnusy, aspoň teda podľa mňa tak vyzerajú... samý korpus a kopa masla aaaaaaaaaaaaaaaa 😕

dm1
2. okt 2012

@mariann2 no veru teraz som cumela ked robili tie budovy v las vegas sak to okrem 2 budov bola vsetko len obalena burizonka..... a za 10 tis. dolarov na nekup to! o tom ze bezne na tortu rovno bachnu polystyren potru ho krmeom a obalia ani nehovorim 🤐 . Fakt by som chcela vidiet niekedy ako to ti ludia krajaju a jedia

aduskatt
2. okt 2012

@mariann2 ja som raz zachytila v relacii hmotnost a cenu...som si dala do kalkuly, ze 23 za kilo

dm1
2. okt 2012

@wera.g no chuti to podobne ale je su to len cukriky na MMF roztopene s troskou masla a pridane burizony 😉

pipka
2. okt 2012

@mariann2 preeesne...asi by sme mali prepracovat nase cenniky 😀 😀 😀
sak nase su aj jedle nielen pekne 😎

nika1985
2. okt 2012

dakujem vam vsetkym velmi pekne za pacitka dneska vas uz nevladzem docitat behala som po doktoroch ale zajtra si najdem cas.Dakujemmmmmmmmmmmmmmmmmm

aduskatt
2. okt 2012

@wera.g z hrackarstva🙂)

wera.g
2. okt 2012

@aduskatt vo vedľajšej dedine od nás je jedna čo pýta 25 eur za kilo 😀 a u nás robia klasické krémové s maslovými plnkami tiež ako ja - 10eur za kilo 😀 tak neviem.. či pýtam ja málo, alebo oni moc 😀

wera.g
2. okt 2012

@aduskatt vidííííš to ! no nič, v stredu tam vyšlem chlopa 😀

wera.g
2. okt 2012

@aduskatt tým som nemyslela, že ja robím klasické krémové s maslovými plnkami 😀

aduskatt
2. okt 2012

@wera.g my mame doma mrte zbrani vselijakych🙂)) skoda, ze nie si blizsie, by som ti pozicala

aduskatt
2. okt 2012

@wera.g 25? a to ma aj robotu?

wera.g
2. okt 2012

@aduskatt nooo nás to ešte len čaká, zatiaľ by som len hrkálky a podobné srandy vedela obkukať 😀 joj no to neviem, ale ževraj nie sú moc chutné čo som počula... ale keď oznámila kamoške cenu, skoro ju prekotilo.. že 70 eur za necelú 3kg tortu, okrúhlu nezložitú 😨

aduskatt
2. okt 2012

@wera.g ja kamoske idem robit trojposchodku za taku cenu🙂))

mamina1978
2. okt 2012

Babyyyyyyy....ja tu hopkam po kuchyni ako diva...... 😀 😀 😀 😀 mne sa konecne podarili rovne muffinky kuki foto 😵
Ja som mala doteraz vzdy deformovane a so sopkou v strede. 😅 😅 😅 A dnes ste ma navnadili na muffinky, no a uz som tooolko vselijakych receptov vyskusala ,a bud nenavreli alebo boli deformovane , ci sopkove alebo tvrde, nevlacne.
A dnes som hladala na nete novy recept, ze vyskusam , no nic som takeho nenasla. Tak som sa rozhodla, ze ked mam take pekne rovne korpusy ,mohlo by to fungovat aj pri muffinkach ... aaaaaa tesiiiiim..... 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

aduskatt
2. okt 2012

@mamina1978 suprove su, hned na prvy kuk som si vsimla, ze su uzasne rovne🙂

wera.g
2. okt 2012

@mamina1978 jeeeeej krásne sú 😉 a prezradíš svoje tajomstvo ako na to? 🙂 ja mám tiež vždy sopkové 😀 ako pri našich domácich mi to nevadí, ale pri poťahovaných... hmm 🙂

mamina1978
2. okt 2012

@wera.g Dam recept do dvojky , ale az neskor, maly sa mi zobudil.... ☹ asi som bola od nadsenia prilis hlucna 😅 😅 😅

mariann2
2. okt 2012

@dm1
@pipka
@aduskatt ale to do tej váhy ked rátajú aj tie výstuže, neviem aké, či nie kovové, tak sa im váha dobre pridáva a isto, neviem, ako to jedia, či to na tanier niekto dostane cereálnu hmotu, niekto len butterkrém a niekto korpus, či ako a pozerala som minule ked robila tú krivú kolkovú, mne sa zdalo, že do nej krém vobec nedávala 😝

dm1
2. okt 2012

@mariann2 jj presne aj mna to napadlo ze ked tam tie zeleza narataju tak bodaj by tolko nevazili 😀

mariann2
2. okt 2012

@wera.g dala som dve horalky do L-ka, ako to písali kočky, vytlačila som si brázok z netu a vyrezala z horalky základ, obmazala nutelou a potiahla

mariann2
2. okt 2012

@wera.g a to si u tej ženy za 25€/kilo aj niekto objednáva? wow, odkiaľ si, sťahujem sa

wera.g
2. okt 2012

@aduskatt nooo tiež nechápem tie ceny.. ale zákazníkov asi má, keď stále pečie 🙂
@mamina1978 juj no jasné, bež uspať, mne sa malý budí zásadne len keď farbím poťahovku a mám ruky celé zasr...pototo 😀 😀 😀 alebo keď držím poťahovku na rukách a idem tortu potiahnuť 😀

alicc
2. okt 2012

ahojte,
prosim vas, poradte mi, mam robit krem na tortu s mascarpone, ale ja vobec nemam recept . prosim vas, vy ste tu sikulky sikovne, poradili by ste mi? dakujem pekne 😉

mariann2
2. okt 2012

kočky, to trojsrdce????? nič?????

wera.g
2. okt 2012

@mariann2 Ďakujem moc za radu, asi to aj ja tak spravím, chcem to robiť smartflexom flowerom, tak aspoň ho toľko neminiem 🙂 nooo, tak som už od viacerých počula že pýta... .😀 a mne je blbé vypýtať si pomaly 10 eur za kilo 😀

pipka
2. okt 2012

@mariann2 hej hej...to som si aj ja vsimla...ze ona suchy korpus obtrela maslom a obalila 😝 😝 😝 hnus 🙄 😅

aduskatt
2. okt 2012

@mariann2 no ja som videla len mrte korpusu a masla, bleeeeeeeeeee

wera.g
2. okt 2012

@alicc ja robím smotana na šľahanie, 2 biele čoko spolu uvariť, priviesť do varu, nechať poriadne vychladnúť, vyšľahať so stužovačom, primiešať mascarpone a je 😉 s malinami je úúúúúžasnááá 😉